Modułowa konstrukcja zapewniająca maksymalną elastyczność

Modułowa konstrukcja zapewniająca maksymalną elastyczność Pepperl+Fuchs

Interfejsy HMI rodziny VisuNet GXP i VisuNet FLX zapewniają maksymalną elastyczność w przemyśle procesowym. Ich modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie systemów HMI pod kątem indywidualnych wymogów oraz przyspiesza i ułatwia prowadzenie prac serwisowych w terenie. Klienci otrzymują tu szeroką gamę technologii, opcji instalacji i urządzeń peryferyjnych.

Każdy system HMI składa się z co najmniej jednej jednostki komputerowej i jednego wyświetlacza z możliwością indywidualnej konfiguracji. Stacje operatorskie firmy Pepperl+Fuchs zostały zaprojektowane i uzyskały certyfikaty do pracy w strefach ATEX/IECEx Zone 1/21, Zone 2/22 i Div 1. Naturalnie, mogą też pracować w obszarach bezpiecznych.

Moduł

Oprogramowanie firmware VisuNet RM Shell 5 opracowane przez Pepperl+Fuchs dla tzw. cienkich klientów VisuNet jest oparte na systemie Windows 10 IOT 2019 LTSC i oferuje prosty sposób na dostosowanie do indywidualnych wymagań. Najwyższe standardy bezpieczeństwa i elastyczne opcje konfiguracji umożliwiają współpracę z wieloma wirtualnymi i konwencjonalnymi systemami sterowania procesami.

Asortyment produktów uzupełniają wytrzymałe komputery klienckie box thin, przeznaczone do zastosowań w sterowniach i szafach rozdzielczych. Ponadto mobilne komputery thin client firmy Pepperl+Fuchs uzupełniają ofertę sprzętu do wirtualnych i konwencjonalnych systemów sterowania procesami. Dzięki oprogramowaniu VisuNet Control Center cienkimi klientami można zarządzać bezproblemowo i centralnie od strefy 1 po sterownię.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę