Deutsch Version english version

 

Automatyzacja produkcji

Druk 3D w gospodarstwach domowych

Druk przestrzenny na początku był wykorzystywany wyłącznie w przemyśle. Teraz coraz częściej trafia również pod przysłowiowe strzechy. Według badania przeprowadzonego przez OnePoll, aż 50% respondentów z Polski nie wyklucza zakupu drukarki 3D do domu.

więcej »
Robot – rolnik, zwiększa produkcję sałaty

Firma Iron Ox otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w San Carlos, niedaleko San Francisco. Otwarcie to kolejny duży krok w kierunku realizacji wielkiej wizji firmy: w pełni autonomiczna farma, w której oprogramowanie i robotyka zastępują miejsce ludzkich pracowników rolnych,  których obecnie brakuje.

więcej »
Nowa rodzina robotów współpracujących Omron

Firma Omron ogłosiła wprowadzenie do oferty rodziny robotów współpracujących z serii TM w celu stworzenia środowiska roboczego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Roboty te są wyposażone w liczne funkcje wizyjne oraz proste, intuicyjne środowisko programowania.

więcej »
Współpraca człowiek-maszyna

Klatki bezpieczeństwa w liniach produkcyjnych to już przeszłość. W fabryce przyszłości praca maszyn, robotów i ludzi przebiega bezkolizyjnie, mimo ograniczonej przestrzeni. W celu zapewnienia tego samego poziomu płynnej interakcji między ludźmi i inteligentnymi systemami transportu firma B&R, jako pierwszy z producentów, wprowadziła w życie koncepcję współpracy człowiek-maszyna w technologii LLM.

więcej »
Szybciej, taniej, efektywniej. Automatyzacja produkcji

Dziś ciężko wyobrazić sobie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkcyjne bez zautomatyzowania procesów wytwórczych. Co więcej, trend ten będzie w dalszym ciągu nie tylko przybierał na sile i obejmował coraz więcej obszarów działalności przedsiębiorstwa, ale i ewoluował w kierunku nowoczesnych rozwiązań, które będą w przyszłości decydować o poziomie konkurencyjności danej firmy produkcyjnej.

więcej »
Roboty wyjadą na pola

Roboty już niedługo mogą stać się nieodzownym pomocnikiem człowieka przy uprawie roślin i hodowli zwierząt. Ich wykorzystanie może przyczynić się do zmniejszenia chemii używanej obecnie w produkcji rolnej. Maszyny mogą zająć się mapowaniem ziemi, sadzeniem nasion, dbaniem o plony, pieleniem i zbiorem.

więcej »
Polskie firmy wciąż słabo pod względem automatyzacji produkcji

Choć inwestycja w zaawansowane systemy usprawniające produkcję, np. narzędzia IT pozwalające zwiększyć efektywność wytwarzania, to wydatek rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych, to jednak taka inwestycja potrafi się zwrócić już nawet po roku. Niestety, wciąż polskie firmy podchodzą bardzo ostrożnie do tego typu wydatków.

więcej »
Człowiek jednak niezbędny w produkcji

W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o wpływie automatyki na sektor przemysłowy. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy roboty w pełni zastąpią ludzi i co w takim przypadku stanie się z zatrudnionymi pracownikami? 

więcej »
Złącza na każdą okazję

Trudno sobie wyobrazić współczesne życie bez... łączy. Towarzyszą nam one przez ponad pięćdziesiąt lat ale stosowane są praktycznie wszędzie. W motoryzacji, górnictwie, transporcie, przemyśle spożywczym, górnictwie, budowie maszyn, budowie sieci itp.

więcej »
Sztuczna inteligencja potrzebuje człowieka

Według jednego z największych umysłów współczesnych czasów, zmarłego w marcu Stephena Hawkinga, głównym wyzwaniem związanym ze sztuczną inteligencją jest sposób kontrolowania jej przez człowieka. Gdy pozwolimy maszynie mieć swoje własne plany, cele, dążenia, może się okazać, że zacznie prowadzić działania, które będą dla nas niekorzystne lub których sobie nie życzymy.

więcej »
Więcej możliwości zastosowań dla robotów wspólpracujących

Trzy pierwsze produkty nowo powstała firma OnRobot przedstawiła na monachijskich targach Automatica. Są to chwytaki „Gecko Gripper", „Polyskin Tactile Gripper", „RG2-FT". Oprócz tego firma zaprezentowała linię produktów zmodernizowanych technicznie.

więcej »
Coraz więcej ataków przez szyfrowane łącza internetowe

Cyberprzestępcy coraz częściej przeprowadzają ataki z wykorzystaniem komunikacji szyfrowanej i plików malware. W 2017 roku każda przeciętna firma została zaatakowana w taki sposób aż 900 razy, a pośród wszystkich ataków malware te z wykorzystaniem szyfrowanych połączeń stanowiły aż 5%. To wnioski z najnowszego raportu SonicWall, producenta rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa.

więcej »