Polska technologia zdiagnozuje procesy produkcyjne

Pixabay

Warszawska firma, dostawca rozwiązań RTLS (ang. Real-Time Asset Tracking), wprowadza jako pierwsza na rynek usługę cyfrowej diagnozy procesów produkcyjnych.  Wykorzystując technologię z obszaru Internetu Rzeczy, przedsiębiorstwa będą w stanie szybko i niskim nakładem, zredukować koszty operacyjne związane z produkcją.

Jak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, aż 35% firm produkcyjnych planuje obniżyć koszty operacyjne. Oprócz ostrych cięć kosztów, właściciele fabryk poszukują również sposobów na szybką optymalizację i usprawnienia procesów w celu zachowania ciągłości produkcji. Niesprzyjająca sytuacja gospodarcza w ostatnich miesiącach znacząco przyspieszyła poszukiwania technologii, które mogą pomóc w efektywniejszej pracy zakładów. Głównymi barierami dla wielu przedsiębiorców są jednak czas i cena wdrożenia nowego systemu. 

Firma Indoorway postanowiła więc wykorzystać własną technologię i doświadczenie z obszaru optymalizacji procesów produkcji i logistyki wewnętrznej do stworzenia nisko-kosztowej usługi zapewniającej mierzalne efekty.

Polska technologia zdiagnozuje procesy produkcyjne zdjęcie w treści artykułu

Nowym czynnikiem wpływającym na ryzyka zakłóceń  ciągłości pracy zakładów są obostrzenia BHP, wymagające zachowania bezpiecznej odległości i niskiego zagęszczenia pracowników na stanowiskach roboczych i ciągach komunikacyjnych. Technologie lokalizacyjne są w tym przypadku bardzo pomocnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na zbieranie bardzo dokładnych danych o lokalizacji i ruchu wszystkich jednocześnie – mówi Adam Komarnicki, prezes zarządu Indoorway.

Diagnoza Operacyjna, bo tak nazywa się wspomniana usługa, to badanie przebiegu i efektywności wybranego procesu związanego z produkcją lub logistyką wewnętrzną (np. przezbrojeń lub pętli mleczarza) na bazie dokładnych pomiarów lokalizacji i ruchu zasobów zaangażowanych w te procesy. Są to np. wózki widłowe, półprodukty, pracownicy, wózki transportowe, nawet karty kanbanowe. Pomiary odbywają się w pełni automatycznie i mogą obejmować nawet do 24 tysięcy roboczogodzin obserwacji. Na ich podstawie zespół analityczny Indoorway przygotowuje następnie rekomendacje dalszych działań. 
 
Źródło: Indoorway

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę