Dźwięk umożliwia wykrywanie nieszczelności w instalacjach

Fluke, kamera dźwiękowa, sprężone powietrze, instalacje © Fluke

Udostępnij:

Sprężone powietrze może odpowiadać za 40% strat energii. Lokalizowanie nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia było do tej pory czasochłonne i uciążliwe. Kamera dźwiękowa Fluke ii900 pomaga określić miejsce wycieku sprężonego powietrza, gazu lub podciśnienia w ciągu kilku minut. Technologia pozwala zobaczyć dźwięk, który powstaje w miejscu nieszczelności. Szybka i precyzyjna lokalizacja nieszczelności

Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 jest wyposażona w matrycę czujników akustycznych o szerokim polu działania, dzięki czemu umożliwia zespołom utrzymanie ruchu szybką i dokładną lokalizację nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia. Zaprojektowana z myślą o głośnych zakładach produkcyjnych nowoczesna technologia jest łatwa do opanowania i zastosowania. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności.


TOP w kategorii
Inspekcje całych zakładów w zaledwie kilka godzin

Prosty, intuicyjny interfejs umożliwia technikom wyizolowanie częstotliwości akustycznej nieszczelności spośród głośnych dźwięków tła. Przeprowadzenie kontroli całego zakładu to kwestia kilku godzin — nawet w godzinach szczytu. Po raz pierwszy możliwe jest szybkie i łatwe określenie lokalizacji nieszczelności, których naprawa stanowi niezbędny element do zapewnienia wydajności pracy i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Obrazy mogą być zapisywane i eksportowane w celach sprawozdawczych.

Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również