GE Aviation rozwija cyfrowe środowisko pracy

Platforma 3DEXPERIENCE pomaga GE Aviation w rozwijaniu wątku cyfrowego zapewniającą ciągłość działania i współpracę w całym przedsiębiorstwie. Obejmuje to definicję wymagań, projektowanie, analizę, symulację, produkcję, kwalifikację i obsługę rozwoju nowych technologii i technik produkcji.

- Wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w GE Aviation Hamble wspiera stały rozwój innowacyjnych struktur lotniczych dla przemysłu - powiedział Paulo Mancilla, executive engineering leader zakładu GE Aviation w Hamble, UK. - Pozwala nam to na wykorzystanie takich technik jak cyfrowe modelowanie 3D począwszy od projektowania, poprzez produkcję, a skończywszy na kwalifikacji do tworzenia wysokowydajnych struktur lotniczych dla branży lotniczej.

Platforma 3DEXPERIENCE udostępnia intuicyjne aplikacje 3D do projektowania, analizy, produkcji i zarządzania danymi w środowisku cyfrowym. Stanowi pojedynczą platformę współpracy do definiowania, udostępniania, przeglądania, integracji, walidacji, realizacji i raportowania, a także oferuje możliwość maksymalizacji usprawnień biznesowych poprzez ciągłość cyfrową od koncepcji do realizacji.

- Waga, wydajność i koszty nadal dominują w zakresie konkurencyjności rozwoju i produkcji zaawansowanych i złożonych konstrukcji lotniczych dla najnowszej generacji samolotów - powiedział David Ziegler, wiceprezes Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. - Jako światowy lider w tej dziedzinie, GE Aviation stale wprowadza innowacje. Firma dostrzegła, że platforma 3DEXPERIENCE zapewnia krytyczną technologię dla tego podejścia.

Do kluczowych korzyści, jakie platforma 3DEXPERIENCE daje GE Aviation i jej klientom, należą:

• Skrócenie cyklów wynikające z intensyfikacji współpracy pomiędzy działem inżynieryjnym a funkcjami łańcucha dostaw; wspólny interfejs użytkownika, który gwarantuje jednolite wrażenie i wspólny cyfrowy punkt odniesienia, dzięki któremu każda zainteresowana strona pracuje nad najnowszymi informacjami w odpowiednim dla niej kontekście. To z kolei umożliwia stworzenie systemy inżynieryjnego opartego o modele.
• Lepsza widoczność i zoptymalizowane czasy reakcji na żądania klientów wynikające z aplikacji "business intelligence", które umożliwiają wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wydajności.
• Zwiększona produktywność dzięki racjonalnemu zarządzaniu danymi i intuicyjnym funkcjom wyszukiwania, które upraszczają zarządzanie danymi i promują efektywne dzielenie się informacjami ponad granicami.


Źródło: GE Aviation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę