Dassault Systèmes wspiera Bridgestone EMEA w programie inteligentnych fabryk

fabryka Bridgestone w Stargardzie © Bridgestone

Udostępnij:

Dassault Systèmes wspiera firmę Bridgestone EMEA we wdrażaniu programu inteligentnych fabryk, ukierunkowanym na optymalizację wydajności przez cyfrową transformację produkcji opon w Europie.

Firma Bridgestone EMEA będzie wykorzystywać aplikacje DELMIA Apriso i QUINTIQ, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, do planowania produkcji i zarządzania nią oraz optymalizacji wydajności w ośmiu europejskich fabrykach. Praca inteligentnych systemów, w tym tysięcy maszyn, urządzeń i czujników, a także pracowników Bridgestone, będzie zsynchronizowana w wirtualnym środowisku, zapewniającym scentralizowane źródło danych w czasie rzeczywistym dotyczących produkcji i konserwacji. Dzięki wprowadzeniu zintegrowanego rozwiązania, firma Bridgestone EMEA będzie mogła skrócić cykl planowania z tygodni do dni, zwiększyć wykorzystanie zasobów fabryk i szybciej reagować na zakłócenia procesów produkcyjnych.– Nasz program inteligentnych fabryk odgrywa istotną rolę w szerzej zakrojonej inicjatywie „Dan-Totsu”, ukierunkowanej na bycie liderem w każdym aspekcie naszej działalności biznesowej – wyjaśnia Adolfo Llorens, wiceprezes ds. produkcji w Bridgestone EMEA. – Cyfrowe technologie firmy Dassault Systèmes pozwolą nam zrealizować ten cel. Dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych w naszych fabrykach możemy poprawić jakość procesu decyzyjnego oraz zwiększyć wydajność produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów.

– Szybkość i elastyczność procesów produkcyjnych w przemyśle wymaga całkowitej integracji operacji, jednak producenci nie najlepiej radzą sobie z ogromną ilością danych, rozproszonymi systemami i reaktywnymi praktykami związanymi z konserwacją – mówi Philippe Bartissol, wiceprezes ds. technologii przemysłowych w Dassault Systèmes. – Technologie Dassault Systèmes pozwolą firmie Bridgestone EMEA uzyskać scentralizowany wgląd w informacje na temat wszystkich zakładów produkcyjnych, procesów, operacji i planów, co umożliwia nieustanne doskonalenie we wszystkich aspektach działalności.

Bridgestone EMEA jest jedną z głównych regionalnych spółek zależnych Bridgestone Corporation z siedzibą w Tokio, która jest największym na świecie producentem opon i innych wyrobów gumowych. Spółka ta sprzedaje produkty pod markami Bridgestone, Firestone i Dayton na rynku motoryzacyjnym (samochody, motocykle, ciężarówki, autobusy) i rolniczym w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

Źródło: Dassault Systèmes

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również