Deutsch Version english version

 

Technologie

Bezpieczeństwo dzięki nowym technologiom

Dzisiejsze czasy to okres powstania największej ilości nowych technologii przeznaczonych do ochrony domu. Popularne są rozwiązania smart home oraz inne technologiczne gadżety pomagające w codziennym życiu. Jakie konkretnie rozwiązania można wykorzystać w tym celu?

więcej »
Projektowanie gier za pomocą sztucznej inteligencji

Ostatnie miesiące przyniosły pojawienie się na rynku gier komputerowych pojawiło się wiele technologii, które mają charakter rewolucyjny. Prowadzi się szeroko zakrojone badania związane ze sztuczną inteligencją, która może zarówno usprawnić proces projektowania gier, jak i nauczyć komputerowych przeciwników logicznego myślenia. 

więcej »
Technologia Mikroe w ofercie firmy Distrelec

W odpowiedzi na rosnącą liczbę inżynierów potrzebujących przemysłowych komputerów jednopłytkowych firma Elfa Distrelec wprowadza na rynek nową technologię Mikroe — EasyPIC v8. Firma Mikroe specjalizują się dziedzinie produkcji kompleksowych technologii sprzętowych i oprogramowania do szybkiego prototypowania.

więcej »
Cyfrowe centra danych – jak podnieść ich efektywność i obniżyć koszty funkcjonowania

Szacuje się, że światowe wydatki IT na systemy centrów danych w 2019 r. mają wynieść 204 miliardy dolarów. Centra danych stanowią fundament cyfrowego ekosystemu w skład którego wchodzi funkcjonowanie Internetu, stron www, smartfonów czy płatności zbliżeniowych. Wartość polskiego rynku wyceniana jest na 1,5 mld złotych i rośnie z roku na rok w dwucyfrowym tempie.

więcej »
Huawei zaprezentował konkurenta dla Androida oraz iOS

HarmonyOS to autorski system operacyjny firmy Huawei, który w miniony piątek miał premierę podczas Huawei Developer Conference 2019. System ten został opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach. W trakcie konferencji została także pokazana 10. generacja autorskiej nakładki Huawei na Android – EMUI 10. 

więcej »
Huawei przedstawia 10 najważniejszych trendów w nowych technologiach

Nadchodzące lata to czas sztucznej inteligencji - aż 97% największych międzynarodowych firm wdroży do 2025 roku rozwiązania oparte na AI, a stopień rozpowszechnienia inteligentnych robotów domowych na świecie osiągnie 14% - wynika z raportu Global Industry Vision, opracowanego przez Huawei. 

więcej »
Rząd chce przyspieszyć proces cyfryzacji społeczeństwa

W dobie dynamicznego rozwoju sektora nowych technologii coraz częściej mówi się o państwie działającym w modelu cyfrowym, w którym internet pełni rolę nadrzędnego narzędzia komunikacji między administracją publiczną a obywatelami. Ministerstwo Cyfryzacji planuje rozwijać e-usługi oraz promować innowacyjne technologie, aby upowszechnić rozwiązania z zakresu internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji, które usprawnią funkcjonowanie społeczeństwa.

więcej »
Dachser pracuje nad nowoczesnymi technologiami dla logistyki jutra

Dachser, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego do zarządzania łańcuchami dostaw.

więcej »
Najmocniejszy na świecie w pełni elektryczny prom już na wodach Bałtyku

E-prom Ellen, najmocniejszy na świecie w pełni elektryczny prom, zaczął już przewozić pasażerów. Pokonując odległość 22 mil morskich pomiędzy duńskimi wyspami Ærø oraz Fynshav. Jednostka ta może przepłynąć 7 razy dłuższy dystans niż jakikolwiek inny prom elektryczny przemierzający wody naszej planety.

więcej »
Chłodzenie dla wszystkich scenariuszy Edge – od pojedynczych szaf po kompletne Data Center

Chłodzenie w serwerowni możemy rozpatrywać przede wszystkim w kontekście temperatury i wilgotności. Zarówno ich kontrola, jak i utrzymywanie na właściwym poziomie to kluczowe elementy gwarantujące długotrwałą i efektywną wydajność infrastruktury IT. Firma Rittal poszerzyła swoją ofertę urządzeń w zakresie chłodzenia IT na bazie czynnika chłodniczego o nowe warianty mocy 20 kW i 35 kW. 

więcej »
Franky Zapata przeleciał nad kanałem La Manche na desce powietrznej

Po nieudanej pierwszej próbie Francuz Franky Zapata pomyślnie przeleciał nad Kanałem La Manche na swojej desce powietrznej Flyboard Air. Nie był to wielki krok dla ludzkości, ale wyjątkowo udany lot dla człowieka. 

więcej »
Mechanizm zarządzania danymi w chmurze

Przetwarzanie w chmurze po raz pierwszy wkroczyło w fazę początku stabilizacji na słynnym wykresie Gartner Hype Cycle, który przedstawia kolejne etapy dojrzewania technologii. To punkt zwrotny — chmura przestała być technologią, o której dyrektorzy oraz menedżerowie działów IT rozmawiają, ale niekoniecznie wdrażają, i stała się obowiązkowym „wyposażeniem” każdego przedsiębiorstwa cyfrowego. 

więcej »