Fortinet nabył specjalistę w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury chmurowej i sieciowej

Fortinet kupił firmę OPAQ Networks Fortinet

Dzięki przejęciu firmy OPAQ Networks Fortinet będzie miał najbardziej rozbudowaną na rynku ofertę rozwiązań typu SASE (Secure Access Service Edge), zapewniających bezpieczny dostęp do usług brzegowych.

Fortinet kupił amerykańską firmę OPAQ Networks, dostawcę rozwiązań chmurowych umożliwiających świadczenie usług zapewniających bezpieczeństwo na brzegu infrastruktury IT (Secure Access Service Edge, SASE). Narzędzie Zero Trust Network Access (ZTNA) firmy OPAQ umożliwia ochronę rozproszonych sieci w przedsiębiorstwach – od centrów danych, przez oddziały, po użytkowników zdalnych i urządzenia Internetu Rzeczy (IoT).

Stworzone i opatentowane przez OPAQ Networks rozwiązanie Zero Trust Network Access w znacznym stopniu eliminuje ryzyko uzyskania dostępu do firmowych zasobów przez osoby niepowołane dzięki ograniczonym do maksimum prawom (stąd znajdujące się w nazwie „zero zaufania”). W połączeniu z platformą Fortinet Security Fabric system ten zapewni dodatkową wartość najlepszym w swojej klasie usługom SASE. W ten sposób powstanie jedyne na rynku rozwiązanie typu zero-trust wyposażone w takie funkcje jak firewall nowej generacji, architektura sieci SD-WAN, bezpieczeństwo stron internetowych, środowisko testowe sandbox, zaawansowana ochrona urządzeń końcowych, wieloskładnikowe uwierzytelnianie tożsamości, ochrona środowisk wielochmurowych, broker zabezpieczeń aplikacji chmurowych (CASB), izolacja przeglądarki oraz firewall aplikacji webowych. 

Narzędzie firmy OPAQ Networks zostało zbudowane tak, aby było przyjazne dla integratorów systemowych, dostawców Internetu oraz firm świadczących usługi zarządzania bezpieczeństwem (Managed Security Service Provider, MSSP). Z łatwością będą oni w stanie zintegrować noworozbudowaną platformę SASE z ich własną ofertą oraz świadczyć klientom komercyjnym i rządowym zaawansowane profesjonalne usługi poprzez centra operacji sieciowych (Network Operations Center) oraz centra bezpieczeństwa (Security Operations Center).

Ponieważ coraz więcej służbowych zdań wykonywanych jest zdalnie, oznacza to konieczność zapewnienia bezpieczeństwa danym użytkowników zgromadzonym na brzegu sieci – w urządzeniach, aplikacjach i chmurowych usługach. Integracja platformy Fortinet Security Fabric z usługami firmy OPAQ Networks zapewni klientom i partnerom jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie tego, jak mogą korzystać z najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń. Jest to też kolejny przykład unikalnego i zróżnicowanego podejścia do sposobu, w jaki Fortinet daje klientom innowacyjne i zintegrowane zabezpieczenia sieciowe, działające w czasie rzeczywistym.

Dzięki przejęciu firmy OPAQ Networks, Fortinet będzie mógł odróżnić się od innych dostawców chmurowych rozwiązań ochronnych na kilka sposobów.

    • Najlepsza skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo w porównaniu z innymi dostawcami zabezpieczeń chmurowych. 
    • Szeroki, zintegrowany pakiet rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa chmurowego, zapewniający ochronę w stylu zero-trust, w przeciwieństwie do innych systemów typu ZTNA, które pozostawiają wiele niezabezpieczonych luk.
    • Nowopowstałe rozwiązanie ZTNA będzie zapewniało innowacyjność w zakresie ochrony infrastruktury sieciowej w dużej skali, zaś Fortinet będzie mógł wykorzystać wykwalifikowanych pracowników działu badań i rozwoju do tworzenia najlepszych mechanizmów zabezpieczających. 
    • Pełna integracja ochrony środowiska sieciowego, także w oferowanej przez Fortinet infrastrukturze SD-WAN. 
    • Najbardziej przyjazna dla partnerów oferta ZTNA na rynku, będąca potwierdzeniem zobowiązania firmy Fortinet dotyczącego lojalnej współpracy z integratorami, operatorami i dostawcami usług zarządzanych.

Rosnąca dynamika rynku architektury SASE uwiarygadnia wyznawane przez nas od lat podejście do tworzenia infrastruktury sieciowej poprzez pryzmat bezpieczeństwa. W obecnej erze hiperłączności i ekspansji sieci, a szczególnie gdy większość danych przetwarzanych jest na brzegu infrastruktury cyfrowej, sieć i bezpieczeństwo muszą się przenikać. Dlatego zdecydowaliśmy się na kupno firmy OPAQ Networks, co jeszcze bardziej wzmocni nasze obecne portfolio SASE i umożliwi dostarczenie najbardziej kompletnej tego typu platformy. Dzięki niej klienci będą mogli skorzystać z najszerszego na rynku zakresu zabezpieczeń, zapewnianego także za pomocą wiodących w branży rozwiązań infrastruktury sieci SD-WAN, dostarczanych klientom i partnerom poprzez elastyczną, ekonomiczną i opatentowaną architekturę chmurową typu zero-trust – mówi Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i CEO Fortinet.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. 

Źródło: Fortinet

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę