Energooszczędny silnik synchroniczny

©

Udostępnij:

Firma Nord Drivesystems opracowała nowy silnik synchroniczny o znacznie wyższej klasie efektywności energetycznej (IE5 +). Stanowi on uzupełnienie standardowych wariantów motoreduktorów w systemach LogiDrive i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku zmniejszania liczby wariantów używanych napędów, co sprawia, że silnik synchroniczny IE5 + to optymalne rozwiązanie dla systemów transportu wewnętrznego.

Najnowszej generacji, energooszczędny silnik synchroniczny z magnesami trwałymi charakteryzuje się znacznie mniejszymi stratami w porównaniu do obecnej serii IE4. Dzięki szerokiemu zakresowi momentu obrotowego niewentylowany silnik bez użebrowań osiąga wysoką sprawność, która czasami znacznie przewyższa klasę IE5 i stanowi optymalne rozwiązanie do pracy w zakresie obciążenia częściowego.Kompaktowy silnik IE5 + oferuje wysoką gęstość mocy, przy mniejszej przestrzeni instalacyjnej i początkowo będzie oferowany w zakresie mocy od 0,35 do 1,1 kW z ciągłym momentem obrotowym od 1,6 do 4,8 Nm i zakresem prędkości od 0 do 2100 obr/min. Standardowo dostępne jest bezpośrednie mocowanie silnika, a także montaż silnika zgodnie z wymogami NEMA i IEC, natomiast zintegrowany enkoder i hamulec mechaniczny stanowią wyposażenie opcjonalne.

Ze względu na zachowanie stałego momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości silniki IE5+ umożliwiają ukierunkowaną redukcję liczby wariantów napędów. Minimalizuje to koszty administracyjne i umożliwia realizację oszczędniejszych procesów produkcyjnych, logistycznych, magazynowych i serwisowych. Nowa generacja silników IE5+ łączy zalety systemu modułowego i wyższej wydajności z możliwością redukcji wariantów oraz zapewnia zwrot z inwestycji w krótkim czasie. Nowy silnik IE5+, dostępny od drugiego kwartału 2020 r., można łączyć z przekładniami Nord i elektroniką napędową w system modułowy.

Źródło: Nord Drivesystems

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również