Nowy zasilacz UPS o wysokiej gęstości mocy 100 kW

zasilacz USB © Huawei

Udostępnij:

Podczas konferencji Huawei Industrial Digital Transformation 2020 zaprezntowany został całkowicie nowy moduł zasilacza awaryjnego UPS.

Zaprezentowany produkt pozwala na osiągnięcie gęstości mocy 100 kW/3U dla pojedynczego modułu, czyli nawet dwukrotnie więcej niż obecny standard. FusionPower2.0 wykorzystuje moduł 100 kW i działa zgodne z zasadą „1 MW, 1 szafa” (w którym to 1 szafa może obsługiwać moc 1 MW), a jego powierzchnia jest mniejsza o ponad połowę, co bezpośrednio wpływa na bardziej optymalne wykorzystanie centrów danych.

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, big data, przetwarzania w chmurze i Internetu Rzeczy, centra danych stają się coraz większe i bardziej złożone. Rozwiązania o wysokiej gęstości mocy zyskują na popularności dzięki ciągłej ewolucji możliwości obliczeniowych, a także większej mocy procesorów i serwerów. Systemy zasilania i dystrybucji w tradycyjnych dużych centrach danych borykają się z licznymi problemami, takimi jak wysoka awaryjność, wysokie zużycie energii elektrycznej, duże obciążenie i skomplikowany proces utrzymania i konserwacji.

Ze względu na duże możliwości techniczne i bogate doświadczenie w obszarze zasilania, Huawei kontynuuje inwestycje w badania i rozwój oraz innowacje – mówi SanJay Kumar Sainani, wiceprezes i CTO, Huawei Global Data Center Facility Business. – Stale dążymy do zwiększania gęstości mocy i usprawniania technologii magazynowania energii w akumulatorach litowo-jonowych na potrzeby centrów danych, tak, aby sprostać nowym wymaganiom dotyczącym uproszczonej architektury, wysokiej niezawodności i łatwiejszej obsługi systemów zasilania w centrach danych obsługujących chmurę, przy okazji pomagając partnerom biznesowym w przeprowadzaniu transformacji cyfrowej.

Rozwiązanie SmartLi UPS Critical Power Supply Solution (moduł o mocy 100k/3U), moduł zasilacza UPS firmy Huawei o mocy 100 kW, przeznaczone jest dla klientów w branży centrów danych, dzięki optymalizacji umożliwiając im zwiększenie przychodów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Konstrukcja o dużej gęstości sprawia, że rozwiązanie FusionPower2.0 zapewnia zasilanie i dystrybucję dla centrów danych (1200 kVA), wymagając jedynie 12 modułów mocy i osiągając tym samym „1 MW na 1 szafę”.

Biorąc pod uwagę dystrybucję mocy wejściowej i wyjściowej UPS, liczbę szaf w całym systemie ograniczono z ośmiu do czterech, zmniejszając zajmowaną powierzchnię o 50%. Na przykład po wdrożeniu 10 zestawów Huawei FusionPower2.0 1200 kVA można zaoszczędzić 40 miejsc na szafy i uzyskać około 570 000 USD dodatkowych przychodów rocznie.

Źródło: HuaweiUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również