Deutsch Version english version

 

Utrzymanie ruchu

Analiza pracy silnika jako element procesu konserwacji

Silniki elektryczne zmieniają energię elektryczną w mechaniczne siły obrotowe, które są „mięśniami” świata przemysłu. Mierzenie i analizowanie tych sił – mocy mechanicznej, momentu obrotowego i prędkości – oraz jakości energii elektrycznej jest niezwykle ważne w procesie oceny wydajności urządzeń obrotowych. 

więcej »
Serwis chłodziarek przemysłowych – podstawa sukcesu! 

Poprawna praca chłodziarek przemysłowych to dzisiaj „być albo nie być” dla całego procesu produkcyjnego. To głównie od ich sprawnej pracy zależy odpowiednie działanie urządzeń na liniach produkcyjnych – niezależnie od warunków zewnętrznych. Dlatego tak ważny jest niezawodny i sprawdzony serwis. Na rynku dostępne są coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które zapewniają szybki dostęp do fachowego wsparcia. Doskonałym przykładem jest dedykowana strona serwisowa, przygotowana specjalnie dla klientów Rittal – www.serwis.rittal.com.pl.

więcej »
Systemy prowadników

Systemy prowadników znajdują dziś powszechne zastosowanie wszędzie tam, gdzie stosuje się kable, przewody hydrauliczne i pneumatyczne. Mają chronić umieszczone w nich przewody przed uszkodzeniami spowodowanymi zginaniem i ścieraniem. Pomagają także porządkować i utrzymywać je w wyznaczonym miejscu.

więcej »
Jak dobrać silnik elektryczny do zastosowań przemysłowych

Wielka dostępność silników elektrycznych na rynku sprawia, że wybór najbardziej optymalnego napędu do konkretnych aplikacji przemysłowych powinien być dogłębnie przemyślany. Należy też odpowiedzieć sobie na kilka pytań, dotyczących m.in. jego zastosowania, wymagań mechanicznych, warunków, w jakich przyjdzie mu pracować, a także specjalnych i najczęściej specyficznych wymagań, z jakimi należy się liczyć podczas jego eksploatacji.

więcej »
Analizatory napędów silnikowych Fluke MDA-510 i MDA-550

Fluke wprowadza do sprzedaży na polskim rynku nową linię urządzeń – analizatorów napędów silnikowych MDA-500. Jednocześnie debiutują dwa modele analizatorów: MDA-510 i MDA-550. MDA-510 i MDA-550 to przenośne przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie i w uproszczony sposób wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi.

więcej »
Rittal i ABB budują centrum danych na lotnisku w Dubrowniku

W 2016 roku w ramach rozbudowy lotniska w Dubronwiku firma Rittal, jako generalny wykonawca, podjęła się realizacji nowego centrum danych. Bazując na szybkich systemach IT, operator lotniska może zapewniać pasażerom największy możliwy komfort podczas odprawy. W 2019 roku przy porcie lotniczym w Dubrowniku powstanie największy terminal lotniskowy w Chorwacji, który będzie mógł obsłużyć ok. 3,5 miliona pasażerów rocznie.

więcej »
Energooszczędna technika napędowa – silniki energooszczędne

Elektryczne silniki energooszczędne zyskują coraz większe znaczenie. Dzieje się tak między innymi dlatego, gdyż dąży się do ograniczenia zużycia energii i przechodzenie na wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania różnego typu napędów.

więcej »
Aparatura modułowa niskich napięć

Niskonapięciowa aparatura rozdzielcza ma zapewnić pewne zasilanie odbiorników energią o odpowiedniej jakości. Ma ochronić zasilane układy przed zakłóceniami, pożarem, a użytkowników przed porażeniem prądem elektrycznym. Dziś stosuje się głównie systemy modułowe przystosowane do montażu na szynie montażowej DIN.

więcej »
RiMatrix S firmy Rittal, czyli zmiana paradygmatu w branży IT

Firma Rittal jest pierwszym na świecie dostawcą rozwiązań, które pozwalają na standardowe tworzenie centrów danych. RiMatrix S to innowacyjny system, dostępny jako pojedynczy produkt w przeciągu zaledwie 6 tygodni od złożenia zamówienia. Na bazie uprzednio zaprojektowanych, skonfigurowanych oraz perfekcyjnie dopasowanych do siebie modułów, możliwe jest łatwe i szybkie budowanie nowych centrów danych, a także uzupełnianie już istniejących.

więcej »
Jak przeprowadzać inspekcje wyposażenia przemysłowego bez jego demontażu?

Utrzymanie instalacji przemysłowych wymaga czasami przeprowadzania inspekcji komponentów w miejscach trudno dostępnych lub głęboko wewnątrz dużych, złożonych urządzeń. Technicy utrzymania ruchu wiedzą, że to czego nie widzą, może powodować groźne, kosztowne i czasochłonne problemy. Cały czas szukają oni sposobów na przeprowadzanie inspekcji wyposażenia przemysłowego bez konieczności jego demontażu.

więcej »
Przewodnik dla narzędzi przemysłowych

W swoim obecnym badaniu „Skuteczna automatyzacja narzędzi” Instytut Fraunhofera ds. Technologii Produkcji IPT wraz z Akademią Narzędziową WBA w Aachen w Niemczech, przeprowadził badanie możliwości i problemów związanych z automatyzacją produkcji narzędzi.

więcej »