Deutsch Version english version

 

Usługi

Na jaką etykietę się zdecydować w przypadku oznaczenia skrzynek wielokrotnego użytku?

Etykiety są ważnym nośnikiem informacji - wspierają procesy logistyczne, pakowania, kompletacji i magazynowania. Właśnie dlatego skrzynki plastikowe oznaczone etykietami jako opakowania wielokrotnego użytku cieszą się coraz większą popularnością. A zwłaszcza te, które posiadają wklejone znaczniki RFID. 

więcej »
Kamery termowizyjne wykrywają usterki silników

Dzięki kamerom termowizyjnym wykrywanie i usuwanie usterek silników jest dużo prostsze. Termogramy odkrywają sygnaturę termiczną silnika i mogą wiele powiedzieć o jego stanie technicznym, pomagając w utrzymaniu nieprzerwanej pracy instalacji oraz zmniejszeniu kosztów operacyjnych.

więcej »
Firma Dassault Systèmes podczas targów CES 2020

Podczas targów CES, które odbędą się w Las Vegas w terminie 7-10 stycznia 2020 r., Dassault Systèmes pokaże, jak rozwiązania wirtualne pozwalają firmom efektywnie wykorzystywać dane i technologie do tworzenia spersonalizowanych i zrównoważonych wrażeń użytkowych. 

więcej »
ABB testuje podwodny system zasilania

Tylko jeden kabel będzie potrzebny aby przesłać do 100 MW energii na głębokość do 3000 m, gdzie ciśnienie może rozkruszyć cegłę, i na odległość do 600 km. Po co? Aby połączyć się z podwodnym systemem dystrybucji i przetwarzania energii. Dzięki temu wydobywanie ropy i gazu w głębinach oceanu będzie prostsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. 

więcej »
Perspektywy rozwoju oświetlenia HCL

Według prognoz Global Market Insights do 2025 r. rynek Human Centric Lighting zostanie zwiększony do 6 mld $. Oświetlenie HCL popularne dotychczas jedynie w segmencie budownictwa biurowego, w kolejnych latach znajdzie swoje zastosowanie również w specjalistycznych obiektach przemysłowych – magazynach, halach produkcyjnych czy laboratoriach.

więcej »
Rittal stworzy port lotniczy z maksymalnym bezpieczeństwem IT

Chorwackie miasto portowe Dubrownik to jedno z ulubionych miejsc podróży turystów z całego świata. Przy dużym natężeniu ruchu na lotniskach, brak sprawnego przepływu informacji, w najlepszym przypadku może oznaczać dezorganizację. Chcąc zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie terminalu, władze lotniska w Dubrowniku podjęły decyzję o rozbudowie infrastruktury IT. 

więcej »
Mity dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego

Bezpieczeństwo w zakładzie pracy jest czymś więcej niż tylko zbiorem zadań na liście kontrolnej. Niektóre reguły bezpieczeństwa mogą z czasem ulec wypaczeniu w stosunku do ich pierwotnych założeń. Daje to początek pewnym mitom sugerującym, jak najlepiej spełniać wymagania BHP.

więcej »
Modularyzacja kluczem do niesamowitej elastyczności

Rynek producentów branży przetwórczej zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym ze sposobów, który umożliwia, branży przemysłowej realizacje nowych wyzwań jest według ekspertów modularyzacja procesu produkcyjnego. – Pierwsze przykłady tej technologii zastosowane w praktyce pokazały, że zakłady typu „plug-and-produce” zyskują ogromne możliwości techniczne i finansowe.

więcej »
Projekt elektryczny z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka w ofercie Alexander Bürkle

Usprawnione procesy projektowania z wykorzystaniem techniki "cyfrowych bliźniaków". Podsumowuje to zasadę, zgodnie z którą firma Alexander Bürkle organizuje ostatnio swoje projekty i montaż szaf sterowniczych. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem Platformy EPLAN.

więcej »
Bezproblemowa realizacja wymagań klientów w zakresie identyfikacji rozdzielnic elektrycznych 

Dzięki profesjonalnym etykietom i drukarkom etykiet firmy Brady możesz sprawnie i bez problemu realizować dowolne wymagania klientów w zakresie identyfikacji i zapewnić błyskawiczną orientacje w najbardziej skomplikowanych układach elementów na tablicach elektrycznych.

więcej »
Poznaj rozwiązania do etykietowania obwodów drukowanych w dobrej cenie! 

Poznaj kompletne i niezawodne rozwiązanie do etykietowania obwodów drukowanych firmy BRADY, które umożliwia automatyzację zadań identyfikowalności i inteligentne generowanie danych na liniach produkcyjnych montażu powierzchniowego. 

więcej »
Firma igus wprowadza formowanie wtryskowe za pomocą druku 3D

Wszędzie tam, gdzie zachodzi tarcie między dwiema powierzchniami występuje konieczność użycia części odpornych. Aby pomóc użytkownikom szybko uzyskać specjalne rozwiązanie wykonane z odpowiedniego materiału, firma igus wprowadziła proces Print2Mould w swojej internetowej usłudze drukowania 3D. Dzięki tej technologii, element jest wytwarzany przez formowanie wtryskowe. 

więcej »
Automatyku! Elektroniku! Energetyku! Sprawdź, czy możesz zarobić na podwyżkach cen prądu! 

Automatyku, elektroniku, energetyku: czy zastanawiałeś się, jak można zarobić na podwyżkach cen prądu? Czy znasz firmy, które mają wysokie rachunki za prąd? Czy jesteś gotowy poświęcić nieco casu na pozyskanie nowych umiejętności? Jeśli zadawałeś sobie powyższe pytania, to chcemy potwierdzić, że na podwyżkach cen prądu rzeczywiście można zarobić.

więcej »
Fluke podpowiada jak wykorzystać pełne możliwości silników

Silniki i napędy, tak powszechnie używane w każdej branży, mogą się zepsuć i często ma to miejsce. Aby wydłużyć żywotność silnika i oszczędzić energię, zalecamy wykonanie pięciu testów lub inspekcji: kontroli termicznej, pomiaru wibracji, kontroli wyosiowania wału, pomiaru rezystancji izolacji i pomiarów elektrycznych.

więcej »
Szczegółowe informacje dzięki lokalizatorowi GPS

Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz całościowy wgląd w swoją działalność i zobaczysz, które obszary wymagają usprawnienia. Pulpit zapewnia łatwiejszy dostęp do bardziej szczegółowych informacji na temat działania Twojej firmy, pomagając w podejmowaniu racjonalnych decyzji biznesowych.

więcej »
Trzy stacje SPS trafią na Mazowsze

Wyprodukowane przez ZPUE, trzy pierwsze Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów w województwie mazowieckim, w tym do innogy Stoen Operator. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie na rynku.  

więcej »
Stacje ładowania elektryków PGE będą zasilane przez odnawialne źródła energii

Kierowcy, którzy poruszają się samochodami elektrycznymi, będą mogli również ładować je ekologiczną energią z odnawialnych źródeł. Taką możliwość jako pierwsza w Polsce wprowadza firma PGE dzięki współpracy dwóch spółek ze swojej grupy kapitałowej. Na mocy gwarancji przekazanych przez spółkę PGE Energia Odnawialna cała energia elektryczna wykorzystywana do ładowania samochodów w sieci PGE Nowa Energia pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych.

więcej »