Deutsch Version english version

 

Finanse

195 mln dla Taurona na realizację inwestycji sieciowych

Tauron uzyskał kolejne środki unijne na budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia. Głównym celem realizowanych projektów będzie budowa i modernizacja sieci elektroenergetycznej.. W sumie w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 spółka na realizację inwestycji pozyskała dotace w wysokości ponad 195 mln zł.

więcej »
Odnawialne źródła energii coraz bardziej opłacalne

Ceny energii, które rosną powodują, że zaopatrzenie przedsiębiorców w dostateczną ilość prądu będzie coraz trudniejsze i mniej opłacalne. Dobrym wyjściem jest zainwestowanie np. w panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika to przyszłościowa metoda przetwarzania energii z promieniowania słonecznego. 

więcej »
Unijne dofinansowanie energii odnawialnej

Zostały podpisane kolejne umowy o dofinansowanie ze środków UE w ramach poddziałania "Wspieranie projektów dotyczących budowy oraz przebudowy sieci umożliwiających przyłączanie jednostek wytwarzania energii z OZE" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

więcej »
Google wyda 2 miliardy USD na infrastrukturę energii odnawialnej

Wysiłki Google na rzecz zrównoważonego rozwoju zrobiły duży krok naprzód - firma poinformowała, że ​​wyda rekordową kwotę 2 miliardów dolarów na budowę infrastruktury energii odnawialnej. Umowa obejmuje zakup energii z 720 MW farm słonecznych w trzech stanach w USA, 125 MW w Chile, Ameryce Południowej i 793 MW energii odnawialnej zakupionej w krajach europejskich, w tym w Finlandii, Szwecji, Belgii i Danii.

więcej »
30 milionów złotych na wsparcie programu „Przemysł 4.0”

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przeznaczy 30 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorców oraz innych instytucji w transformacji przemysłowej. W drodze konkursu, zostaną wyłonione Huby Innowacji Cyfrowej, które w sposób ustandaryzowany będą wspierać przedsiębiorców w transformacji cyfrowej.

więcej »
Czwarta rewolucja okazją dla Polski na poprawę dochodów

Polska branża ICT wypracowuje zbyt mały udział w PKB i notuje zbyt małe wzrosty, by rodzima gospodarka mogła stać się liczącą w obliczu odbywającej się czwartej rewolucji przemysłowej – twierdzą twórcy raportu „Polska (prawdziwie) cyfrowa”. Sugerują 12 rozwiązań mogących poprawić sytuację. To m.in. wsparcie w postaci zamówień rodzimych rozwiązań przez stronę rządową.

więcej »
Sztuczna inteligencja przejmuje usługi na rynku finansowym

Rynek finansowy to dzisiaj przedewszystkim oczekiwania klientów, zwłaszcza młodych, którzy przywykli do usług finansowych dostępnych w telefonie, od ręki. Dlatego branża zmierza w kierunku finansów autonomicznych, które nie będą wymagać angażowania klienta w proces decyzyjny ani poszczególne kroki wymagane do tego, by otrzymać produkt finansowy. Kołem zamachowym tej zmiany są technologie, takie jak sztuczna inteligencja.

więcej »
Dotacja na nowatorski system zarządzania energią

W ramach programu Sokół, stworzonego dla wspierania eko-innowacyjności, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże dotację firmie Mielec Diesel Gaz na realizację projektu pt. „Inteligentny system zarządzania energią z wykorzystaniem własnej generacji i układu akumulacji energii elektrycznej i ciepła”. Dofinansowanie z NFOŚiGW pokryje ponad 70% kosztów całkowitych tego nowatorskiego przedsięwzięcia.

więcej »
Luxon LED na liście Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe

Luxon LED został wyróżniony już w 2017 roku na liście Deloitte Technology Fast 500 regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku firma trafiła do grona 50 firm z regionu Europy Środkowej, dzięki 286% wzrostu jaki odnotowała od 2014-2017 roku. W okresie ostatnich 4 lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln PLN do 21,8 mln PLN.

więcej »
PARP dofinansuje wdrażanie innowacji w Polsce wschodniej

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski wschodniej mają szanse na dofinansowanie w wysokości nawet 7 mln zł na inwestycje związane z wdrażaniem innowacji. Wnioski o dofinansowanie można składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do końca lipca.

więcej »
Wzrasta zagrożenie oszustw przy płatnościach internetowych

W Polsce jeszcze nie, ale na świecie wzrasta liczba oszustw w handlu internetowym. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zetknęła z tym co piąta firma. Jak wynika z badań EY i Nethone straty mogą być bardzo duże. Najbardziej niebezpieczne są transakcje wykonywane za pomocą kart płatniczych, a te stanowią 10% ogółu.

więcej »
Karty płatnicze z czytnikiem linii papilarnych

Niektórzy eksperci przekonują, że niebawem biometria zastąpi tradycyjne metody tożsamości i stanie się standardem we wszystkich dziedzinach naszego życia. Zastąpi ona kody PIN, hasła, dowody osobiste. Już niebawem na rynku mają się pojawić pierwsze karty płatnicze z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Komisja Europejska rekomenduje wprowadzenie we wszystkich krajach członkowskich biometrycznych dowodów osobistych, które uniemożliwiłyby kradzież tożsamości.  

więcej »