Farnell poszerza ofertę o produkty Mitsubishi Electric

©

Udostępnij:

Farnell poszerzył swój wybór produktów do automatyki przemysłowej i sterowania o niektóre z najlepiej sprzedających się napędów zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI marki jednego z wiodących na świecie producentów – firmy Mitsubishi Electric.

Produkty do automatyki i sterowania marki Mitsubishi Electric świetnie sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji, w tym w inteligentnej produkcji, napędzanej przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) i Przemysłem 4.0. Projektanci systemów mogą z łatwością zintegrować elektroniczne technologie automatyzacji, aby znacznie szybciej tworzyć nowe maszyny i sprzęt. Szybka dostawa, realizowana na terenie całej Europy, pozwoli inżynierom na przeprowadzanie krytycznie ważnych czynności konserwacyjnych i napraw, skróci czas przestojów oraz ograniczy straty produkcyjne.

Napędy, sterowniki PLC i systemy HMI uzupełniają dotychczasowy wybór Farnell z zakresu automatyki przemysłowej i sterowania procesami, zwiększając produktywność i jakość w zakładach przemysłowych.

Do jednych z najbardziej popularnych produktów marki Mitsubishi Electric, dostępnych teraz w sklepie Farnell, należą:
• Napędy o zmiennej częstotliwości: Wybór napędów marki Mitsubishi Electric obejmuje uniwersalne produkty o niewielkich rozmiarach, elastycznym obszarze zastosowań, a zarazem cechujące się niewygórowanymi cenami. Są zaprojektowane do pracy przez ponad 10 lat i obsługują wiele funkcji bezpieczeństwa.
      • Przemiennik częstotliwości FR-D700 to niewielkie rozwiązanie, pracujące jako mikronapęd. Można go w łatwy sposób szybko uruchomić, a dzięki funkcji Optimum Excitation Control (OEC) pozwala uzyskać większą oszczędność energii. Ponadto radzi sobie nawet z 200-procentowymi przeciążeniami. Do typowych aplikacji tego przemiennika należą: napędzanie podajników, przenośników, narzędzi pozycjonujących obiekty oraz bram i drzwi.
      • Przemiennik częstotliwości FR-E700 SC to rozszerzalne, niewielkie rozwiązanie napędzające, pozwalające na szybką i prostą instalację. Stanowi ekonomiczne i wysoce uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone do różnorodnych aplikacji, począwszy od maszyn wykorzystywanych w przemyśle włókienniczym, przez systemy drzwi i bram, a kończąc na systemach przenoszenia materiałów.
• Interfejsy HMI: Produkowane przez Mitsubishi Electric interfejsy HMI wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają użytkownikom na sterowanie urządzeniami automatyki przemysłowej za pomocą graficznych ekranów dotykowych.
      • Seria GOT2000 cechuje się obsługą wielodotykowych gestów, które umożliwiają intuicyjną pracę. Obiekty mogą być powiększane, przewijane lub przełączane, a krytycznymi operacjami można sterować poprzez wskazanie dwóch punktów dotyku. Modele należące do tej serii są dostępne do wyboru z wyświetlaczami o rozmiarze od 3,8” do 15”.
• Sterowniki PLC: Mitsubishi Electric to jeden z największych na świecie producentów PLC, znany z bardzo wysoce niezawodnych i wydajnych produktów.
      • Seria FX3 stanowi kontynuację filozofii projektowania, wywodzącej się z przed ponad ćwierć wieku i z której korzystają klienci z całego świata. Rodziny produktów FX3S, FX3G i FX3U stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich aplikacji sterowania i pozycjonowania, a więc takich, które wymagają obsługi od 10 do 384 wejść lub wyjść.
      • Seria FX5 została całkowicie przeprojektowana, by korzystać z szybkiej szyny systemowej oraz obsługiwać bardzo bogaty zestaw wbudowanych funkcji, a także wspierać zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa. Dzięki temu nowe mikrosterowniki PLC cechują się wyjątkowym poziomem wydajności.

Mitsubishi Electric to innowator w technologiach automatyki przemysłowej, a nowo podpisane porozumienie pozwoli nam dostarczać naszym klientom jeszcze wyższej jakości, niezawodne produkty. Wprowadzenie do naszej oferty niezwykle popularnych napędów o zmiennej częstotliwości, sterowników PLC i interfejsów HMI znacząco pogłębi i poszerzy nasz wybór automatyki przemysłowej i wyrobów do sterowania procesami, dzięki czemu Farnell będzie ich kluczowym dostawcą w Europie – powiedział Simon Meadmore, Global Head of IP&E w firmie Farnell.

Klienci firmy Farnell mają teraz dostęp do bogatszego wyboru automatyki i sterowania, oferowanych wraz ze wsparciem technicznym w dni robocze. Dostępne są także m.in. bezpłatne materiały publikowane w Internecie, karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria, umieszczone na stronie internetowej Farnell.

Źródło: FarnellUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również