30 lat firmy FAULHABER

FAULHABER, silniki krokowe, zegarmistrz © FAULHABER

Udostępnij:

Firma FAULHABER PRECIstep obchodzi właśnie swoje 30. urodziny. Powstała ona w roku 1988 - Messrs Arnoux oraz Richard założyli firmę Arnoux Richard SA Porte Echappement czyli "ARSAPE”. Jej siedzibą było La Chaux-de-Fonds, światowa stolica przemysłu zegarmistrzowskiego w kantonie Neuchâtel,w zachodniej Szwajcarii.

 Zadaniem firmy miał być wykup menedżerski mający na celu przejęcie rynku produkcji napędów zegarowych. Pierwsze silniki krokowe, jedno i dwufazowe, zaprojektowano zgodnie z wartościami stosunku: wydajności do wielkości, poziomu oraz precyzji. Silniki te mogły stanowić elektroniczny napęd dla większych systemów a przede wszystkim zapewniały precyzję o wiele większą niż było to dotychczas możliwe. Stanowiły rozwiązanie wyczekiwane nie tylko w przemyśle zegarmistrzowskim. Gama produktów była ciągle poszerzana a rosnące zapotrzebowanie na najlepszej klasy silniki krokowe. Spowodowało także rozbudowanie zespołu 12 pracowników, którzy rozpoczynali pracę wraz z początkiem działalności firmy.W naturalny sposób w roku 2000 FAULHABER wzbogacił swój portfel technologiczny i stał się udziałowcem w ARSAPE, co pozwoliło na połączenie sił specjalistów w zakresie silników krokowych w grupie. W roku 2012 firma ARSAPE zmieniła nazwę na FAULHABER PRECIstep. Po wielu latach spędzonych w typowym dla zegarmistrzów, bogatym w tradycje, budynku, rozwój firmy spowodował także jej relokację. W roku 2015 firma przeprowadziła się do większego, nowoczesnego budynku przemysłowego.

FAULHABER PRECIstep produkuje obecnie dwufazowe silniki krokowe z magnesem stałym o średnicy od 6 do 22 mm. Miniaturowe siłowniki o imponującym stosunku wydajności do objętości wpisują się w trend wiodący ku miniaturyzacji w wielu sektorach. W powiązaniu z przekładniami bezluzowymi od FAULHABER Drive. Fakt, że FAULHABER PRECIstep może precyzyjnie dopasować napędy do wymagań klienta stanowi kolejną wartość dodaną. Możliwości zastosowań także są niezliczone: od optyki i fotoniki, w szczególności w branży medycznej, aż po przemysł kosmiczny wymagający, oprócz doskonałych parametrów eksploatacyjnych, także absolutniej niezawodności na o wiele dłużej niż 10 lat. Nic dziwnego, że silniki krokowe od FAULHABER PRECIstep staną się częścią kolejnej ekspedycji łazika na Marsie w roku 2020.


Źródło: FAULHABER

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również