Deutsch Version english version

 

Przemysł 4.0

Czujniki przemysłowe w praktyce

Czujniki nie tylko stanowią interfejs między maszyną a światem zewnętrznym, ale są podstawą funkcjonowania inteligentnych fabryk. Dlatego znajomość zasad ich działania i zakresu aplikacji jest dziś nie tyle przydatną umiejętnością, co koniecznością umożliwiającą swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii.

więcej »
Słoneczna farba

Nowa "farba słoneczna" pozwala przekształcić swój cały dom w źródło czystej energii. Może generować energię zarówno ze światła słonecznego, jak i wilgoci.

więcej »
OMRON otwiera laboratorium innowacji w Tychach

W jaki sposób możliwe jest zwiększenie efektywności produkcji dzięki automatyzacji procesów? We otwartym właśnie Laboratorium OMRON Innovation Lab w Tychach firmy z różnych gałęzi przemysłu oraz ich menedżerowie będą mogli sami przekonać się w jaki sposób zaawansowana technologia pozwala optymalizować produkcję i wdrażać innowacje. Laboratorium zostało wyposażone w całkowicie zrobotyzowane i zautomatyzowane środki produkcji odtwarzające realia inteligentnej fabryki.

więcej »
Przemysł 4.0 zwiększa zapotrzebowanie na narzędzia pomiarowe

Rozwój  Internetu Rzeczy zmienił oblicze przemysłu, a firmy produkcyjne niezależnie od wielkości, chcąc pozostać konkurencyjne, dążą do automatyzacji swoich systemów i wdrożenia nowoczesnych technologii pomiarowych, takich jak metrologia wymiarowa. Wpływ megatrendu, jakim jest Przemysł 4.0, jest szczególnie istotny w segmentach produkcji dyskretnej, gdzie kontrola niemal od zawsze była najważniejszym elementem każdego etapu procesu wytwórczego. Obowiązujące w Europie rygorystyczne przepisy dotyczące jakości produktu i kosztów gwarancji sprawiły, że region stał się ogromnym rynkiem dla najnowocześniejszych urządzeń z zakresu metrologii wymiarowej.

więcej »
Przemysł 4.0 – podstawa produkcji przyszłości

Przemysł 4.0 stał się kluczowym, choć niełatwym do osiągnięcia celem branży produkcyjnej. Producenci muszą stawić czoła oczekiwaniom klientów, które rosną szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a także presji wynikającej z ciągłej niepewności rynkowej.

więcej »
Bezpieczeństwo cybernetyczne sterowników

Przesyłanie danych ze sterownika maszyny do chmury wymaga połączenia z Internetem. To jednak sprawia, że sterownik może być podatny na ataki cybernetyczne. Maszyny z połączeniem w chmurze wymagają zatem szczególnej ochrony.

więcej »
Inteligentne projektowanie maszyn ciężkich

Niewiele osób myśli o koparkach, buldożerach i ciągnikach jako produktach innowacyjnych. Jednak te same technologie, które leżą u podstaw rozwoju dronów i samochodów autonomicznych, mogą służyć do usprawniania rozwoju ciężkich maszyn i oferowania użytkownikom kolejnych poszukiwanych przez nich funkcjonalności.

więcej »
Jaka będzie fabryka przyszłości?

Firma Bosch Rexroth opracowała konkretny pomysł urzeczywistnienia wizji fabryki przyszłości. W wizji tej nie chodzi wyłącznie o to, co będzie wykonalne pod względem technicznym, ale również, w jaki sposób będzie można najlepiej spełnić wyzwania nowoczesnych fabryk.

więcej »
Hybrydowe makiety: wirtualne projektowanie stanowisk pracy w rzeczywistości rozszerzonej

Jeden z dostawców części dla przemysłu motoryzacyjnego w nietypowy sposób wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, tworząc z jej pomocą nowe stanowiska pracy w dziale produkcji. Pomagają mu w tym okulary AR umożliwiające symulację montażu komponentów w realnych warunkach produkcyjnych, co z kolei przekłada się na bardziej efektywne, szybsze i tańsze projektowanie stanowisk ich montażu.

więcej »
Nowe technologie szansa dla budownictwa

Brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty działalności mogą doprowadzić do nowego kryzysu w branży budowlanej. W ciągu następnych czterech lat wzrost firm budowlanych w regionie północnej i południowej Europy wyniesie średnio 2,5 proc. rocznie. W przypadku firm z Europy Wschodniej i Środkowej będzie to 4,4 proc. Mimo tej dobrej sytuacji niewykluczone jest, że firmy budowlane czeka kolejny kryzys.

więcej »
Innowacje z Polski podbijają światowe rynki

Polska spółka Kimla to firma, w której powstają największe w Europie Zachodniej supernowoczesne lasery światłowodowe do wycinania dowolnych kształtów z blach ze stali, aluminium miedzi i mosiądzu. Przedsiębiorstwo powstało 20 lat temu w Częstochowie i zdobywa rynki na całym świecie. Odbiorcami jej produktów są dziś oprócz wspomnianej Francji, Anglii i Polski: Niemcy, Włochy, Ukraina, kraje bałtyckie, Czechy, Węgry, Grecja, Austria, a także kraje spoza Europy: USA, Tajlandia czy Malezja. W trakcie produkcji jest aktualnie 20 supernowoczesnych urządzeń, a 20 następnych zamówień czeka już w kolejce.

więcej »
Obudowy i szafy małogabarytowe

Obudowy i szafy mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i niezawodność zainstalowanych w nich urządzeń i bezpieczeństwo obsługi. Dlatego ważny jest ich właściwy dobór i użytkowanie.

więcej »