Nowa linia serwerów dedykowanych OVH

OVH

Wprowadzana gama usług spełnia wymagania w zakresie skalowalności i wydajności średnich przedsiębiorstw, administracji rządowej i uczelni w zakresie m.in. budowania architektury klastrowej i zarządzania dużymi bazami danych.

Nowe serwery dedykowane wyposażono w zaawansowane funkcje sieciowe i bezpieczeństwa, które sprawdzą się w szerokim spektrum zastosowań – od przetwarzania multimediów i treści wideo, przez obliczenia o wysokiej wydajności, aż po analitykę finansową i wirtualizację.

Serwery zaprojektowane pod budowę własnej chmury…

Aby umożliwić użytkownikom maksymalną wydajność, nowe serwery dedykowane są dostępne w czterech konfiguracjach. Ponadto zostały zaprojektowane tak, by sprawdzały się w różnych uzupełniających się zastosowaniach oraz aby umożliwić użytkownikom budowę własnej infrastruktury chmurowej1:

• Serwery INFRA-1 i INFRA-2 szczególnie dobrze nadają się do przetwarzania multimediów i wideo oraz aplikacji 2D i 3D. Są one wyposażone odpowiednio w procesory Intel Xeon E- 2274G i E-2288G oraz jednostkę Intel UHD Graphics P630, co pozwala na jeszcze lepsze obrazowanie grafiki. Oba serwery zapewniają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oparte na technologii Intel Software Guard Extensions (SGX), które całkowicie oddzielają wykonywany kod od przetwarzanych danych.
• Serwery INFRA-3 umożliwiają wdrażanie wysokowydajnych architektur – do wirtualizacji lub konteneryzacji – a także przeprowadzanie złożonych analiz lub budowanie wirtualnych biur. W nowej konfiguracji, stworzonej przez firmę OVH – INFRA-3, zastosowano procesor AMD EPYC 7371, który jest jednym z najbardziej wydajnych 16-rdzeniowych procesorów, zaprojektowanych specjalnie dla centrów danych.
• Z kolei serwery INFRA-4 spełniają wymogi złożonych operacji oraz wdrażania środowisk wirtualnych i kontenerów. Jako jedyna konfiguracja dwuprocesorowa dostępna w zakresie gamy „infrastruktura”, serwer INFRA-4 jest oparty na procesorach Intel Xeon Scalable drugiej generacji.

Wszystkie serwery z nowej oferty wykorzystują najnowszą technologię OVH Link Aggregation (OLA), umożliwiającą agregację interfejsów sieciowych poszczególnych serwerów w celu zwiększenia ich dostępności, jednocześnie izolując je od sieci publicznej, a więc i potencjalnych zagrożeń. - Nowa oferta serwerów dedykowanych to realizacja strategii OVH, by we współpracy z naszymi partnerami z poszczególnych branż, tworzyć najlepsze rozwiązania, odpowiadające ich potrzebom – mówi Ludovic Dargent, Dedicated Server Manager w OVH. – Wprowadzane innowacje są więc ściśle powiązane z opiniami i potrzebami naszych klientów. Każda konfiguracja dostępna w naszej nowej ofercie serwerów, odpowiada konkretnym potrzebom zidentyfikowanym przez klientów, którzy chcą rozwijać infrastrukturę o coraz wyższej wydajności.

Podobnie jak wszystkie obecnie dostępne w ofercie OVH serwery dedykowane, nowa linia serwerów spełnia najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, zgodne z certyfikatami ISO / IEC 27001. Oferuje też wszystkie funkcje domyślnie świadczone przez OVH, takie jak zintegrowana ochrona przed atakami DDoS czy możliwość połączenia serwerów i usług chmurowych w ramach prywatnej sieci OVH, vRack. Ponadto nowe serwery działają w oparciu o własną sieć OVH. Dla nowych konfiguracji dostępna jest przepustowość sieci publicznej od 1 Gb/s (standard) do 4 Gb/s (opcjonalnie) oraz sieć prywatna vRack o przepustowości od 2 Gb/s (standard) do 5 Gb/s (opcjonalnie).

Źródło: OVH

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę