Alice Steenland dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes

©

Udostępnij:

Alice Steenland została mianowana dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju (ang. Chief Sustainability Officer). Na nowo utworzonym stanowisku Alice Steenland będzie kierowała działaniami spółki, mającymi na celu dalsze rozwijanie platformy 3DExperience zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w zakresie odpowiedzialności społecznej i ochrony środowiska naturalnego.

Harmonizowanie produktu z przyrodą i życiem to najważniejsze zadanie przemysłu w XXI w. Jest to największy bodziec innowacyjności, a także klucz do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony we wszystkich sektorach gospodarki. Chcemy pomagać podmiotom gospodarczym i zwykłym ludziom odnaleźć się w tym nowym świecie, poprzez oferowanie naszym klientom tego, co najbardziej cenią, a mianowicie, zrównoważonych wyników pracy. Wszechstronne doświadczenie Alice pomoże nam dostarczyć wizję, wiedzę i przewodnictwo, aby móc wcielać w życie to zobowiązanie – powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing, Global Affairs, Workforce of the Future, Dassault Systèmes.Alice Steenland wniesie do Dassault Systèmes swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i znajomość wielu systemów zarządzania, zdobytą w pracy w dużych międzynarodowych korporacjach, organizacjach pozarządowych, agencjach ratingowych, firmach konsultingowych, środowiskach naukowych, startup-ach czy przy wielostronnych inicjatywach, realizując projekty o ogólnoświatowym zasięgu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Aktualnie jest członkiem zarządu w organizacji charytatywnej ShareAction, wykładowcą w École Polytechnique we Francji oraz członkiem komisji doradczej w Yale School of Management, w funduszu Giant Ventures, a także w IDDRI – wiodącym francuskim ośrodku analitycznym w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Alice Steenland uzyskała stopień licencjata z biologii człowieka na Uniwersytecie Stanforda oraz tytuł MBA w Yale School of Management.

Cieszę się bardzo, że mogę dołączyć do Dassault Systèmes właśnie w tym momencie. Obecnie zachodzi pilna potrzeba, aby drastycznie zmienić sposób produkowania i konsumowania towarów na świecie – na model bardziej zrównoważony – powiedziała Alice Steenland. – Technologie Dassault Systèmes już teraz zajmują centralne miejsce w tej transformacji. Przedsiębiorstwo ma ponad 270 000 klientów w 140 państwach. Jako że spółka działa w prawie wszystkich sektorach gospodarki – naukach przyrodniczych i ochronie zdrowia, infrastrukturze miejskiej oraz sektorach produkcyjnych – potencjał wywierania wpływu jest wprost niewiarygodny.Źródło: Dassault Systèmes

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również