Multimetr cyfrowy to przyrząd nieodzowny przy diagnostyce oraz wyszukiwaniu i usuwaniu usterek elektrycznych , a także elektronicznych. Jednak niekiedy znalezienie źródła usterki zabiera więcej czasu, niż powinno.

Oto kilka z wielu powodów, dla których warto mieć multimetr termiczny w swojej torbie z narzędziami:

Znajdź usterkę, zweryfikuj naprawę i stwórz raport 

Połączenie multimetru cyfrowego z kamerą termowizyjną pomaga w diagnostyce i szybszym wykrywaniu potencjalnych problemów elektrycznych. Nie musisz badać sondą każdego wyłącznika ani sprawdzać dokręcenia każdej śrubki na każdym wyłączniku. Wystarczy użyć kamery termowizyjnej, aby szybko zidentyfikować gorące punkty. Po wykryciu miejsca usterki możesz przystąpić do pomiaru napięcia i prądu w celu dokładnego zdiagnozowania jej. Następnie możesz wykonać naprawę i zarejestrować obraz po naprawie w celu weryfikacji efektów podjętych działań. Obrazy i pomiary możesz zapisać i przesłać do komputera lub do usługi Fluke Cloud™, a następnie w prosty sposób przygotować raporty w programie Fluke Connect. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz czas, ale i miejsce w torbie narzędziowej.

Wyższa wydajność

Korzystając z multimetru termicznego z funkcją Fluke Connect, nie musisz czekać na swoją kolej do wspólnej kamery termowizyjnej, a problemy możesz rozwiązać już podczas jednej wizyty. Poszukiwanie usterki dobrze jest rozpocząć od skanowania termicznego sprzętu, aby określić, gdzie występuje problem.

Po zidentyfikowaniu gorącego punktu załóż sprzęt ochrony osobistej i za pomocą multimetru cyfrowego przystąp do dalszego wyszukiwania i usuwania usterek. Po wykryciu usterki wyłącz zasilanie i podłącz multimetr cyfrowy w celu monitorowania pracy obwodu. Naprawę możesz udokumentować, rejestrując wskazania multimetru oraz obraz z kamery termowizyjnej na smartfonie za pomocą aplikacji mobilnej Fluke Connect, przebywając poza obszarem zagrożenia. Przygotowywanie raportu z wizyty można rozpocząć w aplikacji.

W ten sposób możesz ograniczyć czas potrzebny na wyszukanie i usunięcie usterek, skrócić czas przestoju oraz poprawić efektywność, dzięki czemu zwiększy się produktywność, zarówno Twoja, jak i całego zakładu.

Większe możliwości

Wiesz już, jak używać multimetru cyfrowego. Obsługa kamery termowizyjnej w modelu 279 FC jest tak intuicyjna, że możesz od razu zacząć jej używać. Wystarczy obrócić pokrętło do położenia „IR Camera” i zbadać wybrany obszar. Widząc zimne lub gorące miejsca, na podstawie sygnatury cieplnej z góry wiesz, gdzie podłączyć multimetr cyfrowy, aby wyszukać i potwierdzić usterkę.

Wbudowana obsługa technologii iFlex

Aby poszerzyć zakres pomiarowy do 2500 A, wystarczy do multimetru cyfrowego podłączyć bezprzewodową sondę prądową iFlex. Sonda prądowa iFlex umożliwia objęcie grubych przewodów, a jednocześnie mieści się w ciasnych miejscach. Model 279 FC jest wyposażony we wbudowaną technologię iFlex, dzięki której na wyświetlaczu jest wskazywane faktyczne natężenie prądu i nie trzeba już wykonywać skomplikowanych przeliczeń. Ponadto zarówno miernik, jak i sonda, obsługują technologię Fluke Connect, a więc można je skonfigurować w miejscu pomiaru i opuścić obszar zagrożenia, odczytując wyniki pomiarów prądu na smartfonie za pomocą aplikacji mobilnej Fluke Connect.

Dodatkowe wartościowe funkcje

  • Duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala (8,9 cm) ułatwia i przyspiesza lokalizowanie potencjalnych problemów na obrazie termicznym.
  • Akumulator wystarcza na co najmniej 10 godzin działania, dzięki czemu możesz używać przyrządu przez całą zmianę bez konieczności ładowania czy wymiany akumulatora.
  • Niezależnie potwierdzona klasa bezpieczeństwa CAT IV 600V / CAT III 1000 V sprawia, że model ten świetnie się nadaje do zastosowań przemysłowych.
  • Urządzenie montowane w USA; przeznaczone do pracy w trudnych środowiskach przemysłowych.

Dzięki tym wszystkim możliwościom multimetr termiczny z pewnością będzie podstawowym narzędziem w torbie każdego technika. Oszczędza miejsce, oszczędza czas i zwiększa produktywność oraz pewność, ponieważ pomaga w szybszym i łatwiejszym wykrywaniu usterek elektrycznych, ich naprawianiu, weryfikowaniu wyników naprawy i tworzeniu raportów.

Źródło: Fluke