Deutsch Version english version

 

Usługi

Automatyku! Elektroniku! Energetyku! Sprawdź, czy możesz zarobić na podwyżkach cen prądu! 

Automatyku, elektroniku, energetyku: czy zastanawiałeś się, jak można zarobić na podwyżkach cen prądu? Czy znasz firmy, które mają wysokie rachunki za prąd? Czy jesteś gotowy poświęcić nieco casu na pozyskanie nowych umiejętności? Jeśli zadawałeś sobie powyższe pytania, to chcemy potwierdzić, że na podwyżkach cen prądu rzeczywiście można zarobić.

więcej »
Fluke podpowiada jak wykorzystać pełne możliwości silników

Silniki i napędy, tak powszechnie używane w każdej branży, mogą się zepsuć i często ma to miejsce. Aby wydłużyć żywotność silnika i oszczędzić energię, zalecamy wykonanie pięciu testów lub inspekcji: kontroli termicznej, pomiaru wibracji, kontroli wyosiowania wału, pomiaru rezystancji izolacji i pomiarów elektrycznych.

więcej »
Szczegółowe informacje dzięki lokalizatorowi GPS

Dzięki interaktywnemu pulpitowi lokalizatora GPS łatwiej uzyskasz całościowy wgląd w swoją działalność i zobaczysz, które obszary wymagają usprawnienia. Pulpit zapewnia łatwiejszy dostęp do bardziej szczegółowych informacji na temat działania Twojej firmy, pomagając w podejmowaniu racjonalnych decyzji biznesowych.

więcej »
Trzy stacje SPS trafią na Mazowsze

Wyprodukowane przez ZPUE, trzy pierwsze Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów w województwie mazowieckim, w tym do innogy Stoen Operator. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie na rynku.  

więcej »
Stacje ładowania elektryków PGE będą zasilane przez odnawialne źródła energii

Kierowcy, którzy poruszają się samochodami elektrycznymi, będą mogli również ładować je ekologiczną energią z odnawialnych źródeł. Taką możliwość jako pierwsza w Polsce wprowadza firma PGE dzięki współpracy dwóch spółek ze swojej grupy kapitałowej. Na mocy gwarancji przekazanych przez spółkę PGE Energia Odnawialna cała energia elektryczna wykorzystywana do ładowania samochodów w sieci PGE Nowa Energia pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych.

więcej »
Fluke przedstawia przyrządy mierzące do eliminowania awarii elektrycznych

Wyszukiwanie i usuwanie awarii urządzeń elektrycznych jest jedną z kluczowych kwestii, o których należy wiedzieć - czy dany obwód ma nieliniowe obciążenie. Impulsy powodują przepływ prądów harmonicznych z powrotem do innych części sieci zasilającej i generują przebiegi o niesinusoidalnym kształcie. Rezultatem jest przegrzewanie, nieprawidłowe działanie, a w końcu awarie różnych urządzeń w całym systemie.

więcej »
Siemens podkręca tempo cyfrowej przyszłości przemysłu

Rozwiązanie Xcelerator firmy Siemens to zintegrowane portfolio oprogramowania, usług i platformy rozwoju aplikacji, które można spersonalizować i dostosować do specyficznych potrzeb klienta i danej branży. Będzie to wspomagać spółki dowolnej wielkości w procesie stawania się przedsiębiorstwami cyfrowymi. 

więcej »
Inteligentny przewód BUS'owy do bezpiecznej automatyzacji od igus

Na SPS IPC Drives w 2018 firma igus zaprezentowała unikalną koncepcję inteligentnego monitorowania przewodów BUS'owych w systemach e-prowadników. Dzięki wczesnym alarmom, nawet w przypadku najmniejszych zmian w charakterystyce transmisji, system CF.D wykrywa w odpowiednim czasie nieuchronne wyłączenia instalacji. W ten sposób można uniknąć wysokich kosztów nieplanowanych strat produkcyjnych.

więcej »
Bosch Rexroth prezentuje efektywne wykorzystanie maszyn do cięcia kształtowego

Płynna integracja oprogramowania Lantek Expet Inside w ramach rozwiązania MTX z grupy systemów CNC, firma Bosch Rexroth oferuje użytkownikom idealne rozwiązanie pozwalające na ekonomiczne wykorzystywanie maszyn do cięcia kształtowego. Oprogramowanie to toruje drogę do wydajnego i niezawodnego przekształcania danych projektu na programy CNC.

więcej »
Schneider Electric projektuje najnowsze szafy teleinformatyczne

Serwerownie to serce centrum danych. W 2017 r. dostarczono ok. 7,1 miliona rozwiązań serwerowych typu rack. Prognozy przewidują, że w 2022 r. liczba szaf tego typu wzrośnie nawet do 10,55 miliona. Jak będzie wzrastać ich popularność? Jakie są nowe rozwiązania? 

więcej »
Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym wprowadza nową, bezpłatną usługę audytu dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą miały możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach mogą zastosować technologię druku 3D w swoich procesach, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku.

więcej »
Inteligentny system szyn zbiorczych firmy Rittal

Spółka Rittal zaprezentowała RiLine Compact – modułowy, całkowicie osłonięty system szyn zbiorczych. Ma on za zadanie ułatwić pracę osób montujących zwiększając przy tym ich efektywność oraz bezpieczeństwo. Można go stosować zarówno w pojedynczych szafach sterowniczych, jak i w kompletnych systemach. 

więcej »