R.Power z umową na 9 kolejnych farm fotowoltaicznych

Panele solarne na farmie fotowoltaicznej © R.Power

Udostępnij:

Największy inwestor sektora fotowoltaiki w Polsce podpisał umowę na realizację 9 elektrowni fotowoltaicznych. Generalnym wykonawcą będzie wyspecjalizowana w realizacji elektrowni słonecznych spółka MDI Energia.

MDI Energia od 20 lat działa w branży odnawialnych źródeł energii. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka posiada sieć 12 oddziałów w całej Polsce. Dotychczas zrealizowała "pod klucz" elektrownie wiatrowe, biogazownie i farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 450 MW.

W ramach podpisanego kontraktu MDI Energia wybuduje portfel projektów fotowoltaicznych dla R.Power, największej firmy sektora fotowoltaiki w Polsce, która tylko w ramach ubiegłorocznej aukcji OZE zakontraktowała projekty o łącznej mocy 121 MWp. Elektrownie powstaną na terenie całej Polski, a w ich budowie wykorzystane zostaną dwustronne moduły monokrystaliczne.

Łączna moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła już 2 GWp. Cieszymy się, że jako R.Power, mamy w tym istotny wkład. Tylko w tym roku planujemy podłączyć do sieci portfolio o mocy ponad 100 MWp – mówi Przemysław Pięta, prezes i współzałożyciel R.Power.

Jako lider projektów OZE w Polsce współpracujemy z naszymi klientami w transformacji sektora energetycznego. Kontrakt z firmą R.POWER jest istotnym elementem realizacji naszej strategii w obszarze fotowoltaiki – mówi Grzegorz Sochacki, prezes zarządu MDI Energia.

R.Power w czerwcu poinformowało o podpisaniu z konsorcjum dwóch banków – Santander Bank Polska i mBank – największej w historii umowy finansowania projektów fotowoltaicznych w Polsce o wartości 350 mln zł. Finansowanie zostanie przeznaczone na realizacje portfela 121 MWp elektrowni słonecznych, które powstaną na terenie całego kraju.

Źródło: R.PowerUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również