Deutsch Version english version

 

Produkty

Farnell rozszerza ofertę produktów firmy XP Power

Firma Farnell poszerzyła swoją ofertę produktów o nowe podzespoły marki XP Power. Przeznaczone są one głównie dla inżynierów-konstruktorów, pracujących nad różnymi aplikacjami, w tym przede wszystkim w branży przemysłowej i medycznej.

więcej »
Roboty SCARA firmy Renex narzędziem uniwersalnym

Roboty typu SCARA są szeroko stosowanymi robotami przemysłowymi. Pozwalają na bardzo szybki, powtarzalny i precyzyjny ruch w płaszczyźnie poziomej. Ich budowa oparta jest o dwuczłonowe ramię, którego ruch umożliwiają złącza obrotowe z pionową osią obrotu, oraz głowicę wyposażoną w przegub pryzmatyczny pozwalający na ruch w płaszczyźnie pionowej. W sumie 4 osi obrotu.

więcej »
Robot mobilny firmy Omron potrafi przenieść do 250 kg

Nowy robot mobilny LD-250 firmy Omron może poradzić sobie z ładunkiem o masie 250 kg. Jest to najsilniejsze i najnowsze uzupełnienie serii robotów mobilnych LD.

więcej »
Cicha praca dzięki e-prowadnikom od firmy igus

W celu prowadzenia przewodów w sposób bezpieczny i wolny od ścierania w strefach cleanroom, igus posiada prowadnik e-skin w swojej ofercie. W przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych firma igus opracowała również e-skin flat. Nowy niskoprofilowy prowadnik ma konstrukcję komorową i jest łatwy do wypełnienia i utrzymania. 

więcej »
Nowy detektor Fluke Ti450 SF6 to dwa urządzenia w jednym

Większa wydajność pracy i oszczędność pieniędzy dzięki kamerze termowizyjnej, która umożliwia zaawansowaną detekcję gazu SF6 — dwie niezbędne funkcje w jednym przyrządzie. Detektor Fluke Ti450 SF6 wykorzystuje technologię kamery pistoletowej Fluke i umożliwia łatwe przełączenie między trybem podczerwieni i trybem detekcji gazu.

więcej »
Sieć wytwarzania addytywnego od firmy Siemens

Firma Siemens ogłosiła oficjalne uruchomienie i ogólną dostępność sieci wytwarzania addytywnego Siemens. Jest to zaawansowane rozwiązanie oparte na chmurze mające na celu wspieranie współpracy i koordynacji procesów pomiędzy inżynierami, działem zakupów i dostawcami drukowanych części 3D. Zapewnia kompleksowy proces cyfrowy, który został zaprezentowany na targach Formnext 2019 we Frankfurcie w Niemczech. 

więcej »
Bezsmarowe czasze kuliste od firmy igus

Duże nagromadzenie się brudu, kurzu i wiórów są powszechne  w przypadku użytkowania łożysk stojakowych i kołnierzowych. Konieczne jest zatem ich stałe smarowanie i konserwacja. igus opracowałnowe czasze kuliste wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J, specjalnie dla ekonomicznych opraw z blachy. Można je zamontować  w kilka sekund. Kompletne rozwiązanie jest dostępne bezpośrednio z magazynu.

więcej »
Robot UR5 w fabryce Aquael

Universal Robots wyposażył fabrykę Aquael w robota UR5, który automatyzuje produkcję grzałek. Wdrożenie cobota UR umożliwia uzyskanie wymiernych korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu realizacji procesów wytwarzania. Zwrot z inwestycji w UR5 szacowany jest na około 16-18 miesięcy.

więcej »
Mobilne okablowywanie nowym stanowiskiem roboczym firmy Rittal

Ergonomiczność, modułowość i uniwersalność to podstawowe cechy nowego, mobilnego stołu do okablowywania Wire Station 540 firmy Rittal. Nowy, modułowy system Rittal pozwala na indywidualne dopasowanie stołu do procesu montażu. W połączeniu z automatem do konfekcjonowania przewodów Wire Terminal i oprogramowaniem narzędziowym Eplan Smart Wiring jest kolejnym krokiem w kierunku automatyzacji.

więcej »
System wielkości dłoni EPC-U2117 od Advantech

Advantech zaprezentował wentylator EPC-U2117. System jest wielkosci dłoni i wykorzystuje najnowszą technologię procesorowa Intel® Atom® E3900, a tym samym zwiększa wydajność procesora o 30% oraz grafiki o 45%.

więcej »
BradyPrinter A8500: Pełna automatyzacja identyfikowalności płytek drukowanych w liniach SMT 

Drukarka i aplikator etykiet BradyPrinter A8500 niezawodnie automatyzuje oznaczanie płytek z obwodami drukowanymi, co pozwala uzyskać pełną identyfikowalność. Urządzenie w sposób spójny drukuje i nakłada nawet najmniejsze etykiety z naszej gamy automatycznie nakładanych etykiet poliimidowych, które są odporne na cały proces produkcji płytek drukowanych.

więcej »
Komputer Simatic IPC 127E o niewielkich wymiarach, ale dużych możliwościach

Komputer przemysłowy zazwyczaj kojarzy się z dużymi rozmiarami, solidną obudową, wytrzymałością na warunki przemysłowe i dosyć wysoką ceną. Jednak Siemens wprowadził do oferty zupełnie nową rodzinę ultrakompaktowych Box PC z rodziny SIMATIC IPC127E, która posiada wszystkie wymienione cechy komputerów przemysłowych z wyjątkiem dużych rozmiarów i… wysokiej ceny. 

więcej »
Flir z nową kamerą termowizyjną TG267

Firma Flir ogłosiła wprowadzenie na rynek kamery termowizyjnej FLIR TG267 dla elektryków, techników HVAC/R, inspektorów budowlanych i inżynierów-mechaników. Dodatek oferuje zwiększoną czułość i rozdzielczość, co pomaga profesjonalistom znacznie skrócić czas diagnostyki i szybciej rozpocząć naprawy.

więcej »
Firma Omron wprowadza na rynek mobilnego robota LD-250

Firma Omron zaprezentowała nowego robota mobilnego o nazwie LD-250. Model LD-250 jest najmłodszym członkiem rodziny mobilnych robotów LD firmy Omron, a dzięki ładowności 250 kg — także najmocniejszym. 

więcej »
Siemens zwiększa portfolio rozwiązań w branży wytwarzania przyrostowego

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia spółki Atlas 3D, która opracowuje oprogramowanie sterujące drukarkami do bezpośredniego, laserowego przetapiania proszku metalowego. Atlas 3D pomaga projektantom w określeniu optymalnego położenia komponentów, tak aby wydruki 3D udawały się już za pierwszym razem.

więcej »
Konduktometry od Endress+Hauser umożliwiają pomiar przewodności w aplikacjach higienicznych

Pomiar przewodności ma kluczowe znaczenie w układach sterowania procesem, monitorowaniu przepływu wody i produktu, a także wykrywaniu wycieków. Endress+Hauser dostarcza niezawodne i precyzyjne przyrządy dla wszystkich warunków i zakresów pomiarowych, np. do pomiarów w wodzie procesowej, cyklach CIP, obszarach niebezpiecznych lub procesach higienicznych.

więcej »
Multimetr od Fluke pracuje w każdych warunkach

Multimetr Fluke 87 MAX True-rms jest wyposażony we wszystkie sprawdzone funkcje modelu Fluke 87V, czyli najpopularniejszego obecnie multimetru cyfrowego, oraz wiele innych ulepszeń.

więcej »