Najnowsza wersja oprogramowania Simcenter Amesim

© Siemens

Udostępnij:

Siemens zapowiada najnowszą wersję oprogramowania Simcenter Amesim, wiodącej na rynku platformy symulacji mechatronicznych systemów 1D. Najnowsza wersja oprogramowania znanego wcześniej jako LMS Imagine.

Lab Amesim zwiększa wydajność symulacji systemów, oferując oprogramowanie znacznie ulepszone o doświadczenia użytkowników, oraz lepszą integrację w ramach procesów projektowania. Dwa nowe produkty, Simcenter Webapp Server i Simcenter Embedded Software Designer, rozszerzają możliwości symulacji systemów rodziny Simcenter. Nowe wersje Simcenter System Synthesis i Simcenter Sysdm dodatkowo ułatwiają tworzenie architektury kosymulacji systemów i zarządzanie modelami. Dzięki tym dodatkom do rodziny produktów Simcenter™, solidnemu pakietowi oprogramowania symulacyjnego i rozwiązań testowych, inżynierowie mogą zwiekszyć dokładność projektów na wcześniejszym etapie procesu rozwoju produktu, skracając i przyspieszając cykle projektowania, uzyskując w rezultacie doskonalsze produkty.

 Simcenter Amesim to zintegrowana, skalowalna platforma do symulacji systemów, która umożliwia użytkownikom wirtualną ocenę i optymalizację wydajności systemów mechatronicznych produktu na każdym etapie jego procesu projektowania. Gotowe biblioteki różnych dyscyplin (mechanika pneumatyka, elektryka, hydraulika itp.) w połączeniu z rozwiązaniami i aplikacjami zorientowanymi pod kątem danej branży przemysłowej, umożliwiają inżynierom zajmującym się symulacją systemów szybkie tworzenie modeli i dokładną ich analizę. Simcenter Amesim wspiera interfejs FMI (Functional Mockup Interface) i Modelica®, może być połączony z głównymi pakietami oprogramowania CAE, CAD i oprogramowaniem sterującym, jak również z innymi rozwiązaniami Simcenter i Teamcenter®. Elastyczność ta pozwala na łatwą integrację z różnymi procesami w przedsiębiorstwie. Najnowsza wersja programu oferuje znacznie zoptymalizowany proces związany z modelowaniem oraz całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika w celu poprawy ergonomii i produktywności poprzez ujednolicenie z innymi rozwiązaniami Simcenter.

 Źródło: Siemens

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również