Photon Energy wchodzi na rynek w Polsce

panele fotowoltaiczne © Pixabay

Udostępnij:

Po blisko roku szczegółowej analizy rynku i intensywnych przygotowaniach, Photon Energy wkracza na najszybciej rozwijający się i największy rynek energii słonecznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z zamiarem wdrożenia zintegrowanego modelu biznesowego obejmującego cały cykl życia elektrowni PV, jak również wykorzystania szans otwierających się przed segmentem, w którym działa Photon Water.

Jednocześnie do zespołu Photon Energy dołącza Maciej Górski, który będzie pełnił funkcję Country Head, aby wspierać ambitną i długoterminową strategię spółki na polskim rynku. Posiada on bogate doświadczenie w branży energetycznej, zdobyte m.in. jako członek zarządu Enea podczas debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz jako prezes zarządu PGE Energia Odnawialna, spółki z grupy PGE – największego polskiego koncernu energetycznego. Pełnił on również funkcje kierownicze w KGHM Polska Miedź oraz w kilku funduszach private equity, a także realizował wiele projektów doradczych w zakresie pozyskiwania finansowania.

Ostatnie lata dynamicznego rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki pokazują, że istnieje wiele możliwości biznesowych, zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych graczy. Model biznesowy Photon Energy obejmujący pełen cykl życia elektrowni słonecznej, tj. od nabycia praw do gruntu, przez rozwój projektu, budowę i finansowanie, aż po obsługę i usługi serwisowe świadczone również na rzecz zewnętrznych inwestorów, stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną. Bardzo ciekawym i ambitnym zadaniem będzie dla mnie wspieranie rozwoju firmu Photon Energy w Polsce w oparciu o jej międzynarodową wiedzę branżową oraz moje lokalne doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych i branży energetycznej – powiedział Maciej Górski, który będzie odpowiedzialny za działalność spółki w Polsce.

Bardzo się cieszę, że po 12 latach obecności na polskim rynku kapitałowym podejmujemy strategiczną decyzję o rozpoczęciu bezpośredniej działalności inwestycyjnej i operacyjnej na jednym z najbardziej perspektywicznych rynków fotowoltaicznych w Europie. Polski rynek znajduje się na wczesnym etapie zmian w kierunku zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych, a Photon Energy zamierza stać się aktywnym współtwórcą tej transformacji – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy. 

Photon Energy będzie zarządzać swoją działalnością na polskim rynku poprzez spółkę zależną Photon Energy Polska z siedzibą w Warszawie, a dodatkowo obecnie uruchamia w Łodzi centrum usług zarządzania i serwisu instalacji fotowoltaicznych (O&M).

Źródło: Photon Energy; źródło zdjęcia: Pixabay – Klas_luUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również