O 50% więcej miejsca w szafach rozdzielczych dzięki nowym wyłącznikom FI/LS

©

Udostępnij:

Firma Conrad Electronic wprowadziła do swojej oferty wyłączniki Siemens 5SV1 FI/LS, poszerzając swój asortyment w sektorze technologii budynkowej. W połączeniu z blokiem przełączników przeciwpożarowych 5SM6 możliwe jest wdrożenie ochrony osób, instalacji i zapobiegawczej ochrony przeciwpożarowej w kompaktowej konstrukcji dwubiegunowej.

W marcu 2019 r. do naszego asortymentu wprowadziliśmy całą ofertę produktów marki Siemens. Daje to naszym klientom biznesowym, przede wszystkim w zakresie konserwacji i napraw, dostęp do szerokiej gamy produktów i rozwiązań systemowych z zakresu automatyzacji, techniki napędowej, technologii instalacji i technologia przełączania przemysłowego – mówi Martin Merkl, kierownik produktu w Conrad Electronic. – Dzięki wyłącznikom różnicowoprądowym Siemens 5SV1 rozszerzyliśmy naszą szeroką gamę technologii budynkowych, szczególnie w celu zaspokojenia potrzeb w obszarach mieszkalnych i na nowych inwestycjach.Nowe urządzenia to pierwsze na świecie elektromechaniczne wyłączniki FI/LS, które są niezależne od napięcia sieciowego, łączą prąd różnicowy i ochronę przed przeciążeniem w wąskiej obudowie jednobiegunowej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wyłączników zajmują o połowę mniej miejsca. Oznacza to, że w szafie rozdzielczej można zainstalować więcej urządzeń ochronnych, a istniejące instalacje można łatwo rozszerzyć o nowe funkcje ochronne, oszczędzając miejsce.

Kompaktowe wyłączniki 5SV1 chronią ludzi przed niebezpiecznymi porażeniami prądem, a jednocześnie zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym nadmiernymi prądami na kablach oraz awariom instalacji elektrycznych i urządzeń w budynkach, infrastrukturze i przemyśle. W przypadku awarii niezawodnie i bezpiecznie odłączają odpowiedni obwód od zasilania sieciowego.

Wyłączniki 5SV1 są dostępne w sześciu wersjach odpowiednio dla 2, 4, 6, 10, 13 i 16 A / 30 mA i 6 kA.

W połączeniu z blokiem przełączników przeciwpożarowych 5SM6, wyłączniki 5SV1 zapewniają ochronę ludzi, instalacji i zapobiegawczą ochronę przeciwpożarową w kompaktowej, dwubiegunowej konstrukcji. Wyłączniki są licencjonowane do użytku w Polsce, Europie i we wszystkich innych krajach, w których obowiązują normy IEC.

Kolejną wyraźną zaletą przełączników 5SV1 FI/LS jest zwiększona dostępność układów elektrycznych dzięki kombinacjom FI/LS, ponieważ w przypadku awarii, w przeciwieństwie do przełączników grupy FI, odłączany jest tylko dany obwód od sieci. Zapobiega to niepożądanemu wyłączeniu dodatkowych obwodów. Źródło: Conrad

Udostępnij:

DrukujetA
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również