Interroll wprowadza moduł przenośnika dla robotów MiR

Interroll wprowadza moduł przenośnika dla robotów MiR MiR

Innowacyjna platforma lekkiego przenośnika (LCP) płynnie integruje się z wiodącymi na rynku autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR) firmy Mobile Industrial Robots, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo w transporcie materiałów.

Interroll, globalny lider rynku rozwiązań do obsługi materiałów, zaprezentował rozszerzenie dla lekkiej platformy przenośnikowej (light conveyor platform, LCP) zaprojektowanej w celu ułatwienia przenoszenia lekkich towarów za pomocą autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Ta innowacyjna oferta łączy dziesięciolecia doświadczenia firmy Interroll w projektowaniu i produkcji tradycyjnych systemów przenośników z najnowocześniejszą technologią AMR firmy Mobile Industrial Robots (MiR), umożliwiając klientom na całym świecie usprawnienie logistyki wewnętrznej, będąc jednocześnie elastycznym pomostem między systemami przenośników a liniami produkcyjnymi.

AMR firmy MiR to wszechstronne platformy robotyczne, które mogą współpracować z niezliczonymi modułami górnymi i innymi akcesoriami zwiększającymi ich funkcjonalność. Moduł górny LCP AMR firmy Interroll jest najnowszą certyfikowaną aplikacją w programie partnerskim MIR Go, największym ekosystemie aplikacji AMR z ponad 160 modułami górnymi, które doskonale łączą się z robotami mobilnymi.

Nasi klienci poszukują sprawdzonych rozwiązań o takiej samej jakości jak nasze roboty, które można łatwo zintegrować z ich podstawowymi procesami produkcyjnymi, a to z pewnością oferuje lider, jakim jest Interroll – powiedział Rasmus Smet Jensen, wiceprezes ds. marketingu i strategii w MiR. – Ten kompaktowy robot połączony z rozwiązaniem przenośnikowym bez wątpienia usprawni procesy obsługi materiałów na całym świecie, nawet w bardzo dynamicznych warunkach.

Nowe rozwiązanie optymalizuje operacje na wielu piętrach w zakładzie Interroll

W ramach rygorystycznego procesu testowania firma Interroll wdrożyła nowy moduł górny LCP AMR z robotem MiR250 w swoim Centrum Doskonałości w Sant Antonino w Szwajcarii. Specjalizujący się w produkcji części formowanych wtryskowo z technopolimerów zakład mieści się w dwupiętrowym budynku, co stanowi pewne wyzwanie logistyczne. Wcześniej przenoszenie materiałów z produkcji do obszaru logistycznego wymagało pracy ręcznej, ponieważ żadne inne rozwiązanie logistyczne nie mogło zaoferować elastyczności wymaganej dla operacji wielopiętrowych. AMR firmy MiR bez trudu poruszają się w tym wielopiętrowym środowisku, autonomicznie korzystając z wind do przemieszczania się między piętrami. 

Wybór MiR jako partnera dla modułu górnego LCP AMR był strategicznym wyborem – powiedział Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i technologii w Grupie Interroll.  – Podobnie jak Interoll, MiR jest światowym liderem na rynku obsługi materiałów. Po przetestowaniu robotów MiR w naszym własnym zakładzie, jesteśmy pewni tego, że mogą optymalizować nasze wewnętrzne procesy. Bezproblemowa kompatybilność robotów AMR firmy MiR z naszą logistyką produkcji, precyzyjne możliwości nawigacji w dynamicznych środowiskach, zdolność adaptacji do zmian układu i przepływów pracy oraz zwiększone bezpieczeństwo w miejscu pracy sprawiają, że idealnie do nas pasują.

Usprawnione procesy i większy zwrot z inwestycji dzięki pracy całą dobę 

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować procesy, Interroll wykorzystuje MiR Insights, oparte na chmurze oprogramowanie MiR, które wizualizuje kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak przejechany dystans, ukończone misje i wykorzystanie robotów. Oprogramowanie to zapewnia przegląd obszarów o dużym natężeniu ruchu, umożliwiając usprawnienie przepływu pracy robotów i zwiększenie przepustowości. Od czasu wprowadzenia MiR Insights w czerwcu 2023 r. robot MiR250 pracuje średnio 22,3 godziny dziennie, pokonując 106 km na terenie fabryki.

Połączenie MiR250 z górnym modułem LCP AMR znacznie skróciło czas ręcznej obsługi i transportu, umożliwiając wykwalifikowanym pracownikom Interroll skupienie się na zadaniach wymagających specjalistycznej wiedzy, kreatywności i podejmowania decyzji. Firma przewiduje pozytywny zwrot z inwestycji dzięki zwiększonej wydajności i zmniejszonym kosztom pracy. 

Źródło: Mobile Industrial Robots

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę