Narzędzie AI Configurator prezentuje firma Premier Farnell

© Premier Farnell

Udostępnij:

Premier Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, przygotował narzędzie AI Configurator, które pozwala inżynierom na szybkie dobieranie najbardziej adekwatnych rozwiązań do tworzonych przez nich projektów, opartych o sztuczną inteligencję (AI – Artificial Intelligence).

Nowy konfigurator obejmuje produkty dostępne w sklepie Farnell element14 i pozwala użytkownikom na szybkie znalezienie wśród oferty wielu różnych producentów, takich płytek deweloperskich, modułów rozszerzeń, powiązanych z nimi akcesoriów i oprogramowania, które najlepiej spełniają podane oczekiwania. Dzięki temu projektanci mogą mieć pewność, że pracują na płytkach z najlepszym wsparciem, jakiego potrzebują, co przyspiesza prace projektowe i pozwala wyeliminować czasochłonne i zupełnie niepotrzebne analizy lub badania.- Inżynierowie są najczęściej zorientowani w ofercie produktowej tylko kilku producentów. Dzięki takiemu narzędziu, jakim jest AI Configurator, otrzymują dostęp do najszerszego możliwego wyboru produktów i producentów, bez konieczności posiadania szczegółowej wiedzy eksperckiej na temat komponentów wytwarzanych przez każdą z firm. W efekcie klient zyskuje pewność, że korzysta z najlepszych istniejących technologii, jakie pasują do jego projektów – mówi Ralf Buehler, senior vice-president, sales & marketing, w Premier Farnell i Farnell element14. - To pierwsze narzędzie do konfiguracji i wyboru produktów pod kątem sztucznej inteligencji, które bazuje na informacjach od wielu dostawców i pozwala użytkownikom na szybki i łatwy zakup wybranych podzespołów. AI Configurator powinien być pierwszym miejscem, do którego udają się inżynierowie, gdy zaczynają lub rozważają zaangażowanie się w projekt oparty o AI.

Narzędzie pozwala na poszukiwanie podzespołów dla aplikacji AI, w których stosuje się następujące techniki:

• konserwacja predykcyjna,
• rozpoznawanie głosu,
• rozpoznawanie obiektów lub ludzi,
• rozpoznawanie ruchu,
• uczenie maszynowe.Inżynierowie mogą następnie wybierać potrzebne im czujniki spośród następujących produktów:

• czujniki wartości środowiskowych (ciepła, ciśnienia itp.),
• czujniki ruchu,
• czujniki zbliżeniowe,
• czujniki dźwięku,
• czujniki obrazów.

Narzędzie AI Configurator pozwala inżynierom także na wybór interfejsów komunikacyjnych krótkiego lub długiego zasięgu oraz dynamicznie zmienia prezentowane opcje, dostosowując je do tego, co jest aktualnie dostępne. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, które kombinacje cech i funkcji są możliwe do uzyskania.

Po określeniu i wybraniu potrzebnych produktów, AI Configurator podaje bezpośrednie linki do wskazanych komponentów na stronie Farnell element14. Narzędzie prezentuje również odnośniki do dodatkowych treści, powiązanych z wybranymi produktami i dostępnych w serwisie internetowym Farnell element14.

 

Źróło: Premier Farnell

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również