Bugatti Chirona w skali 1:1 można zbudować z klocków Lego Technic i to bez użycia kleju. W aucie, tak w jak w prawdziwym modelu, zmieszczą się dwie osoby. Do jego konstrukcji użyto ponad 1 000 000 elementów Lego Technic. Za napęd samochodu odpowiadają silniki Lego Technic Power Functions. Cały model składa się z 2 304 takich silników o łącznej mocy 5,3 KM i momencie obrotowym 92 Nm oraz 4 032 kół zębatych. Całość waży 1,5 tony i, jak zapewniają jego twórcy, jest w stanie rozpędzić się do prędkości ponad 20 km/h. Szansy na rywalizację z prawdziwym Chironem, który jest w stanie rozpędzić się do ponad 400 km/h, nie ma żadnych, ale frajda z jazdy samochodem z klocków z pewnością byłaby ogromna.

Co ważne, stylistyka nadwozia została odtworzona perfekcyjnie. Bugatti Chiron jest pierwszym, w pełni mobilnym modelem w rzeczywistej skali. Patrząc z daleka na stojące obok siebie trudno w pierwszej chwili je odróżnić. Również wewnątrz auta wszystkie elementy zostały precyzyjnie odtworzone - od siedzeń poprzez deskę rozdzielczą, aż po kierownicę.

- Chcemy przekraczać granice naszej wyobraźni, a model Bugatti Chiron rzeczywistych rozmiarów jest pierwszy w swoim rodzaju. Przez ponad 40 lat Lego Technic pozwalał fanom w każdym wieku rozwijać kreatywność podczas budowania jakichkolwiek modeli, które przyszły im do głowy, z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie funkcji - powiedziała Lena Dixen, Senior Vice President of Product and Marketing w Lego Group.

Do zbudowania tego modelu użyto 339 różnych rodzajów elementów Lego Technic, a całość (projektowanie i późniejsze złożenie) zajęła 13 000 godzin.

Nie wiemy, na ile taki zestaw klocków Lego, mógłby zostać wyceniony. Z całą pewnością jednak nie kosztowałby kilkunastu milionów złotych...