Prowadzenie węży hydraulicznych za pomocą prowadnika igus E2

igus, prowadniki, © igius

Udostępnij:

Dzięki nowemu prowadnikowi przewodów hydraulicznych E2 mamy teraz prowadnice energii i mediów, nawet w przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych na podporach. Wytrzymały, zajmujący niewiele miejsca i łatwy w montażu, e-prowadnik igus oprócz przewodów zasilających i sterujących, prowadzi dwa przewody hydrauliczne. Prowadnik przewodów hydraulicznych E2 jest idealnym rozwiązaniem dla specjalnej inżynierii mechanicznej, a jego zastosowanie znacznie zmniejsza koszty konserwacji i przestojów.

Specjalne wyzwania wymagają innowacyjnych rozwiązań. Jest to szczególnie ważne w przypadku podpór wielu maszyn budowlanych, takich jak pompy do betonu lub mobilne żurawie, które charakteryzują się dużą różnorodnością modeli, również w komponentach. Bezpieczne prowadzenie węży hydraulicznych ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ muszą one stale 

i niezawodnie zaopatrywać maszyny nawet przy dużym obciążeniu mechanicznym i ciężkich warunkach pogodowych. Skuteczną ochronę zapewnia prowadnik przewodów hydraulicznych E2 firmy igus. Chroni nie tylko przewody, ale także zapobiega skręcaniu i zginaniu węży dzięki zdefiniowanemu, minimalnemu promieniowi gięcia.Sprawdzona technologia nawet dla ciężkich maszyn budowlanych

Przez długi czas igus wykorzystywał zasadę "poprzeczek rozszerzających", jeśli chodzi o tworzenie większej przestrzeni wewnętrznej dla prowadzenia węży. W przypadku serii E2/000 oraz systemów E4.1 i E4.1L, poprzeczki rozszerzające, oprócz normalnych poprzeczek, mogą być stosowane z dużą siłą trzymającą, aby pomieścić dodatkowe węże o większych średnicach. W ten sposób całkowite prowadzenie energii i mediów może być zapewnione przez jeden system.

W przypadku nowego prowadnika hydraulicznego E2 koncepcja została zastosowana do specyficznych warunków instalacji podpór na pompach do betonu i mobilnych żurawiach. Jednoczęściowa, bardzo solidna konstrukcja poprzeczki i wytrzymałe połączenie sworzeń/otwór zapewniają wysoką wytrzymałość, nawet w przypadku dużych długości samonośnych. Rozszerzające poprzeczki są formowane wtryskowo bezpośrednio na bocznym ogniwie, dzięki czemu zapewniają optymalne prowadzenie i stabilność węża. Możliwe jest również bezpieczne umieszczenie dwóch węży nad sobą.

Ponieważ energia i hydraulika mogą być prowadzone w jednym prowadniku przewodów hydraulicznych, znacznie zmniejsza się zapotrzebowanie na przestrzeń montażową. Prowadnik przewodów hydraulicznych ma zewnętrzną szerokość zaledwie 41,2 mm i zewnętrzną wysokość 57.5 mm. Wstępnie zdefiniowany, minimalny promień gięcia wynosi 75 mm. Całkowita wymagana wysokość montażowa dla prowadnika wynosi tylko 255 mm. W ten sposób prowadnik przewodów hydraulicznych E2 można zintegrować z prawie każdym zastosowaniem, na przykład w pobliżu podstawy lub na bocznej ściance podpór, pompy do betonu lub mobilnego żurawia..


TOP w kategorii
Delikatne prowadzenie węża dla mniejszej potrzeby konserwacji

Ponieważ węże hydrauliczne, które zwykle pracują przy bardzo wysokim ciśnieniu, muszą wytrzymać wiele w dynamicznych zastosowaniach, wymagają one intensywnej konserwacji. Prowadnik przewodów hydraulicznych E2 spełnia to wyzwanie na dwa sposoby: poprzeczki rozszerzające i e-prowadnik wykonane są z trybologicznie zoptymalizowanego tworzywa sztucznego. Zmniejsza to ścieranie i chroni węże. Oprócz tej materiałowej przewagi trybopolimerów jego specjalna konstrukcja redukuje również zużycie do minimum.

Zarówno poprzeczki rozszerzające, jak i wnętrze prowadnika zostały zaprojektowane w celu ochrony węża. Zaokrąglone kontury oraz szerokie i gładkie powierzchnie styku zapewniają niską ścieralność i zużycie węży hydraulicznych. Segmentacja rodzajów przewodów zmniejsza również ich obciążenie. Prowadzenie przewodów elektrycznych i hydraulicznych jest całkowicie oddzielone komorami. Jest to zgodne z zasadą, że przewody i węże o różnych średnicach powinny zawsze przebiegać osobno. Jest to ważne, ponieważ przewody zasilające lub sterujące mają grubość maksymalnie 5 milimetrów, podczas gdy węże hydrauliczne mogą mieć do 20 milimetrów.

Zwykle należy pozostawić 20% luzu, ponieważ węże hydrauliczne rozszerzają się w poprzek i wzdłuż pod ciśnieniem. Zaprojektowany z największą starannością, prowadnik przewodów hydraulicznych E2 zapewnia wolność od konserwacji.

Przewody i dwa węże hydrauliczne można bezpiecznie prowadzić za pomocą prowadnika przewodów hydraulicznych E2. Zwiększa to żywotność i skraca okresy konserwacji.

 

Źródło: igus Sp. z o.o.

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również