Advantech wprowadza do oferty wysokowydajny 3,5-calowy komputer jednopłytkowy

komputer jednopłytkowy © Advantech

Udostępnij:

Firma Advantech wprowadziła do sprzedaży nowe 3,5-calowe komputery jednopłytkowe MIO-5373, bazujące na energooszczędnym SoC ósmej generacji firmy Intel.

Przy kompaktowych wymiarach (146×102 mm) MIO-5373 ma nie tylko imponujący zestaw interfejsów wejścia/wyjścia, ale również funkcje ukierunkowane na domenę, takie jak CANBus i szeroki zakres napięcia zasilającego. Nowy komputer jednopłytkowy idealnie nadaje się do aplikacji w takich zastosowaniach jak: sprzęt medyczny, systemy automatyki, infokioski oraz urządzenia wymagające niewielkich wymiarów i mocy obliczeniowej na poziomie oferowanym przez Intel Quad-Core.Wydajność Quad-Core oraz bardzo duża prędkość NVMe x4

W nowym energooszczędnym SoC Intel Core ósmej generacji (nazwa kodowa: Whiskey Lake-U) podwojono liczbę rdzeni z 2 do 4. Zapewnia to do 40% większą wydajność przy obliczeniach wielowątkowych w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji, przy TDP wynoszącym zaledwie 15 W. Wyposażony we wbudowany procesor graficzny Gen9LP, MIO-5373 może jednocześnie obsługiwać trzy wyświetlacze o rozdzielczości do 4K za pomocą interfejsów LVDS/eDP, HDMI i DisplayPort, a także kodowanie/dekodowanie sprzętowe MPEG2 H.265/HEVC, H.264/AVC.

MIO-5373 obsługuje dwukanałową pamięć DDR4 o pojemności do 32 GB (z wybranymi modułami nawet 64 GB), a slot M.2 M-Key 2280 dla NVMe umożliwia dołączenie dysków SSD PCIe x4, zapewniając obszerną i szybką pamięć masową. Zwiększenie ogólnej wydajności systemu – a nie tylko wydajności procesora głównego – sprawia, że MIO-5373 doskonale nadaje się do przetwarzania obrazu w zastosowaniach medycznych lub wyświetlaczy infokiosków o obszernej treści.

Wejścia/wyjścia ukierunkowane na domenę i elastyczne rozszerzenia

Wbudowany w MIO-5373 iManager 3.0 bazuje na kontrolerze EIO-201 firmy Advantech, który zawiera układ sekwencjonowania napięć zasilających oraz funkcje ogólnego przeznaczenia, włączając w to GPIO, monitor sprzętu, inteligentny kontroler wentylatora chłodzącego procesor i timer watchdog. Ma również funkcje ukierunkowane na domenę, takie jak: szybkie interfejsy RS-232/422/485 o prędkości do 1 Mb/s, interfejs I2C (100 kb/s, 400 kb/s, 1 Mb/s) oraz CANBus. iManager zapewnia funkcjonalność wejścia/wyjścia oraz sterowniki i programowe API dla systemów operacyjnych Windows, i Linux, co ułatwia tworzenie oprogramowania.

MIO-5373 ma złącza odpowiednie dla różnych kart rozszerzeń, w tym M.2 E-Key dla Wi-Fi + Bluetooth lub kart akceleracji AI, M.2 B-Key dla modułów 3G/LTE lub SATA SSD (opcjonalnie z M-key dla szybkich dysków SSD NVMe/PCIe x4). Co więcej, interfejs rozszerzeń MIOe firmy Advantech oferuje 4 gniazda PCIe x1/USB/LPC/SMBus do pionowej lub niestandardowej rozbudowy. Na przykład moduł I/O MIOe-260 zapewnia dodatkowe 2×GbE, 8×UART, 4×USB, 2×izolowany CANBus, 1×miniPCIe i 1×gniazdo M.2 B-key. MIO-5373 współpracujący z MIOe-260 umożliwia automatyzację procesów produkcyjnych dla maszyn AGV, CNC lub wymagań wejścia/wyjścia sprzętu medycznego.Szeroki zakres napięcia zasilającego i rozszerzony zakres temperatury

MIO-5373 może być zasilany napięciem z zakresu 12-24 V DC, dzięki czemu można go łatwo dołączyć do szyn zasilających w przedsiębiorstwie lub systemu HVAC. Aby poradzić sobie z ekstremalną temperaturą panującą na zewnątrz, dostępne są warianty MIO-5373 mogące pracować w zakresie temperatury od -40°C do +85°C. Zaawansowane rozwiązanie termiczne wykorzystuje cztery symetryczne otwory na śruby radiatora wokół procesora, dla umożliwienia właściwego zamocowania radiatora w celu radykalnego obniżenia rezystancji cieplnej między nim a procesorem i pomocy w szybkim rozproszeniu ciepła do otoczenia. Rozwiązania dostępne w MIO-5373 skutecznie rozwiązują problemy termiczne i zagadnienia cieplne, które można napotkać w aplikacjach zewnętrznych kiosków, w urządzeniach kolejowych i w środowisku przemysłowym.

Wartość dodana oprogramowania i zarządzanie za pomocą chmury

MIO-5373 jest dostarczany z gotowymi do użycia obrazami systemów Windows 10 i Ubuntu, z API i narzędziem programowym iManager. Oprogramowanie Advantech WISE-PaaS/DeviceOn (obsługa urządzeń IoT i oprogramowanie do zarządzania) ułatwia integrację, wizualizację, obsługę oraz zarządzanie przemysłowymi urządzeniami IoT za pośrednictwem chmur publicznych lub prywatnych. Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi DeviceOn użytkownik może monitorować stan urządzenia, sprawować kontrolę w czasie rzeczywistym nad włączaniem/wyłączaniem zasilania, rozwiązywać problemy i przeprowadzać aktualizacje oprogramowania bezprzewodowo (OTA), na miejscu lub zdalnie.

Cechy i parametry komputera jednopłytkowego MIO-5373

– Intel Core i7-8665UE/i5-8365UE/i3-8145UE SoC 8. generacji.

– Dwukanałowa pamięć 32 GB DDR4-2400MT/s i 32 GB eMMC na płytce komputera.

– Potrójny interfejs wyświetlacza 48-bit LVDS/eDP+HDMI+DP, o rozdzielczości do 4K.

– 2×GbE, 4×USB3.0, 2×RS-232/422/485, CANBus, zasilanie 12…24 V DC.

– M.2 E-key 2230 dla Wi-Fi+Bluetooth, M.2 B-key 2280 dla SATA SSD lub 3G/LTE (opcjonalny M.2 M-Key 2280 dla NVMe PCIe×4 SSD's).

– Interfejs rozszerzenia MIOe z 4×PCIe x1 (z możliwością konfiguracji jako 2×2/1×4), DDI, USB, LPC, SMBus.

– Obsługuje interfejsy API oprogramowania iManager dla Windows 10 oraz Linuksa.

– Wspiera WISE-PaaS/DeviceOn.

Źródło: Advantech

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również