Enea Operator kupuje liczniki energii elektrycznej

3-fazowe liczniki © Enea Operator

Udostępnij:

Enea Operator podpisała umowę z firmą Apator na dostawę liczników 3-fazowych na potrzeby realizacji rozliczeń rynku mocy - opłaty mocowej. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. 

Postępowanie przetargowe wygrał polski producent, firma Apator, która dostarczy Enei Operator łącznie 45 tys. liczników.– Jest to dla nas ważna umowa, dzięki niej będziemy gotowi do rozliczeń opłaty mocowej zgodnie z wymaganiami ustawy o rynku mocy. Cieszę się również, że mogliśmy przystąpić do przetargu wspólnie z innymi operatorami, co jest kolejnym dowodem na dobrą współpracę branży dystrybucyjnej – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Kontrakt o wartości 14,8 mln zł przewiduje dostawę 45 tys. szt. liczników 3-fazowych do sierpnia 2020 r. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x o mocy umownej większej od 16 kW.

Źródło: Enea Operator

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również