IFS i Matsei Technologies korzystają z technologii cyfrowych

© IFS

Udostępnij:

IFS oraz Matsei Technologies and Consulting wspólnie opracowali cyfrowe rozwiązanie z zakresu akwaponiki, które pomoże wyżywić kraj, przyspieszy tworzenie miejsc pracy i ułatwi rozwój innowacyjnych małych firm.

Firma IFS i jej partner Matsei zademonstrowali w Johannesburgu model funkcjonującej farmy, w której ich rozwiązanie wykorzystuje technologie nowej generacji, takie jak internet rzeczy (IoT), Enterprise Operational Intelligence (EOI) oraz zaawansowaną analitykę do automatyzacji i monitorowania w czasie rzeczywistym akwaponicznej hodowli ryb.IFS i Matsei oferują to rozwiązanie jako platformę do wykorzystania wysokobiałkowej żywności przez społeczności, pozwalając jednocześnie małym i średnim przedsiębiorstwom oraz mikroprzedsiębiorstwom przyspieszyć wejście na rynek i tworzyć trwałe miejsca pracy. Obie firmy zobowiązały się do przekazania know-how społecznościom w RPA, w tym młodzieży, aby umożliwić rozwój rentownych firm prowadzących biznes w modelu zrównoważonym, które także walczą z problemem niedożywienia w lokalnych społecznościach.

Celem jest stworzenie w RPA trwałych społeczności, które z pomocą tego cyfrowego systemu agrotechnicznego zyskają nowe spojrzenie na rolnictwo. Projekt zakłada poszerzenie o inne przedsiębiorstwa oraz rozwój łańcuchów dostaw obejmujących produkcję żywności, logistykę, handel detaliczny i inne usługi dodatkowe. Powstałe w ten sposób łańcuchy wartości i ekosystemy zapewnią również podstawową infrastrukturę dla państwowych usług i rozwiązań, które zaadresują problemy społeczno-ekonomiczne, takie jak zapotrzebowanie na edukację i opiekę zdrowotną.

- Jako osoba odpowiedzialna za nasz globalny program społecznej odpowiedzialności biznesu uważam, że jesteśmy zobowiązani dbania o rozwój społeczności, w miejscach, w których prowadzimy działalność, tworząc jednocześnie wartość dla organizacji, z którymi prowadzimy interesy – powiedział Stephen Keys, prezes IFS w regionie Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Przeprowadzone w RPA w 2018 roku badanie statystyczne pokazało, że co trzecie dziecko w południowoafrykańskich prowincjach Gauteng i Free State było niedorozwinięte z powodu chronicznego niedożywienia.

– To problem, który bardzo chcemy rozwiązać – stwierdził Bertus van Niekerk, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Matsei Technologies and Consulting - Uważamy, że ten program jest zlokalizowanym, gotowym do wdrożenia w Afryce rozwiązaniem, które sprzyja zdrowemu odżywianiu, rozwojowi ludzi i kształtowaniu odpowiednich zachowań, a jednocześnie rozwiązaniem z zakresu akwaponiki dla zrównoważonych społeczności przyszłej Afryki.Mohamed Cassoojee, dyrektor generalny i krajowy IFS w RPA, dodał: „Uważamy, że proponowany program rozwiązuje jeden z naszych najpoważniejszych problemów w Republice Południowej Afryki – odżywiania i samodzielnego wyżywienia – pozwalając technologii pełnić rolę katalizatora i kluczowego czynnika umożliwiającego uwolnienie naszego potencjału w rozwiązywaniu naszych własnych problemów społecznych”.

 

Źródło: IFS

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również