Deutsch Version english version

 

Usługi

Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym wprowadza nową, bezpłatną usługę audytu dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą miały możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach mogą zastosować technologię druku 3D w swoich procesach, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku.

więcej »
Inteligentny system szyn zbiorczych firmy Rittal

Spółka Rittal zaprezentowała RiLine Compact – modułowy, całkowicie osłonięty system szyn zbiorczych. Ma on za zadanie ułatwić pracę osób montujących zwiększając przy tym ich efektywność oraz bezpieczeństwo. Można go stosować zarówno w pojedynczych szafach sterowniczych, jak i w kompletnych systemach. 

więcej »
Przyrządy mierzące od Fluke umożliwiają dokładne pomiary

Aby wyeliminować awarie urządzeń elektrycznych jedną z kluczowych kwestii, o których należy wiedzieć, jest to, czy dany obwód ma nieliniowe obciążenie. Nieliniowe obciążenia to na przykład komputery, sterowniki elektroniczne, przemienniki częstotliwości oraz energooszczędne oświetlenie, takie jak oświetlenie LED, a także instalacje HVAC o dużej sprawności, które pobierają prąd impulsowo.

więcej »
Kolejny samolot z klimatyzatorami Blue e+ Rittal gotowy do lotu

Pracownicy, którzy siedzą w kokpicie nowego Airbusa A320 na zwykłych stołkach, Spowodowane jest to brakiem foteli dla pilotów, które nie zostały jeszcze zamontowane. Zamiast chmur za oknami kokpitu widzą cztery monitory, na których przeprowadzają „Ground Test Instructions”. To dzięki ich pracy oraz dzięki działającym w tle klimatyzatorom Blue e+ Rittal, kolejny samolot jest gotowy do lotu, a kolejni pasażerowie trafią bezpiecznie do celu.

więcej »
Analiza pracy silnika jako element procesu konserwacji

Silniki elektryczne zmieniają energię elektryczną w mechaniczne siły obrotowe, które są „mięśniami” świata przemysłu. Mierzenie i analizowanie tych sił – mocy mechanicznej, momentu obrotowego i prędkości – oraz jakości energii elektrycznej jest niezwykle ważne w procesie oceny wydajności urządzeń obrotowych. 

więcej »
Roje dronów z zastosowaniami na ogromną skalę

Drony początkowo dostarczały głównie rozrywkę, ale wraz z ich rosnącym zaawansowaniem zaczęły być wykorzystywane na skalę przemysłową, rozwijając różne gałęzie gospodarki. Dziś coraz popularniejszym trendem jest łączenie ich w roje złożone z kilkunastu urządzeń, co umożliwia im wykonywanie skomplikowanych zadań.

więcej »
Praca 4.0: w oderwaniu od czasu i przestrzeni

Praca zdalna Postępująca cyfryzacja daje możliwość wdrożenia bardziej elastycznych modeli zatrudnienia. Najczęściej pierwszym krokiem ku temu jest wprowadzenie nienormowanych godzin pracy, zaś kolejnym – tzw. praca zdalna wykonywana poza biurem. Efekt jest najczęściej pozytywny, gdyż model ten sprzyja większej produktywności. Jak jednak zapatrują się na to sami pracodawcy?

więcej »
Usługi posprzedażowe firmy Rittal

Poprawne działanie urządzeń zależy nie tylko od  prawidłowego zaprojektowania, ale także od odpowiedniej eksploatacji i… konserwacji. Chłodziarki nie są wyjątkiem. Od ich sprawności zależy jakość działania wszystkich urządzeń sterujących i automatyki – dlatego tak ważny jest ich regularny przegląd.

więcej »
SAP: badanie emocji i danych przyszłością biznesu

Według danych SAP Customer Experience Polacy rzadko wybaczają słabą obslugę klienta. Aż 73% osób porzuca marki, które reagują zbyt wolno na zapytania, a blisko co druga – te, które powtarzają stale te same błędy. O sukcesie firm coraz częściej decyduje więc sprawne zarządzanie doświadczeniami klientów.

więcej »
W Chinach wystartowały regularne dostawy dronami towarowymi

Firmy kurierskie konkurują ze sobą na polu innowacyjnych rozwiązań w dostarczaniu paczek do swoich klientów. Pieśnią przyszłości są oczywiście drony, które miałyby się tym zająć. Ta wizja urzeczywistnia się w Chinach, które oficjalnie wprowadziły regularne dostawy dóbr za pomocą tych urządzeń wraz z firmą DHL na terenie swojego kraju.

więcej »
Fluke przedstawia testy napędów silnikowych

Napędy silnikowe są powszechnie używane do przekształcania stałego napięcia ze źródła prądu przemiennego na napięcie zmienne umożliwiające sterowanie momentem obrotowym i prędkością silników napędzających urządzenia mechaniczne. Silniki z napędami mają większą sprawność niż proste silniki niesterowane i dają możliwości sterowania nieosiągalne w przypadku silników zasilanych bezpośrednio.

więcej »
Wciąż niewiele polskich firm korzysta z chmury

Rynek chmury rośnie w błyskawicznym tempie – w ubiegłym roku wart był już 250 mld dolarów. W Polsce jednak z rozwiązań chmurowych korzysta obecnie raptem 11% przedsiębiorstw, choć wydatki na ten cel rosną w tempie 20% w skali roku. 

więcej »