Deutsch Version english version

 

Automatyka budynków przemysłowych

Niezwykle ważne oświetlenie miejsca pracy

Dobrze zaplanowane oświetlenie poprawia samopoczucie i bezpieczeństwo pracowników oraz zwiększa ich efektywność. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego. Dlatego producenci opraw wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze rozwiązania oraz inteligentne systemy, które są zgodne z wymaganiami prawnymi i Polskimi Normami, poprawiają jakość pracy oraz dbają o budżet właściciela.

więcej »
Oprawy oświetleniowe dla przemysłu – trendy i specyfikacje

Z oświetleniem przemysłowym wielu z nas wciąż kojarzy bladoniebieskie świetlówki starej generacji, emitujące chłodny strumień światła. Dziś w większości obiektów tego rodzaju dominuje oświetlenie oparte na diodach LED i złożone z opraw kasetonowych lub liniowych. I choć obiekty przemysłowe oferują bardzo trudne warunki pracy dla tych opraw, czołowi producenci oświetlenia LED doskonale poradzili sobie ze wszystkimi ograniczeniami.

więcej »
Zarządzanie energią w halach przemysłowych

Ceny energii elektrycznej wzrosły w tym roku roku już o 70% i wszystko wskazuje, że nadal będzie drożeć. Dlatego wielu przedsiębiorców zaczęło rozważać sposoby zoptymalizowania wydatków za energię elektryczną. Według Beghelli sama wymiana oświetlenia na energooszczędne może przynieść oszczędności rzędu 50%.

więcej »
Nowoczesne systemy sterowania HVAC

Nowoczesne systemy sterowania wentylacją, ogrzewaniem i chłodzeniem to nie tylko nowa jakość w systemach zapewnienia komfortu, ale również znaczący element w obniżeniu zużycia energii.

więcej »
Automatyzacja oświetlenia

Sterowanie oświetleniem to idea, której podporządkowane są dwa cele: energooszczędność (rozumiana jako efektywność energetyczna) i komfort. Warto zauważyć, że oba te cele świetnie się uzupełniają. Do tego dochodzi ekologia – wszak automatyczne oświetlenie oparte na źródłach LED, przejmujące palmę pierwszeństwa w obiektach przemysłowych, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej przy produkcji, której emitowane są do środowiska duże ilości dwutlenku węgla.

więcej »
Mądry i oszczędny budynek przemysłowy

Inteligentne budynki przemysłowe stają się nie tyle modą co wymogiem rynku. Ograniczenie kosztów produkcji, przyśpieszenie procesu diagnozy i usuwania usterek, dbałość o środowisko to są tylko jedne z podstawowych zalet jakie, decydując się na inteligencję budynku, zyskujemy.

więcej »
Connected by Skanska: System operacyjny dla inteligentnego budynku

Skanska stworzyła autorski system operacyjny do całościowego zarządzania budynkiem biurowym i powierzchniami do pracy. Dzięki otwartej architekturze, będzie systematycznie rozwijany i elastycznie dopasowywany do zmieniających się potrzeb. Warszawski biurowiec Spark jest pierwszym obiektem, w którym zastosowano Connected by Skanska.

więcej »
System sygnalizacji pożaru to najważniejszy system zabezpieczeń w budynkach

Firma INSTOM przeniosła się do nowo wybudowanego biurowca klasy A pod koniec maja. Działają w nim nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania i zarządzania energią. Przy tej okazji rozmawiamy z Tomaszem Kaczmarkiem, prezesem firmy INSTOM.

więcej »
Dystrybucja energii w sieciach niskiego napięcia

Ponieważ wymagania energetyczne budynków komercyjnych i przemysłowych rosną zarówno pod względem ich ilości, jak i złożoności, infrastruktura elektryczna niskiego napięcia podlega coraz szerszej kontroli pod wieloma względami. Od szpitali po hotele, rozdzielnice niskiego napięcia odgrywają istotną rolę w dostarczaniu energii użytkownikom, którzy najbardziej tego potrzebują. Wymaganie zapewnienia najwyższego poziomu wydajności i bezpieczeństwa podczas gdy codzienne funkcje budynku są nieustannie rozszerzane, sprawia, że niskonapięciowe systemy dystrybucji nigdy nie powinny być traktowane jak zwykły element wyposażenia.

więcej »
Nowy biurowiec Instomu

Do nowego, własnego biurowca łódzka firma Instom przeprowadziła się w maju. Nowy budynek wyposażony został niemal we wszystkie najnowocześniejsze systemy automatyki budynków. Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

więcej »
7 błędów automatyzacji budynków – jak ich unikać

Dom przyszłości myśli, jest bezpieczniejszy i ekonomiczny. Kto nie marzy o inteligentnym domu? Dzięki licznym możliwościom automatyzacji budynków życzenia te nie są już czarną magią dla planistów TGA i integratorów systemów sieciowych. Wymagane jest jednak dobre planowanie.

więcej »
Smart Factory – czyli fabryka przyszłości

O koncepcji Przemysłu 4.0, czyli czwartej rewolucji przemysłowej, słyszał już chyba każdy, kto choć średnio interesuje się tematyką produkcji przemysłowej, nowymi technologiami produkcyjnymi czy też nowoczesnymi procesami biznesowymi. Z pojęciem tym nierozerwalnie połączone jest też inne – Smart Factory – które warunkuje pełne wdrożenie w przedsiębiorstwie koncepcji Industry 4.0. Jak pokazują jednak polskie realia, choć nie tylko, wciąż są problemy z pełną implementacją poszczególnych elementów "inteligentnej fabryki".

więcej »