Deutsch Version english version

 

Inne

Kassow Robots – nowa marka robotów debiutuje na polskim rynku

Kristian Kassow, który w przeszłości był jednym z właścicieli i założycieli Universal Robots, postanowił wrócić do branży robotów współpracujących z całkowicie nową własną marką robotów. Teraz 7-osiowe przemysłowe coboty  można kupić także w Polsce. Polskim dystrybutorem została firma Beboq Robotics z Katowic.

więcej »
Promienie elektromagnetyczne będą kontrolowane

Strona rządowa zgodziła się z ustaleniami kontroli i zadeklarowała realizację wniosków Najwyższej Izby Kontroli po kontroli działań administracji w zakresie ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym z urządzeń telefonii komórkowej. System nadzoru i kontroli natężeń PEM zostanie poprawiony.

więcej »
Pierwszy polski odrzutowiec Flaris Lar1 w powietrzu

Flaris Lar1 to samolot wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest to pierwszy polski odrzutowiec, ale także ma szansę stać się najtańszą oraz najlżejszą maszyną tego typu.

więcej »
Oto pierwsze zdjęcie kosmicznej czarnej dziury

Chociaż o czarnej dziurze w kosmosie zapewne wielu z nas słyszało już od dawna, to jednak wciąż jest to dość tajemniczy obiekt, który stanowi dla naukowców dość dużą zagadkę. Wczorajsze zdjęcie czarnej dziury wykonane przez zespół badawczy Event Horizon Telescope być może pozwoli lepiej zbadać to zjawisko i poznać występujące w nim procesy.

więcej »
Oto najdłuższy elektryczny autobus świata. Ma aż 27 metrów

Chińscy inżynierowie z BYD Auto produkują elektryczne autobusy już od długiego czasu i co kilka lat udaje im się stworzyć nowy najdłuższy pojazd tego typu na świecie.

więcej »
Ustawa zamrażająca ceny energii znowelizowana

W ostatnim czasie znowelizowano uchwaloną w ekspresowym tempie pod koniec grudnia 2018 r. tzw. ustawę zamrażającą ceny energii elektrycznej. Pozornie nieznaczne modyfikacje mają ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy dotychczas faktycznie nie byli objęci ustawą.

więcej »
Złośliwe oprogramowanie w urządzeniach IoT

Fortinet zaprezentował wyniki najnowszego raportu o cyberzagrożeniach. Badania pokazują, że cyberprzestępcy w swojej działalności sięgają nawet po… memy na portalach społecznościowych, za pomocą których rozprzestrzeniają szkodliwe oprogramowanie. Ponadto wciąż interesują się urządzeniami z kategorii IoT – w szczególności kamerami internetowymi.

 

więcej »
Roboty ze sztuczną inteligencją będą budować inne roboty

Przyszłość dzieje się na naszych oczach. W Szanghaju firma ABB zamierza wybudować jedną z najnowocześniejszych fabryk na świecie, w której to roboty wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania i bazujące na technologii AI (sztucznej inteligencji), będą wytwarzać inne roboty.

więcej »
Korzyści z optymalizacji działań w przedsiębiorstwie

Optymalizacja działań w firmie to jeden z kluczowych celów, do jakich dążą współczesne przedsiębiorstwa. Najczęściej, dotyczy ona zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu, tak aby spełniając odpowiednie kryteria, udało się zaoszczędzić lub poprawić wydajność. Optymalizacja zazwyczaj jest konieczna, jednak często myśli się o niej za późno.

więcej »
A czy Ty też nie lubisz poniedziałku...?

Po weekendowym odpoczynku (choć nie każdy ma luksus wolnego w sobotę i niedzielę) bardzo często trudno jest nam się zebrać w poniedziałkowy ranek do pracy. Okazuje się, że, w przypadku niemieckiego rynku, prawie połowa osób ma z tym olbrzymie problemy. Zakładamy, że i w Polsce odsetek osób, które z trudem zaczynają nowy tydzień pracy, jest wysoki. W dużym stopniu motywacja do podjęcia pracy w poniedziałek zależy jednak od wielu czynników związanych z wykonywaną pracą.

więcej »
Oto Bugatti Chiron. Cały z klocków Lego i jeździ!

Chyba marzeniem każdego małego dziecka było, a być może cały czas jest, posiadanie klocków Lego. Nie jakichś zwykłych plastikowych, drewnianych czy jakichkolwiek innych. Tylko właśnie klocków Lego. Chyba jednak nikt nie przypuszczał, że przy ich użyciu można zbudować w pełni funkcjonalny model samochodu w skali 1:1, który w dodatku może się poruszać. I to nie byle jaki model, a supersamochód Bugatti Chiron.

więcej »
Żarówka halogenowa znika z rynku

1 września weszły w życie nowe regulacje europejskie zakazujące obrotu żarówkami halogenowymi na terenie krajów Unii Europejskiej.

więcej »
7 istotnych odkryć, które dokonano przez przypadek

Przełomowe wynalazki z reguły wymagają wiele lat żmudnej pracy. I co więcej, nie zawsze ten trud kończy się sukcesem. Są jednak i całkowicie odmienne przypadki, kiedy to naukowcy niejako przypadkiem wpadali na ślad jakiegoś wynalazku lub nowej technologii. Oto siedem, naszym zdaniem, najciekawszych tego typu przypadków.

więcej »
OSRAM Lightelligence – nowa platforma dla deweloperów

Firma OSRAM umożliwia tworzenie produktów i oddaje w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

więcej »
Robert Rospędzihowski wiceprezesem ds sprzedaży w Premier Farnell

Robert Rospędzihowski został mianowany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w firmie Premier Farnell. Nowy wiceprezes kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

więcej »
Siedem polskich firm nagrodzonych Stevie Award

Ogłoszono już zwycięzców Stevie Award, w 15. Annual International Business Awards (Dorocznych Międzynarodowych Nagrodach dla Biznesu). Jest to jedyny na świecie międzynarodowy, wszechstronny program nagród biznesowych. Wśród zwycięzców znalazło się siedem polskich organizacji.

więcej »
Arabian Gulf Switchgear wybiera IFS do zarządzania produkcją

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS zdolne do współpracy z internetem rzeczy (IoT) pomoże szybko rozwijającej się firmie Arabian Gulf Switchgear zwiększyć wydajność operacyjną.

więcej »