Deutsch Version english version

 

Usługi

Usługa BOM w ofercie Digi Key

Firma Digi Key podjęła wyzwanie, którego celem jest umożliwienie wydajnego i opłacalnego wykorzystania oprogramowania BQR w trybie SaaS do oceny MTBF produktu w BOM.

więcej »
NX Trial in cloud - test NX online

Dostawca oprogramowania NX CAx wprowadza nowe pakiety rozwiązań Industry 4.0 do swojej oferty CAx/PLM. Jako pierwsi w Europie oferują możliwość bezpłatnych testów oprogramowania NX on-line czyli „w chmurze”.

więcej »
Ericsson zdobywa kontrakt na sieć 5G

Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 r. Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 r.

więcej »
Polska firma przeprowadza cyfryzację amerykańskich przedsiębiorstw

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, zrealizowała projekt dla Cincom Systems, wiodącego dostawcy usług IT z USA. 

więcej »
Nowe funkcje monitoringu GPS

Na początku roku firma Abax wprowadziła na rynek długo oczekiwane i niezwykle przydatne funkcje dodatkowe dla systemu monitorowania GPS. Rozszerzona funkcjonalność oznacza duże możliwości zwiększenia efektywności codziennej pracy. Dowiedz się więcej o nowych funkcjach monitoringu GPS i zobacz, jak możesz zaoszczędzić przy ich pomocy.

więcej »
Navitas i Digi-Key ogłosiły globalne partnerstwo

Firmy Navitas Semiconductor i Digi-Key Electronics zawarły umowę dystrybucyjną, która zapewnia ogólnoświatową, 24-godzinną dostępność i przyspiesza rynkową penetrację rynku i zwiększa przychody w zakresie mocy układów GaNFast.

więcej »
Robot Stan sam zaparkuje samochód

Firma Stanley Robotics stworzyła autonomicznego robota o imieniu Stan, którego zadaniem będzie samodzielne parkowanie samochodów. Stan obecnie jest testowany na londyńskim lotnisku Gatwick, gdzie na parkingu, na którym standardowo mieści się ok. 170 samochodów, jest w stanie zaparkować ich nawet o 100 więcej.

więcej »
Emerson i Uniwersytet Cambridge pomogą zwiększyć wydajność energetyczną

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej do 2020 r. emisja CO2 ma zostać zmniejszona o 20%. Każda gałąź przemysłu, jak również gospodarstwa domowe, muszą zastosować rozwiązania zapewniające lepszą gospodarkę energią i zasobami, a tym samym zminimalizować swój wpływ na środowisko naturalne. Firma Emerson Automation Solutions we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge opracowała rozwiązanie umożliwiające pomiary i zarządzanie energią w czasie rzeczywistym.

więcej »
Sieć 5G już działa. Ale jeszcze nie w Polsce

W Seulu uruchomiona została pierwsza usługa oparta o technologię 5G. Na początku skierowana jest ona do odbiorców korporacyjnych, ale już na wiosnę z tej superszybkiej formy komunikacji będzie mogło skorzystać 25 milionów mieszkańców stolicy Korei Południowej.

więcej »
W chińskim KFC do płatności można wykorzystać swoją twarz

Niedługo standardem może być płacenie twarzą. Już teraz w Chinach można użyć swojej twarzy, aby dostać się do biura, wsiąść do pociągu lub wziąć pożyczkę. W KFC zamówienie można złożyć w terminalu, który skanuje twarz klienta. Jeśli pasuje do obrazu z identyfikatora zdjęcia zapisanego w systemie, klient musi jedynie podać swój numer telefonu, a płatność zostanie zrealizowana automatycznie. 

więcej »
Sieć 5G w Polsce dopiero w 2022 roku

Sieć 5G ruszy w Polsce dopiero w 2022 roku – podaje stacja TVN24 powołując się na ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Minister przyznaje, że początkowo nowa technologia dostępna będzie tylko w 20 największych miastach. Te bowiem wytypował podległy ministrowi Urząd Komunikacji Elektronicznej.

więcej »
Wrocław stanie się inteligentnym miastem

Usługi na potrzeby inteligentnego miasta z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez Tauron Polska Energia oraz firmę Ericsson we Wrocławiu. Wdrożenie tego typu rozwiązań będzie pierwszym w Polsce przedsięwzięciem, które wykorzystuje Internet Rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta.

więcej »