Centra poziomu Tier III muszą gwarantować przeprowadzanie planowanych prac konserwacyjnych systemów zasilania i chłodzenia bez jakiejkolwiek ingerencji w pracę systemów IT. W tym przypadku jest to możliwe dzięki aparaturze niskiego napięcia ABB, którą można monitorować, konserwować i wymieniać nie zakłócając samego przetwarzania danych.

Sercem Star of Bosphorus jest rozdzielnica System pro E Power. Można ją zmontować na różne sposoby z wykorzystaniem zaledwie kilku części i utworzyć obudowy w 120 różnych rozmiarach. Na potrzeby centrum inżynierowie ABB skonstruowali 39-panelową rozdzielnicę, w której zainstalowano szereg urządzeń systemów IT i zasilania. ‒ Dzięki systemowi udało się w sposób możliwie najbardziej efektywny wykorzystać dostępną powierzchnię, co w takich przypadkach bywa dużym wyzwaniem ‒ powiedział Recep Mert z ABB w Turcji. ‒ Uwolnioną w ten sposób przestrzeń można przeznaczyć pod dodatkową infrastrukturę IT, np. serwery czy urządzenia do komunikacji sieciowej.

Oprócz rozdzielnicy głównej, ABB dostarczyła m.in. zaawansowane urządzenia niskiego napięcia, takie jak wyłączniki Emax 2, Tmax i Tmax XT oraz systemy sterownicze. ‒ Wybraliśmy ABB ze względu na najwyższej jakości rozwiązania i pomoc techniczną ‒ przyznał Emin Kebeli, dyrektor ds. usług w chmurze w NGN. ‒ Mogliśmy w każdej chwili skontaktować się z odpowiednim specjalistą z ramienia ABB, który był zaangażowany w zarządzanie całym projektem, dobór produktów lub projektowanie rozdzielnicy.

ABB dostarczyła i zainstalowała całą infrastrukturę w cztery miesiące, a centrum rozpoczęło swoją działalność dwa miesiące później.

Źródło: ABB