Kuka i Mercedes z cobotem LBR iiwa

Kuka, Mercedes, cobot, LBR iiwa © Kuka

Udostępnij:

Podczas Impact mobility rEVolution'18 na wspólnym stanowisku firm Kuka i Mercedes-Benz Manufacturing Poland można było zobaczyć innowacyjnego cobota LBR iiwa.

LBR iiwa jest pierwszym, produkowanym seryjnie robotem o wysokim stopniu czułości, umożliwiającym współpracę człowieka z robotem. Zapoczątkował on nową erę w przemysłowej robotyce wymagającej dużego stopnia czułości i stał się podstawą dla nowoczesnych, przyszłościowych procesów produkcyjnych. Po raz pierwszy człowiek i maszyna mogą w ścisłej współpracy rozwiązywać zadania wymagające najwyższej precyzji.Kilka ścieżek tematycznych oraz doświadczeni prelegenci przyczynili się do wzrostu – i tak ogromnego – potencjału merytorycznego spotkania. Było ono także doskonałą okazją do zapoznania się najnowszymi branżowymi trendami oraz do wymiany doświadczeń i praktyk rynkowych.Źródło: Kuka

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również