Ekologiczna lakiernia firmy Rittal

Rittal, efektywność energetyczna, © Rittal

Udostępnij:

Od kilku tygodni w zakładach Rittal w Haiger działa, bezgłośna i zaprojektowana zgodnie z normami ochrony środowiska, nowa lakiernia.

- Zakłady Rittal w Haiger bez wahania można nazwać „zieloną fabryką” - mówi Jörg Kühn, który odpowiada w Rittal za sprawy związane z bezpieczeństwem, ochroną środowiska, energią i kwestiami budowlanymi.Według Kühna idealnym przykładem połączenia technologii i ochrony środowiska jest nowa lakiernia - jeden z najważniejszych elementów w zakładzie. Dzięki niej produkowane w Haiger szafy sterownicze otrzymują niezbędną powłokę ochronną, która zabezpiecza szafy przed brudem, wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kühn zauważa, że ma to znaczący związek z ochroną środowiska. Wytwarzane w procesie lakierowania ciepło jest konsekwentnie wykorzystywane w innych miejscach, na przykład podczas osuszania podzespołów w produkcji, a także do ogrzewania hal.

Z wysoką efektywnością energetyczną wiąże się także zużycie wody w zakładach Rittal w Haiger. Stosowana w procesach produkcyjnych woda jest oczyszczana w systemie recyrkulacji i wykorzystywana ponownie. Wytworzone podczas lakierowania ciepło ogrzewa całą administrację zakładu Friedhelm Loh Group w miejscowości Haiger.

- Przemysł zaawansowanych technologii i ochrona środowiska wcale się nie wykluczają - mówi Jörg Kühn w odniesieniu do założeń recyklingu. Technologia ta nie tylko spełnia wymagania ustawowe, lecz również robi krok naprzód w zakresie ochrony środowiska.Źródło: Rittal

 

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również