Deutsch Version english version

 

Inne

Roboty ze sztuczną inteligencją będą budować inne roboty

Przyszłość dzieje się na naszych oczach. W Szanghaju firma ABB zamierza wybudować jedną z najnowocześniejszych fabryk na świecie, w której to roboty wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania i bazujące na technologii AI (sztucznej inteligencji), będą wytwarzać inne roboty.

więcej »
Korzyści z optymalizacji działań w przedsiębiorstwie

Optymalizacja działań w firmie to jeden z kluczowych celów, do jakich dążą współczesne przedsiębiorstwa. Najczęściej, dotyczy ona zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu, tak aby spełniając odpowiednie kryteria, udało się zaoszczędzić lub poprawić wydajność. Optymalizacja zazwyczaj jest konieczna, jednak często myśli się o niej za późno.

więcej »
A czy Ty też nie lubisz poniedziałku...?

Po weekendowym odpoczynku (choć nie każdy ma luksus wolnego w sobotę i niedzielę) bardzo często trudno jest nam się zebrać w poniedziałkowy ranek do pracy. Okazuje się, że, w przypadku niemieckiego rynku, prawie połowa osób ma z tym olbrzymie problemy. Zakładamy, że i w Polsce odsetek osób, które z trudem zaczynają nowy tydzień pracy, jest wysoki. W dużym stopniu motywacja do podjęcia pracy w poniedziałek zależy jednak od wielu czynników związanych z wykonywaną pracą.

więcej »
Oto Bugatti Chiron. Cały z klocków Lego i jeździ!

Chyba marzeniem każdego małego dziecka było, a być może cały czas jest, posiadanie klocków Lego. Nie jakichś zwykłych plastikowych, drewnianych czy jakichkolwiek innych. Tylko właśnie klocków Lego. Chyba jednak nikt nie przypuszczał, że przy ich użyciu można zbudować w pełni funkcjonalny model samochodu w skali 1:1, który w dodatku może się poruszać. I to nie byle jaki model, a supersamochód Bugatti Chiron.

więcej »
Żarówka halogenowa znika z rynku

1 września weszły w życie nowe regulacje europejskie zakazujące obrotu żarówkami halogenowymi na terenie krajów Unii Europejskiej.

więcej »
7 istotnych odkryć, które dokonano przez przypadek

Przełomowe wynalazki z reguły wymagają wiele lat żmudnej pracy. I co więcej, nie zawsze ten trud kończy się sukcesem. Są jednak i całkowicie odmienne przypadki, kiedy to naukowcy niejako przypadkiem wpadali na ślad jakiegoś wynalazku lub nowej technologii. Oto siedem, naszym zdaniem, najciekawszych tego typu przypadków.

więcej »
OSRAM Lightelligence – nowa platforma dla deweloperów

Firma OSRAM umożliwia tworzenie produktów i oddaje w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

więcej »
Robert Rospędzihowski wiceprezesem ds sprzedaży w Premier Farnell

Robert Rospędzihowski został mianowany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w firmie Premier Farnell. Nowy wiceprezes kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

więcej »
Siedem polskich firm nagrodzonych Stevie Award

Ogłoszono już zwycięzców Stevie Award, w 15. Annual International Business Awards (Dorocznych Międzynarodowych Nagrodach dla Biznesu). Jest to jedyny na świecie międzynarodowy, wszechstronny program nagród biznesowych. Wśród zwycięzców znalazło się siedem polskich organizacji.

więcej »
Arabian Gulf Switchgear wybiera IFS do zarządzania produkcją

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS zdolne do współpracy z internetem rzeczy (IoT) pomoże szybko rozwijającej się firmie Arabian Gulf Switchgear zwiększyć wydajność operacyjną.

więcej »
Ministerstwo obiecuje szybsze usuwanie awarii po burzach

Kilka tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu po burzach, które przeszły przez Polskę 10 sierpnia. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.

więcej »
Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych

Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z pomysłu stworzenia centralnego rejestru domen zakazanych, w którym miałyby się znaleźć witryny naruszające prawo. W założeniach rejestr miał ułatwić operatorom blokowanie stron internetowych, których działalność nie była zgodna z prawem. Obecnie taki rejestr prowadzony jest wyłącznie dla witryn podlegających pod ustawę hazardową.

więcej »