Kompaktowy termometr z komunikacją IO-Link

©

Udostępnij:

W ofercie firmy Endress+Hauser pojawił się nowy kompaktowy termometr iTHERM CompactLine TM311, który łączy w sobie niewielkie rozmiary i innowacyjne rozwiązania w zakresie standaryzacji, trwałości, szybkości pomiaru i komunikacji cyfrowej.

Temperatura, będąca najczęściej mierzonym parametrem w zastosowaniach przemysłowych, odgrywa kluczową rolę w automatyzacji procesów technologicznych. Dokładność i niezawodność przyrządów do pomiaru temperatury wpływają na wydajność i bezpieczeństwo zakładu. Termometr kompaktowy iTHERM CompactLine TM311 zapewnia niezawodny, bardzo dokładny i szybki pomiar. Nowy termometr został zaprojektowany głównie z myślą o zastosowaniach higienicznych i aseptycznych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jak również do zunifikowanych pomiarów w konstrukcjach kompaktowych instalacji modułowych, tzw. skidów. Urządzenie zapewnia szeroki wybór przyłączy technologicznych, może być stosowane jako czujnik bezpośredniego kontaktu lub z osłonami termometrycznymi.

iTHERM CompactLine TM311 mierzy temperaturę za pomocą czujnika Pt100 (klasa A, układ 4-przewodowy). W wersji z wbudowanym przetwornikiem konwertuje sygnał wejściowy Pt100 na standardowy sygnał analogowy 4–20 mA lub podaje informację w postaci cyfrowej, zgodnie z protokołem IO-Link. Tryb pracy: cyfrowy lub analogowy (IO-Link lub 4 do 20 mA) wykrywany jest automatycznie przez przetwornik w momencie podłączenia przewodów sygnałowych. Urządzenie posiada zakres mierzonych temperatur od -50°C do 200°C.

Najważniejsze cechy termometru iTHERM CompactLine TM311: 
    • kompaktowa konstrukcja w całości wykonana ze stali kwasoodpornej;
    • wyjątkowo krótki czas reakcji;
    • najwyższa dokładność pomiaru nawet przy krótkich długościach zanurzenia.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również