Deutsch Version english version

 

Usługi

Navitas i Digi-Key ogłosiły globalne partnerstwo

Firmy Navitas Semiconductor i Digi-Key Electronics zawarły umowę dystrybucyjną, która zapewnia ogólnoświatową, 24-godzinną dostępność i przyspiesza rynkową penetrację rynku i zwiększa przychody w zakresie mocy układów GaNFast.

więcej »
Robot Stan sam zaparkuje samochód

Firma Stanley Robotics stworzyła autonomicznego robota o imieniu Stan, którego zadaniem będzie samodzielne parkowanie samochodów. Stan obecnie jest testowany na londyńskim lotnisku Gatwick, gdzie na parkingu, na którym standardowo mieści się ok. 170 samochodów, jest w stanie zaparkować ich nawet o 100 więcej.

więcej »
Emerson i Uniwersytet Cambridge pomogą zwiększyć wydajność energetyczną

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej do 2020 r. emisja CO2 ma zostać zmniejszona o 20%. Każda gałąź przemysłu, jak również gospodarstwa domowe, muszą zastosować rozwiązania zapewniające lepszą gospodarkę energią i zasobami, a tym samym zminimalizować swój wpływ na środowisko naturalne. Firma Emerson Automation Solutions we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge opracowała rozwiązanie umożliwiające pomiary i zarządzanie energią w czasie rzeczywistym.

więcej »
Sieć 5G już działa. Ale jeszcze nie w Polsce

W Seulu uruchomiona została pierwsza usługa oparta o technologię 5G. Na początku skierowana jest ona do odbiorców korporacyjnych, ale już na wiosnę z tej superszybkiej formy komunikacji będzie mogło skorzystać 25 milionów mieszkańców stolicy Korei Południowej.

więcej »
W chińskim KFC do płatności można wykorzystać swoją twarz

Niedługo standardem może być płacenie twarzą. Już teraz w Chinach można użyć swojej twarzy, aby dostać się do biura, wsiąść do pociągu lub wziąć pożyczkę. W KFC zamówienie można złożyć w terminalu, który skanuje twarz klienta. Jeśli pasuje do obrazu z identyfikatora zdjęcia zapisanego w systemie, klient musi jedynie podać swój numer telefonu, a płatność zostanie zrealizowana automatycznie. 

więcej »
Sieć 5G w Polsce dopiero w 2022 roku

Sieć 5G ruszy w Polsce dopiero w 2022 roku – podaje stacja TVN24 powołując się na ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Minister przyznaje, że początkowo nowa technologia dostępna będzie tylko w 20 największych miastach. Te bowiem wytypował podległy ministrowi Urząd Komunikacji Elektronicznej.

więcej »
Wrocław stanie się inteligentnym miastem

Usługi na potrzeby inteligentnego miasta z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez Tauron Polska Energia oraz firmę Ericsson we Wrocławiu. Wdrożenie tego typu rozwiązań będzie pierwszym w Polsce przedsięwzięciem, które wykorzystuje Internet Rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta.

więcej »
Jak niebawem będą nas leczyć roboty?

Roboty w zastosowaniach przemysłowych wykonują coraz więcej skomplikowanych zadań. Jednak przyszłość nie należy wyłącznie do robotów przemysłowych. W najnowszej edycji konkursu Kuka Innovation Award możemy przyjrzeć się, jakie zabiegi medyczne w niedalekiej przyszłości będą w stanie wykonywać roboty.

więcej »
Elon Musk na nowo wymyślił metro

10 grudnia br. w Los Angeles uruchomiona zostanie pierwsza linia podziemnego transportu drogowego o nazwie Loop. Skojarzenie z systemem transportu Hyperloop jak najbardziej na miejscu, choć to niemal całkowicie inna technologia i znacznie mniejsze prędkości.

więcej »
Robo-pojazdy zdominują miejskie ulice?

Branża motoryzacyjna zmienia się na naszych oczach. I nie chodzi tu jedynie o stopniowe przechodzenie od napędów spalinowych na hybrydowe bądź elektryczne. Coraz więcej mówi się zautonomizowaniu pojazdów, które będą mogły częściowo, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie zastąpić kierowcę w jego zadaniach związanych z prowadzeniem samochodu i przyczynić się do wdrożenia koncepcji inteligentnych miast. Kolejną firmą, która przedstawiła swoją wizję tego typu pojazdów do transportu towarów oraz osób jest Renault.

więcej »
Toyota to nie tylko samochody. To także roboty

Choć główną gałęzią działalności Toyoty jest naturalnie motoryzacja, to jednak japoński koncern prowadzi prace badawcze także w innych dziedzinach. Jedną z nich jest robotyzacja. Podczas konferencji IROS 2018 w Madrycie Japończycy zaprezentowali roboty domowe Human Support Robot (HSR).

więcej »
Inteligentne pojemniki na śmieci? To już działa w Mysłowicach

Rozwiązania z tzw. Internetu Rzeczy powoli obejmują coraz więcej obszarów naszego codziennego życia. W Mysłowicach ruszył właśnie nowatorski program, w ramach którego pojemniki na śmieci zostaną podpięte do internetu i dadzą znać, kiedy się zapełnią.

więcej »