Deutsch Version english version

 

Produkty

Reer Safegate - z funkcją mutingu

Nowa seria kurtyn bezpieczeństwa typu 4 SAFEGATE jest rozwiązaniem dla ochrony ludzi w zastosowaniach przemysłowych, szczególnie tych wymagających wysokiego stopnia integracji z funkcją mutingu. Funkcja mutingu umożliwia automatyczne, czasowe wyłączenie zabezpieczenia kurtyny podczas cyklicznej pracy urządzenia.

więcej »
Rozwiązania skracające czas montażu centrów obróbkowych

W zautomatyzowanych centrach obróbczych tajwański producent narzędzi Hartford używa w pełni konfekcjonowanych systemów e-prowadników igus. Wyklucza to wiele etapów przetwarzania dla producenta, skracając czas montażu z kilku tygodni do zaledwie połowy dnia.

więcej »
Samsung roluje wyświetlacz

Wyświetlacz, który można zginać, rolować i rozciągać zaprezentowała firma Samsung. Został on umieszczony w prototypowym urządzeniu składanym Infinity Flex Display, które zamknięte wygląda jak smartfon a po rozłożeniu jest tabletem z ekranem o przekątnej 7,3 cala.

więcej »
Najlepsze drukarki 3D 2018 roku

Choć do zakończenia bieżącego roku pozostały jeszcze prawie dwa całe miesiące, to jednak już powoli zaczyna się czas podsumowań. Amerykański portal DigitalTrends przygotował zestawienie najlepszych drukarek 3D mijającego roku.

więcej »
Autonomiczne mobilne roboty w transporcie publicznym

Jak zwiększyć wydajność produkcji i zredukować koszty? To pytanie towarzyszy przedsiębiorcom, którzy nieustannie poszukują „złotego środka” w drodze do osiągnięcia sukcesu na rynku i ugruntowania swojej pozycji na nim. Coraz chętniej sięgają oni po innowacyjne technologie, choć polskim fabrykom jeszcze daleko do standardów panujących w krajach Zachodu. Rozwiązaniem, które zyskuje na znaczeniu jest automatyzacja logistyki wewnątrzzakładowej.

więcej »
Flagowy chwytak SCHUNK także w wersji pyłoodpornej

Firma SCHUNK rozszerza portfolio produktowe uniwersalnych chwytaków PGN-plus-P: wszystkie rozmiary PGN-plus-P są teraz dostępne w wersji ATEX, certyfikowanej do użytku w atmosferze wybuchowej. Do końca roku wszystkie rozmiary będą dostępne także w wersji pyłoodpornej, jako część katalogowej oferty SCHUNK, wraz z odpowiednimi zestawami do doposażenia istniejących chwytaków. Wersję pyłoodporną można łączyć z innymi cechami produktu, jak możliwość stosowania w strefie zagrożenia wybuchem, bezkorozyjność, odporność na działanie wysokiej temperatury, czy wersja precyzyjna- tak, aby użytkownicy dysponowali większą elastycznością przy wyborze wariantów urządzenia.

więcej »
Linia latarek iskrobezpiecznych

Linię latarek iskrobezpiecznych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem wprowadza firma Fluke.

więcej »
Prowadnik ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach

Specjalista motion igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Ma on zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach). Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza.

więcej »
Pierwszy wysokotemperaturowy czujnik pola magnetycznego z grafenu

Innowacyjny czujnik pola magnetycznego testują naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Pionierskie rozwiązanie będzie działać w ekstremalnych temperaturach. Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji samochodów elektrycznych, urządzeń przemysłowych czy sprzęcie dla wojska. Źródłem sukcesu jest wykorzystanie grafenu. Tak zaawansowanych prac nie prowadził jeszcze nikt.

więcej »
Smartwatch wyprze smartfona

Inteligentne zegarki zastąpią smartfony. Wyposażone w sztuczną inteligencję pozwolą obsłużyć za pomocą komend głosowych urządzenia domowe – twierdzą niektórzy eksperci. Analitycy z CCS Insight przewidują, że rynek urządzeń wearables do końca 2019 roku ma osiągnąć wartość 25 mld dol. Smartwatche mają stanowić 60 proc. tego rynku.

więcej »
Giętkie mikrobaterie dla odzieży elektronicznej

Specjalne giętkie mikrobaterie przeznaczone dla inteligentnych ubrań wyposażonych w czujniki i elektronikę opracowała firma Fraunhofer IZM. Mają one, według wynalazców, znacznie większa wydajność niż te wcześniej stosowane.

więcej »
OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer

Firma OnRobot przygotowała nowy, opatentowany już, zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących. Ważący 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych.

więcej »