Najlepsze drukarki 3D 2018 roku

Digital Trends

Choć do zakończenia bieżącego roku pozostały jeszcze prawie dwa całe miesiące, to jednak już powoli zaczyna się czas podsumowań. Amerykański portal DigitalTrends przygotował zestawienie najlepszych drukarek 3D mijającego roku.

Drukarki 3D powoli, ale sukcesywnie zaczynają wchodzić do kolejnych obszarów. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Są coraz tańsze, a jednocześnie lepsze i można je wykorzystywać do coraz to nowszych zastosowań.

Jeszcze jakiś czas temu oferta rynkowa drukarek 3D była bardzo uboga. Dziś urządzenia do druku w technologii addytywnej oferuje coraz więcej producentów, są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i konfiguracjach, przez co są wykorzystywane przez coraz większą liczbę podmiotów do różnych celów.

A to z kolei może powodować trudności z wyborem najlepszych czy też najbardziej optymalnych urządzeń do konkretnych zastosowań. Dlatego też specjaliści z Digital Trends przyjrzeli się dostępnym na rynku rozwiązaniom i wybrali najlepsze drukarki 3D mijającego 2018 roku.

Najlepsza drukarka 3D: Formlabs Form 2
Dlaczego: Drukarka ta zapewnia bardziej wymiarowo dokładne i wytrzymałe konstrukcje niż większość dostępnych na rynku konkurencyjnych rozwiązań. A przy tym jest wyjątkowo przyjazna dla użytkownika i mimo wielu zaawansowanych funkcji interfejs jest tak intuicyjny, że nawet początkujący operator nie będzie miał problemów z jej obsługą.
Cena: 3500 USD

Najlepsza drukarka 3D dla początkujących: Lulzbot Mini
Dlaczego: Drukarka 3D firmy Lulzbot pozwala wybrać poziom złożoności i kontroli nad oferowanymi funkcjami. Istnieje prosty interfejs, w którym wystarczy tylko dostosować podstawowe ustawienia (temperatura, prędkość, wysokość warstwy itp.), ale także zaawansowany, który zapewnia bardziej szczegółową kontrolę nad parametrami drukowania. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ jest proste i proste, ale jednocześnie nie przeszkadza w pogłębianiu wiedzy i zwiększaniu wydajności druku 3D.
Cena: 1250 USD

Najlepsza tania drukarka 3D: Monoprice Mini Delta
Dlaczego: Ta jedna z najtańszych dostępnych na rynku drukarek 3D posiada m.in. podgrzewany stół, czyli rozwiązanie, które zapobiega zniekształceniom podczas drukowania i redukuje potencjalne błędy drukarskie. Taką funkcjonalność z reguły posiadają urządzenia bardziej zaawansowane, których cena przekracza 1000 USD. Oprócz podgrzewanego stołu, Mini Delta ma również gorącą końcówkę o zmiennej temperaturze, która pozwala dostosować ustawienia i drukować z szerokiej gamy różnych materiałów - w tym podstawowych włókien, takich jak ABS i PLA, do bardziej zaawansowanych materiałów, takich jak przewodzące PLA, kompozyty drewna i metalu lub rozpuszczalne PVA.
Cena: 160 USD

Najlepsza drukarka 3D dla celów przemysłowych: ZMorph VX
Dlaczego: ZMorph VX to wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz możliwości drukowania w technologii 3D, pełni również rolę frezarki CNC czy wycinarki laserowej. Ta wszechstronność jest możliwa dzięki wymiennemu systemowi głowicy, który umożliwia wybór pomiędzy wytłaczarką do drukowania 3D, diodą laserową do cięcia lub głowicą narzędziową CNC do frezowania.
Cena: 2390-3390 USD

Najlepsza drukarka 3D do 1000 dolarów: Monoprice Maker Select Plus
Dlaczego: Ta drukarka 3D posiada dużą powierzchnię do budowy, podgrzewaną platformę, stabilną ramę i wytłaczarkę, która może obsługiwać wiele różnych materiałów. Jej gabaryty pozwalają nie tylko drukować większe części - można również zmieścić więcej małych części na płycie montażowej, co wydajnie skraca czas produkcji.
Cena 399 USD

Najlepszy zestaw do samodzielnego zbudowania drukarki 3D: Prusa i3 MK2
Dlaczego: Rozwiązanie to może poszczycić się przestronnym ekranem o przekątnej 8,3 cala z 8 calową obudową, zmienną temperaturą, która może obsłużyć szeroką gamę materiałów, a także niesamowitym oprogramowaniem do poziomowania platformy, które kompensuje skośne osie. Zaletą tego zestawu jest także duża liczba użytkowników, dzięki czemu łatwiej znaleźć rozwiązanie ewentualnego problemu, jaki może pojawić się podczas użytkowania.
Cena: 700 USD

Źródło: Digital Trends

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę