Dassault Systèmes ogłasza przejęcie NuoDB

Florence Hu-Aubigny © Dassault Systemes

Udostępnij:

Firma Dassault Systèmes, posiadająca dotychczas 16% udziałów w firmie NuoDB, ogłosiła jej przejęcie.

Powstała w 2010 r. firma NuoDB, z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts, działa w sektorze rozproszonych baz danych SQL w chmurze. Jej rozwiązania wykorzystują wszystkie korzyści chmury, jak skalowalność na żądanie, ciągła dostępność i transakcyjność, a ponadto jest ukierunkowana na aplikacje krytyczne.

Cieszymy się z trwającej od dawna strategicznej współpracy z Dassault Systèmes i jesteśmy dumni, że możemy świadczyć usługi rosnącej bazie klientów Dassault Systèmes korzystających z chmury obliczeniowej. Rozpoczynamy nowy etap naszego partnerstwa, który zapewni NuoDB szereg ekscytujących możliwości biznesowych – mówi Bob Walmsley, dyrektor generalny NuoDB. – Dzięki połączonym, zwiększonym zasobom możemy przyspieszyć prace nad rozwojem produktu, co pozwoli wzmocnić wartość wielochmurowych, rozproszonych baz danych SQL dostarczanych jako usługa naszym strategicznym klientom.

Jednym z celów platformy 3DEXPERIENCE w chmurze jest dostarczanie maksymalnie skalowalnej i odpornej infrastruktury dla branż i klientów na całym świecie – mówi Florence Hu-Aubigny, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Dassault Systèmes. – Nasza współpraca z NuoDB rozpoczęła się w 2013 r., a dziś pogłębiamy ją, podkreślając jednocześnie unikatowe możliwości rozproszonych baz danych SQL, które są ponadto doskonale przystosowane do obsługi natywnych środowisk chmurowych.

Transakacja między Dassault Systèmes i NuoDB ma zostać sfinalizowana w grudniu. W 2019 r. firma NuoDB wykazała dochody na poziomie 6 milionów dolarów. 

Źródło: Dassault SystèmesUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również