Niezbędnik elektromontera - lista produktów

©

Udostępnij:

Prezentujemy 5 produktów, których nie powinno zabraknąć u elektromontera. Zapewniają niezbędny komfort i bezpieczeństwo pracy, które potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Wygodne, trwałe i bezpieczne – tak najkrócej można scharakteryzować narzędzia i elektronarzędzia dedykowane elektromonterom. Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Poniżej przestawiamy listę produktów.

 Młotowiertarka Panasonic

Bez młotowiertarki „brudny” montaż stałby się prawdziwym utrapieniem. Model Panasonic PA EY 78A1 LS3T to sprzęt łączący w sobie funkcje młota udarowo-obrotowego, wyposażonego w uchwyt wiertarski SDS-Plus, oraz wiertarko-wkrętarki. Wyposażone w 5-pozycyjne sprzęgło, zasilane akumulatorem o napięciu 18 V (w zestawie 3 baterie 4,2 Ah, ładowarka, walizka) elektronarzędzie zapewnia do 4750 udarów na minutę. – To urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach, którzy wykonują dużą ilość otworów pod puszki czy rozdzielnie, nawet 250 na jednym ładowaniu – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. Młotowiertarkę wyposażono także w systemy Dual Voltage (dzięki czemu możemy pracować także na napięciu 14V) oraz Tough Tool IP, zapobiegający uszkodzeniu elektronarzędzia pracującego w warunkach zapylenia i wilgotności.

 

 

 Wskaźnik napięcia Benning

Ciekawą propozycję przedstawiła firma Benning – cyfrowy wskaźnik napięcia Duspol Digital New. Wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który pozwala mierzyć napięcie w przedziale 1-1200 V nie tylko sygnałów sinusoidalnych, ale i odkształconych (True RMS). Urządzenie wskazuje kolejność faz, pozwala na podświetlenie punktu pomiarowego i posiada alarm wibracyjny. Dzięki stopniowi wodoodporności na poziomie IP65, wskaźnik jest odporny na działanie wilgoci i pyłu. 

 

Nóż do kabli Jokari

Bezpieczne i wygodne zdejmowanie izolacji? Jest to możliwe dzięki nożowi do kabli Jokari 28H Secura. Narzędzie służy do pracy ze wszystkimi kablami o okrągłym przekroju i średnicy od 8 do 28 mm. Komfort pracy podnosi nieślizgającą się rękojeść z miękkim oparciem kciuka oraz ostrze, które automatycznie przesuwa się z cięcia okrężnego do wdłużnego. Nóż wolniej się zużywa i zapewnia szybkie cięcia dzięki specjalnej powłoce z azotku tytanu.

 

Wkrętaki Felo Ergonic VDE

Elektryka prąd nie tyka – znane powszechnie hasło sprawdza się w pracy z wkrętakami Felo. Producent oferuje zestaw 6 izolowanych wkrętaków Felo Ergonic VDE (Verban Der Elektrotechnik, Elektronik Und Informationstehnik, czyli Stowarzyszenie Dla Elektrotechniki, Elektroniki i Informatyki) – Oznaczenie to przyznawane jest produktom spełniającym restrykcyjne normy bezpieczeństwa, pozwalające na pracę z napięciem do 1000 V – mówi Michał Ostrowski z Lange Łukaszuk. Wkrętaki wyposażono w rewolucyjną, indywidualnie dopasowującą się do dłoni użytkownika rękojeść, co wpływa na minimalizację wkładanego w prace wysiłku.

 

Laser liniowy Sola

W torbie elektromontera nie powinno zabraknąć również lasera liniowego Horizon Green Basic marki Sola. Urządzenie o niezwykle małej tolerancji (0,2 mm), emitujące jasne, doskonale widoczne zielone linie i zapewnia wyjątkowo wysoką dokładność pomiaru. Odporny na działanie pyłu i wilgoci (IP54) laser wyposażono w statyw oraz torbę na osprzęt. Łatwy w obsłudze, zasilany bateryjnie (3x AA) lub akumulatorowo umożliwia dokładne pomiary przez odpowiednio 4 lub 14 godzin.'

 

 

 

 

 

Żródło: Lange Łukaszuk

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również