Przepust większy o 50% i innowacyjny system montażu

©

Udostępnij:

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania z zakresu komunikacji dla domów firma ABB wprowadza nowe, kompaktowe rozdzielnice ComfortLine CA oraz puste obudowy naścienne ComfortLine A i B, których montaż jest bardziej elastyczny, szybszy i wydajniejszy.

Najnowsze kompaktowe rozdzielnice ComfortLine i obudowy naścienne zostały zaprojektowane tak, aby spełniać kluczowe wymagania współczesnych systemów dystrybucji energii oraz rozwiązań dla inteligentnych domów. W celu zapewnienia najwyższego poziomu elastyczności, nowe produkty firmy ABB oferują większe rozmiary przepustów (nawet o 50%) oraz największą liczbę wejść kablowych na rynku. Ponadto przepusty i pozostałe akcesoria pasują do wszystkich szafek w nowej serii ComfortLine.

Innowacyjny system mocowania na zatrzask to całkowicie nowa technologia instalacji profili montażowych wraz z modułami CombiLine N od ABB. Z nowym systemem można szybko zamontować pole rozdzielcze i multimedialne na zatrzask, a następnie zabezpieczyć za pomocą śrub.

Aby zapewnić większą elastyczność w zakresie okablowania, seria ComfortLine oferuje szereg opcji – od poziomych i pionowych kanałów kablowych, po możliwość montażu przepustów na górze, dole i po bokach rozdzielnicy. Inne kluczowe zalety nowych, kompaktowych rozdzielnic ComfortLine obejmują 3-punktowy zamek i wysoką klasę ochrony IP44. 

Obudowy do montażu naściennego można w prosty sposób konfigurować, co pozwala szybko i łatwo rozbudowywać system dystrybucji. Wśród szerokiej gamy akcesoriów znajduje się zestaw do montażu szaf w szeregu z ramką izolującą i utrzymującą stopień ochrony, z wieloma możliwościami instalacji. Do montażu podtynkowego wystarczy użyć specjalnej ramki.

ComfortLine to przede wszystkim większa przestrzeń na okablowanie oraz prostota montażu wielu elementów bez użycia narzędzi, aby zapewnić naszym klientom znaczne oszczędności i poprawę wydajności – wyjaśnia Oliwier Mysior, kierownik produktu – rozdzielnice niskiego napięcia, ABB w Polsce. Źródło: ABB

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również