Nowy miernik środowiskowy do instalacji HVAC/R

Flir, miernik, pomiary © Flir

Udostępnij:

Firma Flir Systems wprowadziła do sprzedaży wielofunkcyjny miernik środowiskowy EM54 do instalacji HVAC/R, który pozwoli wykonywać dokładne pomiary prędkości powietrza, temperatury i wilgotności powietrza.

Niezwykle precyzyjny EM54 jest doskonałym narzędziem do inspekcji przewodów wentylacyjnych, silników elektrycznych, wyposażenia termicznego i innych podzespołów instalacji w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Wysokiej jakości, prosty w obsłudze miernik pomaga w szybkiej i dokładnej identyfikacji objawów przytkanych filtrów, wycieków ograniczających przepływ w przewodach oraz przeciążeń w instalacjach HVAC.Wyposażony w zewnętrzny anemometr wiatraczkowy, umożliwiający wykonywanie szeregu wysokiej rozdzielczości pomiarów, miernik środowiskowy FLIR EM54 pozwala na szybką i precyzyjną kontrolę prędkości powietrza na wlotach i wylotach instalacji. Daje to możliwość łatwego kalkulowania przepływu powietrza oraz wydajnego rozwiązywania problemów.

Wbudowany w EM54 higrometr umożliwia identyfikację odchyleń od poziomów wilgotności wzglednej otoczenia, które mogą wywoływać niebezpieczne zakłócenia w obiektach produkcyjnych oraz powodować dyskomfort w domach i biurach. Dołączona do zestawu kontaktowa sonda temperatury typu K pozwala sprawdzać silniki elektryczne i podzespoły termiczne pod kątem prawidłowych temperatur pracy. EM54 oblicza również temperaturę termometru mokrego oraz wartość temperatury punktu rosy.

Miernik środowiskowy EM54 jest wyposażony w łatwy do odczytu, wielofunkcyjny wyświetlacz, funkcję zapisu MIN./MAKS./ŚR. wartości pomiaru oraz programowalną funkcję automatycznego wyłączania. To wytrzymałe, niezawodne i uniwersalne narzędzie diagnostyczne jest dodatkowo chronione trzyletnią ograniczoną gwarancją.Źródło: Flir

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również