Nowy komputer jednopłytkowy Beagle od Farnell

Nowy komputer jednopłytkowy Beagle od Farnell Farnell

Farnell oferuje klientom możliwość zamówienia w przedsprzedaży BeagleY-AI, nowego komputera jednopłytowego (SBC) typu open-source od BeagleBoard.org, który umożliwia programistom szybkie tworzenie nowych aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

BeagleY-AI powstał z chęci rozszerzenia ekosystemu BeagleBoard typu open-source. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zaprezentowała sześć nowych płytek, które mają na celu upowszechnienie dostępu do IoT (Internetu rzeczy – Internet of Things) i sztucznej inteligencji.

BeagleY-AI umożliwia użytkownikom maksymalne wykorzystanie sztucznej inteligencji w robotyce, automatyzacji fabryk i budynków, rozwiązaniach kontrolno-pomiarowych i medycznych, interfejsach HMI oraz systemach inteligentnego rozpoznawania obrazów. BeagleY-AI zapewnia moc obliczeniową wymaganą do realizacji zadań takich jak klasyfikacja obrazów, wykrywanie obiektów, segmentacja semantyczna i nie tylko.

Nowy komputer jednopłytkowy Beagle od Farnell zdjęcie w treści artykułu

To świetna wiadomość dla wszystkich deweloperów. Dzięki konkurencyjnej cenie i przyjaznemu designowi, BeagleY-AI ułatwia programowanie z zastosowaniem sprawdzonego i dostosowanego do potrzeb użytkownika obrazowania Debian Linux – mówi Romain Soreau, Head of Single Board Computing Farnell.

BeagleY-AI ma potężny 64-bitowy, czterordzeniowy procesor A53, kilka mocnych akceleratorów sztucznej inteligencji sparowanych z procesorami DSP C7x i zintegrowany procesor graficzny 50 GFLOP obsługujący do trzech wyświetlaczy jednocześnie, a także oferuje nowoczesną łączność, w tym USB3.1, PCIe Gen 3, WiFi6 i BLE 5.4.  Płytka jest kompatybilna z szeroką gamą dostępnych akcesoriów, które rozszerzają funkcjonalność systemu, takich jak Power Over Ethernet (PoE), pamięć masowa NVMe i łączność 5G.

Pełna gama nowych funkcji BeagleY-AI SBC obejmuje:

  • Texas Instruments AM67A SoC: czterordzeniowy 64-bitowy procesor Arm Cortex-A53, podwójny procesor DSP ogólnego przeznaczenia, podsystem Arm Cortex-R5, GPU, akceleratory graficzne i rozpoznawania obrazu.
  • Pamięć: 4 GB LPDDR4; gniazdo karty microSD; identyfikator płyty EEPROM.
  • Jednoczesna obsługa 3 wyświetlaczy: microHDMI, OLDI (LVDS) z obsługą ekranu dotykowego; MIPI-DSI z obsługą ekranu dotykowego (w połączeniu z MIPI-CSI).
  • Debugging: 3-pinowa konsola JST-SH UART; 10-pinowe złącze header TAG-CONNECT JTAG
  • Liczne wejścia i wyjścia: PCI-Express Gen3; port urządzenia USB-C, 40-pinowe złącze rozszerzeń

Cieszymy się, że możemy wprowadzić Beagle Y-AI jako płytę open-source. To wielki krok naprzód w misji BeagleBoard, którą jest rozbudowa ekosystemu sprzętowego open-source. Dzięki udostępnieniu platformy sprzyjającej współpracy i nauce BeagleY-AI pozwala zarówno profesjonalnym, jak i zwykłym użytkownikom na opracowywanie projektów open-source i wspieranie szerszej społeczności – mówi Christine Lon, CEO BeagleBoard.org.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę