Multinaria – okazja do poznania nowych rozwiązań dla Przemysłu 4.0

multinaria © Multiprojekt

Udostępnij:

Seminaria techniczno-przemysłowe Multinaria,dla osób związanych z branżą automatyki i robotyki, odbyły się 18 września. Organizatorem imprezy była firma Multiprojekt z Krakowa. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać wykładów i zapoznać się z prezentacjami stworzonymi przez specjalistów technicznych i doradców klienta, opiekujących się poszczególnymi markami dystrybuowanymi przez firmę. Poruszone zostały tematy praktycznego zastosowania i funkcji urządzeń.

Praktycznie każda prelekcja była związana z nowoczesnymi rozwiązaniami w fabrykach i technologiami Przemysłu 4.0. Jak skonfigurować i zdalnie obsługiwać sieć rozproszoną? Jakie są współczesne możliwości wizualizacji procesów i linii produkcyjnych na panelach HMI? Jak rozwiązać problem obsługi wielu osi przez kontroler ruchu? Który z nich wybrać w jakiej sytuacji? Na te pytania odpowiadali podczas swoich wystąpień prelegenci.Przybliżone zostały również szczegóły innowacyjnych produktów firmy Multiprojekt. Jakub Żak przedstawił właśnie powstające, 6-osiowe roboty przemysłowe, których układ sterowania jest oparty o kontroler ruchu 3Motion Controller i dedykowane oprogramowanie. Zainteresowaniem cieszył się również opisany przez Martina Szermenta, programisty PHP Multiprojektu, system MES do zarządzania, monitorowania produkcji i analizowania wydajności zakładu. Krystian Mika (Progresus), specjalnie zaproszony na wydarzenie, opowiedział o tym, na jakie projekty Unia Europejska przyznaje dotacje.

Jednym z ciekawszych gości był również Aleksander Staniszewski z firmy LinMot (Multiprojekt jest wyłącznym dystrybutorem ich produktów w Polsce), który opowiedział o możliwościach współczesnych napędów liniowych oraz przedstawił ich zastosowanie w różnych fabrykach. Jedną z ciekawostek była prezentacja specjalisty ds. technicznych, Jarka Pawełka, który historię firmy Weintek przedstawił w formie czołówki filmu „Gwiezdne Wojny”.

Po każdym wystąpieniu uczestnicy Multinariów mieli możliwość zadawania pytań prelegentom. Krzysztof Tylutki, specjalista ds. technicznych i wieloletni pracownik firmy, otrzymał niejedno podchwytliwe pytanie od klientów – nie pozostawił jednak żadnego bez wyczerpującej odpowiedzi. Martin Szerment na koniec swojego wystąpienia trafnie skwitował misję firmy, parafrazując słowa Steve’a Jobsa: „By­cie naj­bo­gat­szymi nas nie in­te­resu­je. Kłaść się do łóżka w no­cy z myślą, że stworzy­liśmy coś wspa­niałego... to się dla nas liczy”.Multinaria firma planuje zorganizować także w przyszłym roku.


Źródło: Multiprojekt

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również