Deutsch Version english version

 

Automatyzacja produkcji

Trendy IT W 2019 roku

Rittal przedstawia pięć trendów w branży centrów danych i rozwiązań chmurowych, którymi powinni zainteresować się menadżerowie IT w 2019 roku.

więcej »
Wrocław jak dolina Krzemowa

Jeszcze kilka lat temu przemysł kosmiczny w Polsce prawie nie istniał. Dziś z branżą tą identyfikuje się ponad 300 przedsiębiorstw, głównie małych i średnich. Coraz więcej takich firm powstaje w stolicy Dolnego Śląska, gdzie warunki do rozwoju ich działalności są coraz bardziej sprzyjające.

więcej »
Ruch, głos czy myśl. Przyszłość HMI

HMI czyli Human Machine Interface po polsku zwane panelem operacyjnym, to nic innego jak urządzenie elektryczne umożliwiające kontrolę innych urządzeń elektrycznych realizujące pewne procesy technologiczne lub produkcyjne. Do głównych funkcji panelu operacyjnego należy pośredniczenie w komunikacji pomiędzy człowiekiem a maszyną, zbieranie danych, kontrola procesów i sygnalizacja nieprawidłowości.

więcej »
Robot-pies dostarczy przesyłkę na biurko

Firma Continental zademonstrowała płynne podejście do dostawy towarów za  pomocą robotów dostawczych i pojazdów bez kierowcy. Ta koncepcja dostawy zwiększa dostępność, efektywność i bezpieczeństwo w zakresie  łańcucha dostaw towarów i dostawy paczek oraz  e-commerce i urbanizacji. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na zautomatyzowane dostawy wzrośnie z powodu wzrostu globalnego.

więcej »
W przyszłym roku nawet 20 mld urządzeń podłączonych do IoT

Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej dekady liczba urządzeń wykorzystujących internet rzeczy sięgnie 20 mld. Do zapewnienia dalszego rozwoju IoT niezbędny jest edge computing, czyli przetwarzanie rozproszone, gdzie dane są przechowywane i analizowane bezpośrednio w urządzeniach końcowych. Dzięki temu do centralnych serwerów chmurowych trafiają tylko najważniejsze informacje. Działanie w oparciu o dane uzyskane w czasie rzeczywistym pozwoli zaś np. na rozwój pojazdów autonomicznych – nie tylko samochodów, lecz także kontenerowców.

więcej »
Przyszłość przemysłu

Przenikanie się świata fizycznego ze światem cyfrowym - tak w jednym zdaniu można określić odbywającą się na naszych oczach czwartą rewolucję przemysłową. O tym, jakie trendy technologiczne będę odgrywać największą rolę w przemyśle na przestrzeni lat oraz w jaki sposób będę wpływać na jego dalszy rozwój przewidują przedstawiciele firm specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu IIoT.

więcej »
Robot Bonifacy rekrutuje, a Honorata księguje.

Roboty przejmują najbardziej powtarzalne, wolumenowe procesy i dają możliwość rozwoju pracowników w bardziej zaawansowanych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pozwalają również na oszczędności w kontekście kosztów zatrudnienia, zmniejszają ryzyko powstawania błędów, ale co najważniejsze powodują że przedsiębiorstwo może skupiać się na dodatkowych aktywnościach

więcej »
Szafy wielkogabarytowe

Szafy pełnogabarytowe są ważnym elementem systemów sterowniczych. Montuje się w nich urządzenia służące do rozdziału energii, sterowniki napędów i systemy teleinformatyczne. Powinny nie tylko ułatwiać wygodny montaż, ale i zapewniać odpowiednie warunku do pracy zainstalowanych w nich urządzeń.

więcej »
Druk 3D w gospodarstwach domowych

Druk przestrzenny na początku był wykorzystywany wyłącznie w przemyśle. Teraz coraz częściej trafia również pod przysłowiowe strzechy. Według badania przeprowadzonego przez OnePoll, aż 50% respondentów z Polski nie wyklucza zakupu drukarki 3D do domu.

więcej »
Robot – rolnik, zwiększa produkcję sałaty

Firma Iron Ox otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w San Carlos, niedaleko San Francisco. Otwarcie to kolejny duży krok w kierunku realizacji wielkiej wizji firmy: w pełni autonomiczna farma, w której oprogramowanie i robotyka zastępują miejsce ludzkich pracowników rolnych,  których obecnie brakuje.

więcej »
Nowa rodzina robotów współpracujących Omron

Firma Omron ogłosiła wprowadzenie do oferty rodziny robotów współpracujących z serii TM w celu stworzenia środowiska roboczego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Roboty te są wyposażone w liczne funkcje wizyjne oraz proste, intuicyjne środowisko programowania.

więcej »
Współpraca człowiek-maszyna

Klatki bezpieczeństwa w liniach produkcyjnych to już przeszłość. W fabryce przyszłości praca maszyn, robotów i ludzi przebiega bezkolizyjnie, mimo ograniczonej przestrzeni. W celu zapewnienia tego samego poziomu płynnej interakcji między ludźmi i inteligentnymi systemami transportu firma B&R, jako pierwszy z producentów, wprowadziła w życie koncepcję współpracy człowiek-maszyna w technologii LLM.

więcej »