Deutsch Version english version

 

Automatyzacja produkcji

Na korzyści z robotyzacji warto poczekać

Wdrażanie automatyzacji nie przychodzi łatwo polskim przedsiębiorstwom. Najwięcej, bo 36% z nich deklaruje, że w organizacjach pilotażowo pracuje zaledwie od 1 do 10 robotów. Te dane zaskakują, ponieważ aż 66% liderów polskich firm uważa, że ich przedsiębiorstwa dysponują zasobami ludzkimi i umiejętnościami pozwalającymi na zwiększanie poziomu automatyzacji. 

więcej »
Maty bezpieczeństwa

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa jest dziś kluczowym elementem, jaki musi być brany pod uwagę podczas projektowania każdej linii produkcyjnej. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa, począwszy od prostych wygrodzeń po systemy oparte na technicznie zaawansowanych urządzeniach.

więcej »
Internet rzeczy usprawnia procesy produkcyjne

Coraz częściej spółki korzystają z branży przemysłowego internetu rzeczy.  Przykładem są inteligentne okulary czy rękawice wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pozwalają sprawniej zarządzać siecią urządzeń połączonych przetwarzać dokumentację bez opuszczania stanowiska pracy. Wdrożenie kompleksowych sieci urządzeń połączonych umożliwi przeprowadzanie monitoringu procesów przemysłowych w czasie rzeczywistym.

więcej »
Mniejsze koszty życia dzięki IIoT i cyfryzacji

Lodówki same będą zamawiać jedzenie, a żelazka automatycznie dostosują temperaturę do rodzaju prasowanej tkaniny - to technologiczne perspektywy. To będzie możliwe dzięki rozwojowi internetu rzeczy, czyli podłączeniu urządzeń codziennego użytku do sieci. Cyfryzacja przyspieszy w Polsce dzięki wprowadzeniu chmury krajowej oraz budowie infrastruktury sieci 5G. 

więcej »
RFID dla bezpieczeństwa procesów przemysłowych

Automatyzacja produkcji ma usprawnić cały proces, ograniczając udział człowieka, a tym samym eliminując jego potencjalne błędy. Wiąże się z tym konieczność stworzenia niezawodnych i odpornych na zakłócenia zabezpieczeń, w tym o wyeliminowanie „tamperingu”, czyli świadomego omijania zabezpieczeń w celu wymuszenia pracy urządzeń niezgodnej z zasadami bezpieczeństwa.

więcej »
Wpływ automatyzacji na rynek pracy

Automatyzacja wkracza do coraz większej liczby branż. Obecnie mamy z nią do czynienia nie tylko w sektorze przemysłowym, ale również w finansach, czy marketingu. Jednak czy nowe technologie mogą zastąpić człowieka w pracy? Jak wynika z raportu ADP „Workforce View in Europe 2019” aż 74% polskich pracowników sądzi, że nigdy nie zostaną zastąpieni przez maszyny.

więcej »
Pierwsza w Polsce cyfrowa stacja elektroenergetyczna już działa

Firma ABB zakończyła pracę nad zmodernizowaną stacją elektroenergetyczną w Obornikach Śląskich. Niewątpliwie jest to kamień milowy w rozwoju polskiej sieci dystrybucyjnej.

więcej »
Sztuczna inteligencja będzie wykorzystana podczas tworzenia transmisji IO 2020 w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. będą najbardziej zaawansowanym technologicznie wydarzeniem ze wszystkich imprez sportowych. Toyota niedawno zaprezentowała swoją ofertę  inteligentnych robotów olimpijskich. Teraz Intel ma już swoje przedstawił swoje nowe projekty.

więcej »
Interfejs od OnRobot wspomaga automatyzację produkcji

OnRobot kontynuuje strategię, której celem jest przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych.  Ujednolicony system robotyczny, platforma do programowania i szkolenia oraz jeden kontakt biznesowy zapewniają przedsiębiorstwom dostęp do szerokiej gamy narzędzi, pełnej kompatybilności z robotem i praktycznie nieograniczonych możliwości w zakresie aplikacji współpracujących. 

więcej »
ABB zasila Gwiazdę Bosforu

NGN właściciel centrum przetwarzania danych Star of Bosphorus (Gwiazda Bosforu) reklamuje się jako „Cyfrowa forteca, która chroni tureckie dane”. To najbardziej zaawansowany obiekt tego typu w Turcji – pierwsze neutralne komunikacyjnie, komercyjne centrum danych, które posiada certyfikat poziomu Tier III wydany przez Uptime Institute.

więcej »
Najważniejsze wynalazki elektroniczne, które podbiły ubiegłe pięćdziesięciolecie

Rynek dystrybucji podzespołów elektronicznych i komputerowych w ciągu ostatniego pięćdziesięciolecia uległ poważnym przemianom. Niektóre wynalazki z minionych dekad wytrzymały próbę czasu i są wciąż niezastąpione zarówno w domach, jak i w przemyśle.

więcej »
Bezpieczna produkcja w branży automotive

Branża motoryzacyjna to wciąż stosunkowo młody, bo liczący sobie nieco ponad 100 lat, ale za to niezwykle prężnie rozwijający się sektor przemysłowy. Od 1907 r., a więc od uruchomienia seryjnej produkcji Forda T, przeszedł on prawdziwą rewolucję i dziś należy do jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi gospodarczych z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, który dla wielu państw stanowi kluczowy segment gospodarki.

więcej »