Deutsch Version english version

 

Produkty

Chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

Firma OnRobot wprowadziła na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko Single Pad. Oferuje on te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. 

więcej »
Łożyska transferowe igus umożliwiają bezpieczny transport produktów

Użytkownicy polegają na stołach kulowych lub przenośnikach rolkowych do transportu wrażliwych towarów, takich jak przetworniki. W takim momencie zastosowanie znajdą polimerowe łożyska transferowe igus - mogą one płynnie przenosić obciążenia nawet do 500 N we wszystkich kierunkach, bez żadnego smaru. Firma igus opracowała trybopolimer xirodur F182 do produkcji łożysk transferowych.

więcej »
Wyłącznik nadmiarowo-prądowy SZ200 zapewnia ochronę instalacji

Sercem systemu chroniącego instalację elektryczną i podłączone do niej odbiorniki jest wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Odpowiedni wybór urządzenia ma kluczowe znaczenie dla użytkowania instalacji i tego, czy nie zostanie ona uszkodzona przez zwarcie lub przeciążenie. Jakie zabezpieczenie wybrać do mieszkań lub domów? Wyłącznik nadmiarowo-prądowy SZ200 od ABB jest jednym z rozwiazań.

więcej »
Przekaźnik programowalny zastępuje klasyczny sterownik PLC

Kilka lat temu wybór pomiędzy sterownikami PLC A przekaźnikami programowalnymi był jednoznaczny. Pod względem funkcji wydajniejsze sterowniki PLC zwykle dawały więcej możliwości, ale trzeba było liczyć się z wyższą ceną. Jednak wydajność przekaźników programowalnych znacznie wzrosła, a przykładem jest sterownik easyE4 firmy Eaton.

więcej »
Kompaktowy termometr z komunikacją IO-Link

Kompaktowe termometry firmy Endress+Hauser, są połączeniem niewielkich rozmiarów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie standaryzacji, trwałości, szybkości pomiaru i komunikacji cyfrowej. Stanowią propozycję dla pomiarów w ograniczonych przestrzeniach lub wymagających zunifikowanych rozwiązań w zabudowie aparaturowej, szczególnie do zastosowań higienicznych.

więcej »
Seria napędów Faulhaber wykorzystana w medycynie

Firma Faulhaber stworzyła nową serię silników 2057...BA, które znajdą zastosowanie w medycynie. W wariancie pracującym bez czujników napędy mogą wytrzymywać ponad 1500 cykli autoklawu. Są zoptymalizowane dla dużych prędkości do 65000 obr/min, wymaganych na przykład w końcówkach przyrządów dentystycznych.

więcej »
Kompaktowe napędy mocowane na silniku

Firma B&R uzupełnia swoją ofertę o dwa zupełnie nowe, wyjątkowo małych rozmiarów napędy mocowane na silniku. Egzemplarze w serii silników ACOPOSmotor ułatwiają projektowanie modułowych urządzeń i maszyn, a przy tym zmniejszają koszty instalacji i pozwalają oszczędzić miejsce w szafie sterowniczej.

więcej »
Nowy switch Gigabit Ethernet Layer 3

Zaprezentowany przez firmę Red Lion nowy switch Gigabit Ethernet Layer 3 ma poprawić interoperacyjność i zarządzanie infrastrukturą sieci przemysłowych.

więcej »
Przyrządy z izolacją od Fluke

Bezpieczeństwo jest kluczową sprawą podczas pracy z elektrycznością, a używanie odpowiednich narzędzi jest koniecznością. Elektroizolacyjne narzędzia ręczne firmy Fluke z izolacją do 1000 V zapewniają bezpieczeństwo i komfort przez cały dzień elektrykom i technikom pracującym w niebezpiecznych warunkach.

więcej »
Potężny komputer do zastosowań zewnętrznych w ofercie firmy B&R

W ofercie firmy B&R znalazł się nowy produkt: komputer z procesorem Intel do maszyn mobilnych. Pełnowartościowy komputer o stopniu ochrony IP69K został specjalnie zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach. Jest optymalnie dostosowany do inteligentnych maszyn, które komunikują się ze sobą i z chmurą. 

więcej »
Nowe lampy LED do rozdzielnic

Finder wprowadza do swojej oferty nowe lampy LED do rozdzielnic, które mogą być montowane za pomocą magnesów lub przykręcanych metalowych adapterów.

więcej »
Kamera termowizyjna Fluke TiS60+

Kamera termowizyjna Fluke TiS60+ pozwala zobaczyć rzeczy, które są niewidoczne dla oka, i ujawnić problemy, których nie można wykryć za pomocą innych technologii. Zdjęcia w podczerwieni wykonane za pomocą kamery rejestrują mniejsze różnice temperatur z większej odległości.

więcej »
Nowe sterowniki w ofercie firmy B&R

Firma B&R wprowadziła sterowniki z technologią komunikacyjną OPC UA over TSN oraz procesorem Intel Apollo Lake I. Nowe sterowniki X20 wyróżniają się znacznie wyższą wydajnością, dodatkową pamięcią RAM i zintegrowaną pamięcią flash.

więcej »
Prasa pneumatyczna Sariv do elementów wciskanych

Praca półautomatyczna pozwala na wciskanie elementów w blachy o różnych kształtach, a także blisko krawędzi. W nowoczesnych prasach, gdy podczas wciskania pojawi się jakiś błąd, informacja o nim pojawia się na wyświetlaczu.

więcej »
Miernik Voltcraft z niezwykle wąskimi cęgami

Razem z Voltcraft VC-337, Conrad Electronic oferuje pierwszy miernik ze szczególnie wąskimi cęgami pomiarowymi. Użytkownicy, którzy wybrali miernik cęgowy CV-337 mogą znacznie łatwiej chwytać pojedyncze przewody między kanałami kablowymi, a listwami zaciskowymi niż w przypadku tradycyjnych cęgów.

więcej »
Zastosowanie układów łagodnego rozruchu SIRIUS 3RW5 w wodociągach i oczyszczalniach ścieków

Wysoka dostępność instalacji jest jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na dobór komponentów do nowych instalacji. Ważne jest, żeby poszczególne komponenty, oprócz realizacji swoich funkcji podstawowych, oferowały również funkcje dodatkowe, które mogą zwiększyć bezawaryjność. W poniższym opracowaniu omówimy wymagania stawiane układom zasilania pomp, które są szeroko stosowane m.in. w wodociągach i oczyszczalniach ścieków. Awarie w tych sektorach mogą być bardzo kłopotliwe, a przez powszechność tych instalacji, mogą dotyczyć każdego z nas.

więcej »
Inteligentny system prądowy firmy Rittal

System Ri4Power Rittal na bazie VX25 posiada nowe zalety dla użytkowników, czyli wyższa o 40% obciążalność prądowa przy tym samym przekroju szyny, łatwiejszy montaż i możliwości inteligentnego monitorowania. Nowe oszczędności, a także większa ergonomia dystrybucji energii. Wydajność rośnie, a zużycie energii maleje!

więcej »