Aplikacja UR+ znacząco ułatwi proces wdrażania cobotów

©

Udostępnij:

Dzięki UR+ Application Kits firma Universal Robots poszerza swoją platformę UR+ z certyfikowanymi produktami partnerów o zestawy aplikacji, które wpłyną na zwiększenie dostępności automatyki przemysłowej dla małych, średnich i dużych firm.

Dwadzieścia sprawdzonych zestawów oprogramowania i oprzyrządowania do najpopularniejszych aplikacji z zastosowaniem cobotów jest od teraz dostępnych na platformie UR+. Poprzez ograniczanie konieczności podejmowania decyzji w zakresie inżynierii najczęstszych zastosowań, zestawy aplikacyjne działające wedle zasad „podłącz i produkuj” pomagają zmniejszyć poziom ryzyka i złożoność projektu. Zestawy są zaprojektowane pod kątem takich zadań, jak wykańczanie powierzchni, kontrola jakości, montaż, obsługa maszyn, dozowanie i przenoszenie materiałów. 

Jako światowy lider w dziedzinie robotów współpracujących z przyjemnością rozbudowaliśmy nasz wielokrotnie nagradzany ekosystem UR+ o certyfikowane aplikacje wspomagające pracę cobotów – podkreśla Jim Lawton, wiceprezes ds. zarządzania produktami i aplikacjami w Universal Robots. – Klienci nie muszą już określać i wybierać poszczególnych urządzeń peryferyjnych cobota samodzielnie, a zamiast tego otrzymują gotowe zestawy z większością elementów dopasowanych pod konkretne zastosowania. W rezultacie mogą liczyć na przyspieszenie wdrożenia i szybszy zwrot z inwestycji.

Rozbudowany ekosystem UR+ obejmuje teraz dwie różne kategorie: komponenty i zestawy aplikacji. Opracowywanie zestawów powierzono partnerom UR+, którzy są liderami w branży i posiadają szeroką wiedzę na temat aplikacji, a swoje doświadczenie wykorzystują w sposób, który pozwala na efektywną realizację powszechnych zastosowań.

Pod nową kategorią na platformie UR+ znajduje się obecnie 20 zestawów – i będzie ich ciągle przybywać. Niektóre zestawy pojawią się na całym świecie, a inne – w określonych regionach lub krajach. Do każdego zestawu dołączone zostanie oprogramowanie „URCap”, które pozwala użytkownikom na sterowanie wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi bezpośrednio z panelu programowania cobota UR przy pomocy rozbudowanego interfejsu 3D użytkownika. 

W ostatnich latach pojawiły się aplikacje dla robotów spawających, co znalazło odzwierciedlone w rosnącej liczbie zestawów spawalniczych wprowadzanych obecnie w nowej kategorii zestawów aplikacyjnych UR+. Obecnie w Ameryce Północnej dostępny jest np. nowy zestaw aplikacyjny Vectis Cobot Welder, w którym wszystkie dostarczone urządzenia w pełni zintegrowano z mobilnym modułowym wózkiem mocującym. Koszt takiego rozwiązania jest zwykle mniejszy o 25-40% w porównaniu z całkowitym kosztem małego tradycyjnego robota spawalniczego. Cobot spawalniczy umożliwia producentom ustawianie parametrów ściegu spoiny celem uzyskania czystych spawów dzięki wykorzystaniu gotowych szablonów (Weld Template Library), od których można zacząć wybieranie parametrów najpopularniejszych rozmiarów spawów.

Ekosystem UR+ ewoluował w oparciu o opinie klientów Universal Robots, którzy sami podpowiadali nam, co mogłoby im jeszcze bardziej ułatwić wdrożenie cobota – dodaje Jim Lawton. – Dzięki ponad 200 certyfikowanym produktom i ponad 400 programistom zaangażowanym w projekt platforma UR+ rozwija się w szybkim tempie.

Źródło: Universal RobotsUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również