COPA-DATA podsumowuje rok 2017

© CopyData

Udostępnij:

Kończący się właśnie rok, jak i 30-lat międzynarodowej działalności COPA-DATA, to ciągły rozwój i wiele zmian zarówno w oprogramowaniu zenon, które jest flagowym produktem firmy jak i w samej organizacji. Strategia oparta na wartościach rodzinnych, niezależności przy jednoczesnym wizjonerskim spojrzeniu na potrzeby rynku automatyki to recepta na sukces, który z pewnością COPA-DATA odniosła.

 Realizując strategię rozwoju COPA-DATA powiększa swój zarząd

{% $box_foto_lewy_2 %

W styczniu b.r. świat automatyki zelektryzowała informacja, że Thomas Punzenberger, który od 1987 roku ponosił wyłączną odpowiedzialność za zarządzanie firmą w związku z bardzo dynamicznym rozwojem a także poszerzeniem zakresu działalności zdecydował się na podzielenie zadań i odpowiedzialności na trzy osoby.I tak od 1 stycznia 2017 to: Thomas Punzenberger, Stefan Reuther oraz Phillip Werr stają się odpowiedzialni za strategię i działalność firmy.

 

W ciągu ostatnich pięciu lat nasze obroty podwoiły się i wyniosły ponad 30 milionów Euro, w tym okresie znacznie wzrosła również liczba pracowników. Wszystko wskazuje również na to, że w przyszłości rozkwit firmy COPA-DATA będzie jeszcze większy. Z tego też powodu nadszedł czas na obranie kursu pozwalającego utrzymać nasz stabilny wzrost - wyjaśnił Thomas Punzenberger. Moja decyzja o podziale obowiązków związanych z zarządzaniem firmy pomiędzy kilka osób to także wyraz zaangażowania w ciągłą niezależność COPA-DATA.

 

 Kolejny krok na drodze do pełnej ergonomii: zenon 7.60 i zenon Analyzer 3.10; 

Najnowsza wersja oprogramowania zenon i zenon Analyzer miała miejsce w kwietniu tego roku. Użytkownikom zostało oddane do dyspozycji całe portfolio nowych modułów i funkcjonalności w tym, moduł zenon Process Recorder, który rejestruje w pełni indywidualnie zdefiniowane procesy i przedstawia je na życzenie w późniejszym czasie. Wyniki zgromadzone w związku z możliwymi przyczynami błędów można później wykorzystać do zwiększenia efektywności i jakości. Moduł ten jest dedykowany firmom produkcyjnych: produkcja żywności i napojów, firmy farmaceutyczne i jest odpowiedzią na potrzeby zakładów energetycznych ponieważ zapewnia szczegółowe śledzenie procesu w sieciach elektroenergetycznych lub podstacjach. Producenci maszyn, system integratorzy z radością przyjęli możliwość szybkiego włączenia modeli 3D do projektów. Jest to możliwe dzięki nowemu narzędziu w zenon, do integracji obiektów trójwymiarowych. Natomiast operator maszyny otrzymuje dostęp do modeli maszyn produkcyjnych w widoku trójwymiarowym i informacji dotyczących procesów zobrazowanych bezpośrednio na modelu maszyny przedstawionej w 3D. COPA-DATA nie zapomina również o zakładach prowadzących produkcje w systemie zmianowym, oferując moduł Shift Management czyli System Zarządzania Zmianami a jego integracja z modułem zenon Message Control pozwala na efektywny łańcuch komunikacji, ponieważ tylko osoba obecna na odpowiedniej zmianie zostaje informowana o etapach realizacji produkcji a także ewentualnych alarmach.


Pozytywnie zaskakuje także nowy projekt interfejsu użytkownika zenon Analyzer Management Studio (ZAMS). Pojawiło się ergonomiczne menu Wstążkowe, które zastąpiło tradycyjne menu i pasek narzędzi. Program daje również możliwość szybszego tworzenia raportów i krok po kroku prowadzi osobę tworzącą raport przez proces konfiguracji. Ponadto szablony raportów można dowolnie zestawiać zgodnie z wymaganiami użytkownika. Różne rodzaje raportów można łączyć ze sobą w jeden czytelny arkusz. W ten sposób użytkownicy uzyskują natychmiastowy podgląd do wszystkich ważnych danych liczbowych, wykresów, tabel i grafik.

 

 

 

30 lat COPA-DATA. Od Start- upu do globalnego gracza.

Thomas Punzenberger założył firmę COPA-DATA w 1987 roku, będąc zainspirowany doświadczeniem zdobytym w charakterze inżyniera w sektorze motoryzacyjnym. Wszystko zaczęło się w dwupokojowym mieszkaniu gdzie wspólnie z bratem Alexandrem Punzenberger postawili sobie za cel opracowanie i wprowadzenie na rynek oprogramowania dla automatyki, które byłoby lepsze i prostsze niż pozostałe dostępne systemy. Dziś COPA-DATA to największy, niezależny dostawca rozwiązań w zakresie oprogramowania w branży automatyzacji przemysłowej i energetycznej. Jako austriacka firma rodzinna działa w sposób niezależny od inwestorów zewnętrznych dzięki czemu ma możliwość prowadzenia obrotu handlowego z zachowaniem pełnej elastyczności i autonomii. Mimo że firma generuje ponad 90% obrotów przez eksport, oprogramowanie zenon jest opracowywane wyłącznie w siedzibie firmy w Salzburgu. Stąd produkt jest dystrybuowany za pośrednictwem 11 biur lokalnych spółki, 16 dystrybutorów i ponad 200 firm partnerskich z całego świata.

 Źródło: Copa-Data

Udostępnij:

DrukujPiotr Kornacki
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również