Popularne drukarki do etykiet logistycznych GS1

Drukarka © Citizen

Udostępnij:

Etykieta logistyczna GS1 funkcjonuje powszechnie jako zbiór światowych standardów. Dzięki temu jest jest czytelna dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Odczyt etykiety bez zbędnej zwłoki umożliwia jej duży format – A5 lub A4. Oprócz tego liczy się także jakość nadrukowanych informacji. Aby lepiej zorientować się w tej tematyce, warto zapoznać się z wiadomościami przedstawionymi poniżej.

Citizen CL-S6621 to jedyna dostępna na rynku biurkowa drukarka etykiet logistycznych. Trwały i precyzyjny mechanizm druku pozwala na wydruk etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm, a dzięki kompaktowej obudowie drukarki, umożliwiającej m.in. wydruk etykiet logistycznych, sprzęt zmieści się nawet na niewielkiej powierzchni. Ponadto obudowa typu Hi-Open™ gwarantuje swobodny dostęp do mediów, pozwalając na ich szybką wymianę, a głowica drukująca o rozdzielczości 203 dpi zapewnia czytelny druk kodów kreskowych i podstawowych opisów, które są drukowane z maksymalną prędkością 150 mm/s.

Zaawansowana Printronix T8000 ODV

Tego typu drukarka oferuje m.in. szeroki wachlarz konfiguracji oraz możliwość doposażenia w weryfikator kodów kreskowych. Sprzęt ten w zależności od modelu pozwala na druk w rozdzielczości 203 dpi (model T82X6) lub 300 dpi (model T83X6), przy czym w obu przypadkach nośnik może mieć maksymalnie 172,70 mm szerokości. Ryzyko użycia nieczytelnej dla skanerów etykiety jest zminimalizowane dzięki laserowemu weryfikatorowi kodów kreskowych, co gwarantuje funkcjonalność etykiety w całym procesie logistycznym.

Drukarka etykiet TSC MH261Drukarka serii MH261 to nowe urządzenie w ofercie tajwańskiego producenta. Klasyczna budowa modułu drukującego oraz mechanizm samodiagnostyki głowicy drukującej TPH Care gwarantują dobrą jakość wydruku na nośnikach o maksymalnej szerokości 172,70 mm. Operatorzy drukarki z pewnością docenią też kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz duże klawisze funkcyjne, które sprawiają, że obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna. Ponadto w przypadku druku etykiet bezklejowych na palety warto rozważyć dodatkowo zakup obcinarek standardowej lub wzmocnionej.

Zebra ZT620 RFID

Drukarka ta jest uważana za następcę legendarnych drukarek serii Xi4 - Model ZT620. Umożliwia ona zadrukowywanie etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm. Koder RFID z kolei pozwala na kodowanie i drukowanie również tagów/etykiet UHF. Ponadto klienci w tym przypadku mogą znaleźć także szeroki wachlarz interfejsów (USB 2.0, port szeregowy, RS232, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0, 802.11ac), co pozwala na łatwą integrację urządzenia w dowolnych warunkach pracy.

Drukarka do systemów automatycznej aplikacji etykiet - Zebra ZE500W tym dostępnym na rynku module drukującym przeznaczonym do systemów automatycznej aplikacji etykiet zastosowano zaawansowane mechanizmy drukujące, a tym samym uzyskano tym samym gwarancję nieprzerwanej pracy drukarki przez 24 godziny na dobę. Dla modelu ZE500-6 umożliwiono zastosowanie maksymalnej szerokości nośnika 180 mm. Przy stosowaniu głowicy o rozdzielczości 203 dpi nadruk powstaje z prędkością do 305 mm/s.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również