Okrągły stół energetyczny z okazji jubileuszu współpracy polsko-duńskiej

okrągły stół energetyczny © Ministerstwo Energii

Udostępnij:

Wspólne działania Polski i Dani w obszarze energetyki, realizacja projektu Baltic Pipe, a także współpraca w obszarze odnawialnych źródeł energii to główne tematy debaty w formule okrągłego stołu. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2019 r. w Warszawie.

Wydarzenie było jednym z punktów programu wizyty duńskiej Pary Książęcej w Polsce, zorganizowanej w związku z obchodami stulecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Polską. Gośćmi honorowymi debaty byli Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk następca tronu Królestwa Danii oraz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ministerstwo Aktywów Państwowych reprezentował wiceminister Tomasz Dąbrowski.W trakcie debaty wiceminister Tomasz Dąbrowski wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy bilateralnej z Danią w obszarze energii, która – jego zdaniem - stanowi jeden kluczowych obszarów naszych relacji bilateralnych. ­– Dania jest dla Polski ważnym partnerem w regionalnej współpracy energetycznej. Doceniamy jej zaangażowanie w budowę niskoemisyjnej gospodarki przyszłości. Chcemy korzystać z bogatych doświadczeń w tym zakresie i dalej rozwijać współpracę energetyczną – podkreślił wiceminister.

Wiceminister Dąbrowski w swoim wystąpieniu zwrócił także uwagę na liczne wspólne inicjatywy w sektorze energii podejmowane przez Polskę i Danię, w szczególności na projekt gazociągu Baltic Pipe. – Najbardziej spektakularnym, wspólnym, polsko-duńskim, projektem w trakcie realizacji, który jest jednym z filarów strategicznych polityki energetycznej Polski jest gazociąg Baltic Pipe. Projekt ten jest najlepszym dowodem dużego znaczenia współpracy polsko-duńskiej w obszarze polityki energetycznej – podsumował wiceminister.

Źródło: Ministerstwo Energii

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również